Neler Yeni

Yeni Ekran Kartı ve Hoparlörden Gelen Cızırtı

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Arkadaşlar RX6800 ekran kartı aldım. Oyuna girdiğimde hoparlörden yüksek olmayan ama fark edilebilir bir cızırtı sesi geliyor. Örneğin Lies Of P'ye girdiğimde bu ses çok belli olurken Elden Ring'e girdiğimde daha az hissediliyor. Hatta ilk sefer Elden Ring'de cızırtı yok zannetmiştim. Kulaklığa geçtiğimde hiçbir sorun yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
TAMER İŞLEYEN
hocam bu sorunu hoparlörü bilgisayardan veya modemden uzak tutup deneyerek çözebilirsiniz sinyal veren cihazlar hoparlörde cızırtı oluşturur eğer sorun devam ederse jak girişi kontolü yapın ve teknik servis mecburen

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam bu sorunu hoparlörü bilgisayardan veya modemden uzak tutup deneyerek çözebilirsiniz sinyal veren cihazlar hoparlörde cızırtı oluşturur eğer sorun devam ederse jak girişi kontolü yapın ve teknik servis mecburen

Tamam da daha önce böyle bir şey yoktu ki. Bir anda mı oldu? Tam da yeni kartı taktığım zamanda üstelik. İnternetten baktım coil whine diye bir sorun diyor ama ses ekran kartından gelmiyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
TAMER İŞLEYEN
beni hoparlörden gelen cızırtı sesi delirtirdi bazen gider bazen gelirdi garantiye gönderdim hoparlörü ve pc yi sorun görülmedi başka bir eve taşındığımda pc yi odaya kurarken çözdüm modeme yakın olduğu için yapıyormuş bende de bu çözümü şuan :)

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
565
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı, Sıcak fırsatlar, Oyunlar, Monitör
Arkadaşlar RX6800 ekran kartı aldım. Oyuna girdiğimde hoparlörden yüksek olmayan ama fark edilebilir bir cızırtı sesi geliyor. Örneğin Lies Of P'ye girdiğimde bu ses çok belli olurken Elden Ring'e girdiğimde daha az hissediliyor. Hatta ilk sefer Elden Ring'de cızırtı yok zannetmiştim. Kulaklığa geçtiğimde hiçbir sorun yok.
Coil Whine sesi hoparlörden de geliyor. Bende de var o sorun. Evin topraklaması ile de alakalı sanırım. Oyuna girmedikçe yok. Oyuna girince geliyor bende de. Elden ring olsun başka oyunlar olsun. Aşırı bir ses değil ama rahatsız ediyor hafif. Dikkat edince duyuluyor.

Ek not: Modem koridorda odamla alakası yok.

PS5 dual sensi kulaklık takarak oynuyorum ondan ses gelmiyor. Hoparlörden oyun açınca geliyor.

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Coil Whine sesi hoparlörden de geliyor. Bende de var o sorun. Evin topraklaması ile de alakalı sanırım. Oyuna girmedikçe yok. Oyuna girince geliyor bende de. Elden ring olsun başka oyunlar olsun. Aşırı bir ses değil ama rahatsız ediyor hafif. Dikkat edince duyuluyor.

Ek not: Modem koridorda odamla alakası yok.

Peki bu bir sıkıntı yaratır mı?

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
565
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı, Sıcak fırsatlar, Oyunlar, Monitör
Peki bu bir sıkıntı yaratır mı?
Bizi sinir etmek dışında hayır :/ Yan yana diğer kasa var. Onda yok bu sorun. O kasada 750ti var. Bu rtx 3060 da hafif coil whine var o da hoparlörden geliyor hiss sesi gibi. Oyun açınca geliyor sadece. Başka durumlarda gram yok.

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bizi sinir etmek dışında hayır :/ Yan yana diğer kasa var. Onda yok bu sorun. O kasada 750ti var. Bu rtx 3060 da hafif coil whine var o da hoparlörden geliyor hiss sesi gibi. Oyun açınca geliyor sadece. Başka durumlarda gram yok.

Ben böyle bir sesle en son tüplü monitör ve 1+1 hoparlör varken karşılaşmıştım. Sapphire RX 6800 ile nostaljinin dibine vurduk bugün. Genel olarak kulaklık kullandığım için dert edeceğim bir durum değil zaten. Donanımsal olarak baş ağrıtır mı diye merak ettim. Bilgi için teşekkürler.

Son düzenleme:
Top Bottom