Neler Yeni

❌İndirim Bitti! G.SKILL TRİDENT NEO DDR4 32GB PC 4000 Mhz CL18 KIT (2X16GB)- Ödeme adımında 2975 TL

Ayan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
542
İsim
Mehmet
Latency yani NS ne kadar düşükse oyun performansınızda o kadar yüksek olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
selahattin ince
Ben dün teslim aldım ramlari taktım xmpde sorun çıkartmadı
direk çalıştı ama ns değeri yüksek çıktı baya
85ns alıyordum 4000mhz ve cl18 gecikme değeri yüksek olduğu için
bugün uğraştım biraz ryzen uyumu 3600 öneriyor mhz olarak
voltaj 1.4 verdim mhzyi 3600 çektim cl değerlerini 15-19-19-19-38 e düşürebildim en düşük
bu şekilde ns 69 a düştü gayet ideal değerler
samsung b die çip olsaydı aldığımız ramler. ns değeri biraz daha düşebilirdi ama şuan bu şekilde gayet yeterli

heymia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
178
İsim
mERT
3733 MHz cl değeri düşüren var mı

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Furkan
voltaj 1.4 verdim mhzyi 3600 çektim cl değerlerini 15-19-19-19-38 e düşürebildim en düşük
samsung b die çip olsaydı aldığımız ramler. ns değeri biraz daha düşebilirdi ama şuan bu şekilde gayet yeterli
Bende 15 olmuyor ya :(

semre57

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
426
İsim
Emre Ağan
Yine böyle fırsat gelir mi acaba ben de 32gb ram arıyorum. Bir de sormadan geçmek istemiyorum da cl16 yi cl15 14 yapmak için sarfedilen çaba ne kadar gerekli, ciddi bir fari oluşturuyor mu?

guhaze

80+
Nasıl ayarladiginizi gösterebilir misiniz rica etsem. Ya da bir video ya da rehber linki bıraksanız. Ben de denemek istiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
selahattin ince
Bende 15 olmuyor ya :(
16 ile 15 arasında çok bir fark yok zaten 16 kalsın 16da gayet iyidir zaten 15e düşürünce sistem otomatik 16 algılıyor hala ben çözemedim şuan aradaki farkı
Nasıl ayarladiginizi gösterebilir misiniz rica etsem. Ya da bir video ya da rehber linki bıraksanız. Ben de denemek istiyorum

Bu konudan faydalandım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yine böyle fırsat gelir mi acaba ben de 32gb ram arıyorum. Bir de sormadan geçmek istemiyorum da cl16 yi cl15 14 yapmak için sarfedilen çaba ne kadar gerekli, ciddi bir fari oluşturuyor mu?
Amdnin önerdiği ns değeri 70ve altı olduğu için uğraştım 4-5 fps farkeder belki fps oyunlarında biraz daha fazla uğraşmak zevk işi uğraşmak istemeyen çok bişey kaybetmez

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,713
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
@guhaze Şimdi sen gülücük atmışsın da o gülüşün sebebi cehalet biraz seni aydınlatayım.
1. Nesil Zen mimarisi 1000 serisi, ardından 2000 serisi çıkıyor ve aynı nesli kullanıyor Zen+ bak Zen2 değil aynı mimari sadece bir tık iyileştirilmiş hali tıpkı 4080 ve 4080 Super gibi anladın mı abisi. 2. Nesil Ryzen işlemciler Zen 2 oluyor ve bunlar da 3000 serisi işlemciler, ardından da 3Th Gen işlemciler çıkıyor Zen3 olarak bunlar da 5000 serisi ardından da Zen 4 ile 7000 serisi geliyor ama sen daha Aida64'de Trial yazan kısım bende sorun mu var diyecek kadar cahil birisi oldn için bilmemen normal.

guhaze

80+
@guhaze Şimdi sen gülücük atmışsın da o gülüşün sebebi cehalet biraz seni aydınlatayım.
1. Nesil Zen mimarisi 1000 serisi, ardından 2000 serisi çıkıyor ve aynı nesli kullanıyor Zen+ bak Zen2 değil aynı mimari sadece bir tık iyileştirilmiş hali tıpkı 4080 ve 4080 Super gibi anladın mı abisi. 2. Nesil Ryzen işlemciler Zen 2 oluyor ve bunlar da 3000 serisi işlemciler, ardından da 3Th Gen işlemciler çıkıyor Zen3 olarak bunlar da 5000 serisi ardından da Zen 4 ile 7000 serisi geliyor ama sen daha Aida64'de Trial yazan kısım bende sorun mu var diyecek kadar cahil birisi oldn için bilmemen normal.
İnsan gibi anlattın da dinlemedik mi? İlla reaksiyon vermek mi lazım bilgini paylaşmak için. Herkes bilmediğinin cahilidir. Bu konuda benden daha bilgilisin diye bu tarz bir tavır takinman yanlış. Mimari mimari diye konuşuyorsun seninle mikrodenetleyiciler hakkında, gömülü sistemler hakkında sohbet etsek o zaman da sen cahil olacaksın ama ben sana cahilsin abisi demeyeceğim. Efendi ol abisi tamam mı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Memtest yapsan %90 hata alıcan zaten 4000 ve üstü değerler 3.Nesil Ryzen serisi için fazla İnfinity Fabric limitine takılıyor en idaeli CL düşürüp 3733-3800Mhz'de kullanmak.
Ayrıca memtest86 yaptım hata falan da almadım.
Çok biliyorsun ya neden hata almadığımı şans diye yorumlamazsin inşallah

Son düzenleme:

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,713
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Ayrıca memtest86 yaptım hata falan da almadım.
Çok biliyorsun ya neden hata almadığımı şans diye yorumlamazsin inşallah
Nold ya zoruna mı gitti, gülmesini biliyordun? İnsan gibi dedin ya yazdım zaten ama sen anlamadın demek ki insanlıkla ilgili bir sorunun var bu da onun karşılığı. Ayrıca okuma ve anlama kabiliyetinde de sorun var anlaşılan bak orada %90 yazıyor, kavrayabiliyor musun? İzahı da mevcut bende ama sana söylememi gerektirmiyor. İşine bak çocuk.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Furkan
Nold ya zoruna mı gitti, gülmesini biliyordun? İnsan gibi dedin ya yazdım zaten ama sen anlamadın demek ki insanlıkla ilgili bir sorunun var bu da onun karşılığı. Ayrıca okuma ve anlama kabiliyetinde de sorun var anlaşılan bak orada %90 yazıyor, kavrayabiliyor musun? İzahı da mevcut bende ama sana söylememi gerektirmiyor. İşine bak çocuk.
ne boş adamsın kardeş sen

guhaze

80+
Uygunsuz davranış
Cocuk diyorsun ya dişi aile üyelerinden gonder bana çocuk vereyim elinize. Tamam mı 😉

Top Bottom