Neler Yeni

Çözüldü✓ RX 570 No Video Input Hatası

KronosEP

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
186
İsim
Sercan
Eski ekran kartım olan RX 570'i bugün sattım, alıcı benim ekran kartımı sisteme taktığında görüntü alamayıp "No Video Input" hatası aldığını söyledi, kendi eski kullandığı ekran kartına geçtiğinde tekrar görüntü alabildiğini belirtti. Farklı HDMI kablolarıyla vs. de denemiş ama sonuçta bir değişiklik olmamış. Anakartının model bilgisi verdi bana MSI 970 Gaming ve PSU da gayet yeterli bir seviyede. Ekran kartında bir sorun olmadığına %100 eminim bugün sabah tekrardan deneyip öğleden sonra teslim ettim. Yardımcı olursanız sevinirim alıcıya karşı mahçup olmak istemem.

Furkan_Demir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
396
İsim
Furkan Demir
İnanır mısın bende de sıkıntısız çalışan sistemimi enişteme sattım. 2 gün sıkıntısız kullandı 3. gün "No video input" hatası almaya başladı. Ekrana görüntü vermiyor ekran kartı. Dün tamirciye götürdüm PSU kaynaklı olabilir diye farklı bir PSU ile denedik ilk başta çalışmadı 2. denemede çalıştı. Sonra PSU değişecektik adam sıfır PSU taktı yine görüntü gelmedi. Bugün aradı sorun ekran kartında dedi. Benim PC'ye başka ekran kartı takmış görüntü vermiş. Benim ekran kartını başka pcye takmış görüntü gelmemiş. Bende enişteme mahçup oldum gibi hissediyorum. Keşke satmadan önce bozulsaydı.

Ekran kartım Asus TUF GTX 1650 Super

KronosEP

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
186
İsim
Sercan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İnanır mısın bende de sıkıntısız çalışan sistemimi enişteme sattım. 2 gün sıkıntısız kullandı 3. gün "No video input" hatası almaya başladı. Ekrana görüntü vermiyor ekran kartı. Dün tamirciye götürdüm PSU kaynaklı olabilir diye farklı bir PSU ile denedik ilk başta çalışmadı 2. denemede çalıştı. Sonra PSU değişecektik adam sıfır PSU taktı yine görüntü gelmedi. Bugün aradı sorun ekran kartında dedi. Benim PC'ye başka ekran kartı takmış görüntü vermiş. Benim ekran kartını başka pcye takmış görüntü gelmemiş. Bende enişteme mahçup oldum gibi hissediyorum. Keşke satmadan önce bozulsaydı.

Ekran kartım Asus TUF GTX 1650 Super
Neden böyle olduğunu anlamadım yani ekran kartının çalışır halinden 24 saat bile geçmemişti teslim ettiğimde, kendisi takarken kısa devre mi yaptırdı anlayabilmiş değilim.

Furkan_Demir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
396
İsim
Furkan Demir
Neden böyle olduğunu anlamadım yani ekran kartının çalışır halinden 24 saat bile geçmemişti teslim ettiğimde, kendisi takarken kısa devre mi yaptırdı anlayabilmiş değilim.
Bende bilmiyorum maalesef. Tamirciye sorduğumdan uzun süre ısıdan kaynaklı kaynakların kopma ihtimali olduğunu söyledi.

KronosEP

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
186
İsim
Sercan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Alıcı ekran kartına gücü 6 pinden vermek yerine anakart üzerinden vermiş

Aykut D.

80+ Gold
Top Bottom