Neler Yeni

Ani Baş Dönmesi / Neden Olabilir?

Reindi

80+ Silver
Mesela böyle başımı sağa hemen çevirince düşecek gibi oluyor yatarken otururken bir sıkıntı yok ayağa kalkınca başlıyor daha demin arabayı yıkadım bıraktım geldim yarıda düşecek gibi oluyor tansiyonum normal ne olabilir? mesela fazla yürüyünce de oluyor bir 1 saat aralıksız yürüyeyim düşecek gibi oluyorum

Existentia

80+ Silver
Demir eksikliği muhtemelen yine de bir kan tahlili ve doktor muayenesine gitmenizi şiddetle tavsiye ederim

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
532
İsim
icardi
Demir, b12, magnezyum,potasyum eksikliği büyük ihtimalle

ege001

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,749
İsim
ege erdem demirelli
Aynısını bende yaşıyordum. B12 ve demir eksikliği

com2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Ozan Yılmaz
Mesela böyle başımı sağa hemen çevirince düşecek gibi oluyor yatarken otururken bir sıkıntı yok ayağa kalkınca başlıyor daha demin arabayı yıkadım bıraktım geldim yarıda düşecek gibi oluyor tansiyonum normal ne olabilir? mesela fazla yürüyünce de oluyor bir 1 saat aralıksız yürüyeyim düşecek gibi oluyorum
kan değerlerine baktır onun dışında çok düşük ihtimalle vertigo olabilir

Reindi

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Demirim ve B12 im iyi arkadaşlar şuanda tedavi görüyorum 7 aydır devam eden ishal var neler yaptırdılar kolonoskopi endoskopi BT MR enterografi dışkı tahlilleri bir şey çıkmadı ama 3-4 gündür acayip dönüyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Yusuf duymayan
vertigo olabilir kulaktaki kristallerin yerinedn oynaması beyinde olşuan lezyonlar bu tip baş dönmelerini tektikleyebilir öncelikle nöroloji ye gidip mr çekitrmeden fayda var ilerlerse kusma gibi artık ayakta duramama gibi sıkıntılar baş gösterebilir önlemi alınmalı

1453Emre

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
251
İsim
Emre Öztürk
Demirim ve B12 im iyi arkadaşlar şuanda tedavi görüyorum 7 aydır devam eden ishal var neler yaptırdılar kolonoskopi endoskopi BT MR enterografi dışkı tahlilleri bir şey çıkmadı ama 3-4 gündür acayip dönüyor
Psikolojik bir etmen olabilir mi ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Yusuf duymayan
öncelikle geçmiş olsun betaserc 24mg verdiler demi sana

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Üç haftadır falan benzer bir durum var. Geçmiyordu, ilerlemiyordu da. Açlığa tahammülüm azaldı. Mutlaka bir şey yemem gerekiyor. Şimdi eskisi kadar değil tabii ama az biraz kendini hissettiriyor.

Reindi

80+ Silver
öncelikle geçmiş olsun betaserc 24mg verdiler demi sana
yok öyle bir şey vermediler benim bağırsaklarda bir şey var ishalim 7 aydır ama son 3-4 gündür acayip başım dönüyor önceden yoktu gizli şeker falan olabilir mi acaba
Mesaj otomatik birleştirildi:

Üç haftadır falan benzer bir durum var. Geçmiyordu, ilerlemiyordu da. Açlığa tahammülüm azaldı. Mutlaka bir şey yemem gerekiyor. Şimdi eskisi kadar değil tabii ama az biraz kendini hissettiriyor.
ben bağırsak hapı kullanıyorum 1 aydır o baş dönmesi yapıyordu ama öyle böyle işte ara sıra nadirdi şimdi ince bağırsakta bir şey var mı yok mu diye MR a gireceğim hapı bıraktım 5 gün önceden ondan sonra dahada arttı onla ilgisi olabilir mi acaba

Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Umut Abak
Ya b12 ve demir eksikliği yada kulaklarda denge kristali kayması vardır eğer denge kristaliyse doktora başvurmanızı öneririm geçmiş olsun şimdiden

Top Bottom