Neler Yeni

Çözüldü✓ M2 ssd'de bios süresi 17.5 saniye

Lucillias

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Umut Eraslan
ne yapmam gerektiğini bilen ve yardımcı olabilecek biri var mı fast boot açık windows hızlı başlatma da açık hdd mevcut değil sadece ssd var.

arifdgc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
286
İsim
Arif Dağcı
b
Merhaba arkadaşlar,
Samsung 990 Pro 1TB M.2 SSD'm var BIOS süresi 16.6 saniye. Bu süre normal mi? Değilse ne yapmam gerek? ASUS X670 P anakart kullanıyorum. SSD'nin 400 GB daha boş alanı mevcut.
bıostan fast boot açmalısın hızlanır. 7000 4500 gen 4 m2 var 8 saniyede açılıyor hemde laptop.990 ım olsa üzülürdüm

fast boot açık görüyorum tekrar kapatıp açıp deneyeceğim
Görev yöneticisinde başlangıç kısmında kaç tane program etkinleştirildi görübüyor ve kaç tanesi yüksek etkili görünüyor onu yazar mısınız? Ayrıca analartın bios ayarlarından fast boot menüsü açık mı kontrol edin kapalı ise açın ve eğer ki açılış esnasında bios a girmek için şu tuşa basın vesaire bir ekran olur o ne kadar uzun oluyor?

Lucillias

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Umut Eraslan
Görev yöneticisinde başlangıç kısmında kaç tane program etkinleştirildi görübüyor ve kaç tanesi yüksek etkili görünüyor onu yazar mısınız? Ayrıca analartın bios ayarlarından fast boot menüsü açık mı kontrol edin kapalı ise açın ve eğer ki açılış esnasında bios a girmek için şu tuşa basın vesaire bir ekran olur o ne kadar uzun oluyor?
sadece 3 adet düşük etkili program etkin gözüküyor. fast boot açık. o ekran da çok uzun sürmüyor süreyle aslında problemim yok ama normalden farklı olması garibime gitti forumda bazı konularda ddr5 sistemlerle alakalı veya anakart sürümleriyle alakalı diyenler olmuş herhangi güncel olmayan bir şey de yok.

yolyordam35

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
717
İsim
Celal Smyrna
1) windows 11 windows 10dan yavaş açılır.
2) ddr5 sistemler ddr4lerden yavaş açılır.
3) windows 11 + ddr5 sistemlerde en hızlı gigabyte anakartlar açılır.

Emre_zero

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Emre inanç
BIOS sürümünü güncelle (eğer son sürüm se geçmiş sürüm yapabiliyorsan değiştir)

Bildiğiniz gibi BIOS un HDD, SSD ile alakası yoktur onun sadece tek işi parçaların varlığını kontrol etmek ve parça ayarlarıdır.

Başlangıç ayarlarında yaptıklarınız bios süresini etkilemez
Burda bahsedilen başlangıç Windows yükleme den sonra olur
Pc açılışta
1.bios u kontrol eder(parçaları)
2.window su yükler
3.baslangıç taki uygulamaları ve hizmet ve servisleri çalıştırır.

Alternatif yöntem bios a reset atabilirsiniz (belki düzelir) bu işlem tüm ayarlarını sıfırlamak içindir BIOS un ilk gün ki hali gibi düşün

sadece 3 adet düşük etkili program etkin gözüküyor. fast boot açık. o ekran da çok uzun sürmüyor süreyle aslında problemim yok ama normalden farklı olması garibime gitti forumda bazı konularda ddr5 sistemlerle alakalı veya anakart sürümleriyle alakalı diyenler olmuş herhangi güncel olmayan bir şey de yok.
O zaman anormal bir durum görünmüyor. Çünkü benim sadece steam aktif olmasına rağmen 13.2 sn.

KasapBey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
832
İsim
Kasap Bey
İlgilendiği Kategoriler
Grafik tasarım.
Bende samsung 980 500gb var. Bios süresi 7.8 saniye. 4-5 saniyede açılıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
crazy
Merhaba arkadaşlar,
Samsung 990 Pro 1TB M.2 SSD'm var BIOS süresi 16.6 saniye. Bu süre normal mi? Değilse ne yapmam gerek? ASUS X670 P anakart kullanıyorum. SSD'nin 400 GB daha boş alanı mevcut.
bendede normalde boot süresi 8 saniyeydi, steam indirdim yükledim 16.5 saniye oldu, asus anakart ddr4, anakart logosu gelene kadar bekletiyor fakat ordan sonra hızlı açılıyor

Master_88

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Harun Seyhan
Aynı durum bende de var fakat şöyle oldu. Sistemi ilk aldığımda kingston 5200 Mhz ddr5 CL36 2x8 Gb ramler vardı. Sistem 7-8 sn civarında açılıyordu. Sonra Kingston 6000 Mhz ddr5 CL36 2x16 Gb ramler ile yükselteyim dedim. Başta görüntü gelmiyordu yeni ramleri taktığımda biraz uğraştıktan sonra görüntü almayı başardım ama sistem 30-35 sn civarında açılıyor şimdi. Sebebi ne olabilir? Bu süreçte herhangi yeni bir şey yüklemedim. SSD olarak da Samsung 980 Pro 1 TB kullanıyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,948
Üyeler
156,868
Son üye
AnonimKişilik
Top Bottom