Neler Yeni

Pc icin kasa temizligi

mckcr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Mirzahan Kara
Öncellikle selamlar tam 1.2 yıl önce 2023 ocakta hazır kasa satın aldım kasa linki ve her 3 ayda bi tozunu alırım ama aklıma geldiki termal macun yenilemem gerekirse ekran kartı vs sökmem gerekirse nasıl yapicagim su ana kadar hiç ekran kartı vs sökmedim + benim sahip olduğum kasada ekran kartını sökmek için fanları vs de sökmem gerekiyor çok ugrastirici bir şey diye biliyorum sizce bir bilgisayarcıya mi götürmem gerekir? veya evde kendimmi denemeliyim?
isi degerleri:
gpu : zorlarken 77-81 fanlar yeni calismaya basladiginda 83
cpu: max 69 gördüm

Gökberkk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Gökberk Okçu
1 yıllık kasada gpuyu açmanıza hiç gerek yok bence hocam. Normalde işlemciye kıyasla uzun aralıklarla termal macun bakımı yapılır ekran kartının. İşlemcinin daha sık olur.

Son düzenleme:

mckcr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Mirzahan Kara
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1 yıllık kasada gpuyu açmanıza hiç gerek yok bence hocam. Normalde işlemciye kıyasla uzun aralıklarla termal macun bakımı yapılır ekran kartının. İşlemcinin daha sık olur.
Yok yok onu biliyorum sadece ne yapmam gerekicegini soruyorum isi degerlerim cok normal ekran kartim 90 dereceye cikarsa bakarim benim kasa icin bu isi degerli gayet normal bide hocam bi sorum var benim ekran kartinin fanlari cok tozlu onlari sökmeden neyle temizliyebilirim bu pazar tozunu alicam yine

Gökberkk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Gökberk Okçu
Yok yok onu biliyorum sadece ne yapmam gerekicegini soruyorum isi degerlerim cok normal ekran kartim 90 dereceye cikarsa bakarim benim kasa icin bu isi degerli gayet normal bide hocam bi sorum var benim ekran kartinin fanlari cok tozlu onlari sökmeden neyle temizliyebilirim bu pazar tozunu alicam yine
Hocam uzun yumuşak uçlu fırça bulmanız lazım diğer türlü çıkmıyor üfleyerek falan.

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
872
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ

ANYA

80+
1_org_zoom.jpg

şöyle alsan fırçadan daha iyi temizleniyor bu bide cpu için macun alsan iş bitti.

mckcr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Mirzahan Kara

klavye için şunu almıştım ama fırçası yumuşak uçlu kasa temizliği içinde uygun.
1_org_zoom.jpg

şöyle alsan fırçadan daha iyi temizleniyor bu bide cpu için macun alsan iş bitti.
Cevaplar icin sagolun ama ekran kartini sökmem gerekirse vs nasil yapicagim onu bilmiyorum bi yine okurmusunuz konuyu kasa linkinide biraktim termal macun vs kendim süremiyecegim sanirim nasil yapicagim?

ANYA

80+
Cevaplar icin sagolun ama ekran kartini sökmem gerekirse vs nasil yapicagim onu bilmiyorum bi yine okurmusunuz konuyu kasa linkinide biraktim termal macun vs kendim süremiyecegim sanirim nasil yapicagim?
burda anlatsak biraz zor youtubede izlersen daha iyi olur

mckcr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Mirzahan Kara
Hocam bu bilgisayarda yapamam iste öbür bilgisayarlarda sökmek o kadarda zor degil ama benim bilgisayar dedigim gibi lenovonun özel ürünü oldugu icin fanlari vs sökmem gerekiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

yani adamlar ekran kartini sökmememiz icin her seyi yapmislar:D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,900
Üyeler
141,645
Son üye
awgwgag