Neler Yeni

Elektro gitar seçimi konusunda yardım

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Hüseyin Emir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gitar konuları dikkat çekmiyor herhalde

Afren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Yılmaz Eren Çoban

Viridis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
uur b
Bu islerden azicik anlayan arkadasin varsa ikince ele yonelmeni tavsiye ederim eger sifir fiyatla arasinda kayda deger fark varsa. Daha sonra ikinci el gitarini satip degistirirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Hüseyin Emir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Viridis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
uur b
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...ihtiyactan-dolayi-satiliktir-1133215316/detay bu gitar hakkında cok olumlu yorum vardı ikinci el olarak alınır mı
Bayadır gitar bakmadığım için çok bir bilgim yok gitarların kalitesinde ama bu fiyatlara çok bir şey beklememek lazım artık. İllaki biraz öğrendikten sonra daha kaliteli ürünlere geçmek isteyeceksin o sebeple ikinci el alırsan elinden çıkarırken üzülmezsin diye söyledim. Yeni başladığını tahmin ediyorum bu sebeple hangi tarz gitar seveceğini de tam bilmediğini düşünüyorum. Burası yerine gitar forumlarını takip edersen orada daha çok bilgi edinirsin bence.

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Gitar konuları dikkat çekmiyor herhalde
Taşınma işleriyle meşguldüm, etiketleri ve konuyu yeni görüyorum.

Bütçen ne kadar bilmiyorum ama başlangıç için 6.000 TL civarında fiyatlarla bazı gitarlar var.
Donner DMT-100 indirim kodu ile birlikte 6.300 TL'ye alınabiliyor. Başlangıç için ideal denebilir.
1706036397089.png

Alternatif olarak Donner'ın Strat kasa (H-S-S) setleri de var;

Aslında Donner'ın Les Paul kasa modeli vardı,
Gitar kötü değildi ve fiyatı Amazon'da 3.000 TL civarıydı ama stokları hemen bitti ve artık pek yok sanırım, istersen onu da araştırabilirsin.
Bunlara alternatif olarak SX, Squier falan da var. Ama fiyatları çok değişiyor. Eğer indirim döneminde alabilirsen, uygun fiyatla alınabiliyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Hüseyin Emir
Taşınma işleriyle meşguldüm, etiketleri ve konuyu yeni görüyorum.

Bütçen ne kadar bilmiyorum ama başlangıç için 6.000 TL civarında fiyatlarla bazı gitarlar var.
Donner DMT-100 indirim kodu ile birlikte 6.300 TL'ye alınabiliyor. Başlangıç için ideal denebilir.
Alıntıyı görüntüle

Alternatif olarak Donner'ın Strat kasa (H-S-S) setleri de var;

Aslında Donner'ın Les Paul kasa modeli vardı,
Gitar kötü değildi ve fiyatı Amazon'da 3.000 TL civarıydı ama stokları hemen bitti ve artık pek yok sanırım, istersen onu da araştırabilirsin.
Bunlara alternatif olarak SX, Squier falan da var. Ama fiyatları çok değişiyor. Eğer indirim döneminde alabilirsen, uygun fiyatla alınabiliyor.
Hocam ilginiz için teşekkürler bu konudaki bütün sorularda adınız geçiyor adeta bir marka haline geçmişiniz:D
2-3 ay daha bekleyip ibanez grg 170 dx alma fikri çok cazib geldi onun için parayı denkleştirmeye calisicam olmazsa Donner DMT-100 Alacağız ilginiz için teşekkürler 🫶🏻

Master_88

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Harun Seyhan
Hocam ilginiz için teşekkürler bu konudaki bütün sorularda adınız geçiyor adeta bir marka haline geçmişiniz:D
2-3 ay daha bekleyip ibanez grg 170 dx alma fikri çok cazib geldi onun için parayı denkleştirmeye calisicam olmazsa Donner DMT-100 Alacağız ilginiz için teşekkürler 🫶🏻
Ben hala kullanıyorum ibanez grg170dx gitarımı. En iyi başlangıç gitarlarından birisidir. Yalnız tonları biraz sert. Metal müzik tarzı çalışacaksan güzel gitar ama daha yumuşak parçalar çalmayı düşünüyorsan fender strat veya telecaster kasa tipi squier modelleri alternatif gitarlara yönelebilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Hüseyin Emir
Ben hala kullanıyorum ibanez grg170dx gitarımı. En iyi başlangıç gitarlarından birisidir. Yalnız tonları biraz sert. Metal müzik tarzı çalışacaksan güzel gitar ama daha yumuşak parçalar çalmayı düşünüyorsan fender strat veya telecaster kasa tipi squier modelleri alternatif gitarlara yönelebilirsin.
Yumuşak parçalar yerine sert parçalar çalmak beni çok mutlu ediyor o yüzden sert tonlar vazgeçilmezimiz :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
914,386
Üyeler
141,829
Son üye
mthnbarut
Top Bottom