Neler Yeni

Ailem bir türlü bilgisayar almıyor ne yapmalıyım?

pcahili44

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Yusuf Can
Merhaba arkadaşlar ailem bana 9. sınıfta lise sonuna kadar hep takitir belgesi alırsan sana bilgisayar ve telefon alıcaz dediler ve aldım sadece önümde 1 dönem kaldı sonrası zaten üniversite ama ailem bana hak etmiyorsun diyor nedenini bilmiyorum. Şuana kadar hiç bilgisayarım ve telefonum olmadı şuan bile annemin telefonundan yazıyorum. Yaşıtlarıma bakıp bazen neden böyleyim diyorum. Ailenin durumu kötüdür diyebilirsiniz ama değil ayıp olmasın şöyle diyeyim babam aylık 120k para kazanıyor annem ise 70k üstelik babam ticaret vs. de yapıyor. Babamın s24 ultra annemin iphone 13 ablamın iphone 15 i var ama ben tuşlu telefon kullanıyorum bazen yaşamak istemiyorum bana neden böyle davranıyorlar anlamıyorum. Artık tek derdim spora gidip gelmek oldu.

Atakanzie

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Atakan ÖZKAN
Yazdıklarına bakılırsa ailenin seni bu kadar göz ardı etmesi hiç normal değil dostum. Ailenle oturup adam akıllı konuşmanı tavsiye etmekten başka bir şey söyleyemem.

The GodFather

80+ Silver
Annenin ve babanın kazançları bana inandırıcı gelmedi (ispatlamak zorunda değilsin) almıyorlarsa bildikleri vardır

pcahili44

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Yusuf Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yazdıklarına bakılırsa ailenin seni bu kadar göz ardı etmesi hiç normal değil dostum. Ailenle oturup adam akıllı konuşmanı tavsiye etmekten başka bir şey söyleyemem.
kaç kere yaptım bilemezsin her zaman dedikleri tek şey biz senin iyiliğini istiyoruz diyolar zaten üniversiteye geçince oyun oynayacağımı sanmıyorum ki içimde artık ne o istek ne de o heves kaldı bunları buraya sadece içimi dökmek için yazdım. Böyle davranmalarının tek bir nedeni olabilir o da ablam büyük ihtimalle çünkü kendisi 5 yıldır mezuna bırakıyor. Peki 5 yıldır hiçbir yer kazanamayan ablama neden bana davrandıkları gibi davranmıyorlar onu anlamıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Annenin ve babanın kazançları bana inandırıcı gelmedi (ispatlamak zorunda değilsin) almıyorlarsa bildikleri vardır
kanka zamlardan sonra her şey değişti emin ol babam şuanda il emniyet genel müdürlüğü yapıyor. Terör parası ve yaralanma parası gibi bişey mi ne vardı onla beraber öyle alıyor zaten normalde maaş o kadar değil. (yaralanma parası olduğuna emin değilim)

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Üvey evlat mısın kardeşim bu ne?

Millet annem babam olsa diye allaha her gün dua eder sana devlet baksa durumun saha iyi olurdu.

Sen Üniversiteni kazanıp istekte bulun kardeşim iyi bir üni kazanırsan ve hala almazlarsa tartışma hakkına sahipsin. Gerekirse kendini ablanla kıyasla bir şey o kadar şey başardığım halde neden bu kadar hoe görüyorsunuz filan.

The GodFather

80+ Silver
kaç kere yaptım bilemezsin her zaman dedikleri tek şey biz senin iyiliğini istiyoruz diyolar zaten üniversiteye geçince oyun oynayacağımı sanmıyorum ki içimde artık ne o istek ne de o heves kaldı bunları buraya sadece içimi dökmek için yazdım. Böyle davranmalarının tek bir nedeni olabilir o da ablam büyük ihtimalle çünkü kendisi 5 yıldır mezuna bırakıyor. Peki 5 yıldır hiçbir yer kazanamayan ablama neden bana davrandıkları gibi davranmıyorlar onu anlamıyorum.

kanka zamlardan sonra her şey değişti emin ol babam şuanda il emniyet genel müdürlüğü yapıyor. Terör parası ve yaralanma parası gibi bişey mi ne vardı onla beraber öyle alıyor zaten normalde maaş o kadar değil. (yaralanma parası olduğuna emin değilim)
Askerliğimi geçen senenin sonunda bitirdim rütbeli olarak üs bölgesinde yaptım 2 tazminat alıyordum maaşım 40.000₺ di polis olan abim 30-20 arasında bişe alıyordu tazminatsız yazdığın rakam bana inandırıcı gelmedi. Dediğim gibi almıyorlarsa zorlama ailende üzülmesin.

pcahili44

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Yusuf Can
Üvey evlat mısın kardeşim bu ne?

Millet annem babam olsa diye allaha her gün dua eder sana devlet baksa durumun saha iyi olurdu.

Sen Üniversiteni kazanıp istekte bulun kardeşim iyi bir üni kazanırsan ve hala almazlarsa tartışma hakkına sahipsin. Gerekirse kendini ablanla kıyasla bir şey o kadar şey başardığım halde neden bu kadar hoe görüyorsunuz filan.
bende zaten üniversiteyi bekliyorum. Neyse artık inşallah zamanı gelince iyi bir pc ye sahip olurum. Üvey olup olmadığım konusunda da bazen düşünüyorum 😀

Askerliğimi geçen senenin sonunda bitirdim rütbeli olarak üs bölgesinde yaptım 2 tazminat alıyordum maaşım 40.000₺ di polis olan abim 30-20 arasında bişe alıyordu tazminatsız yazdığın rakam bana inandırıcı gelmedi. Dediğim gibi almıyorlarsa zorlama ailende üzülmesin.
tazminat vs. o tür şeyleri tam olarak bilmiyorum ama o tür bişey ki ailemi zaten zorlamıyorum zorlamam da zaten zorlarsam daha fazla yükleniyorlar insana

The GodFather

80+ Silver
bende zaten üniversiteyi bekliyorum. Neyse artık inşallah zamanı gelince iyi bir pc ye sahip olurum. Üvey olup olmadığım konusunda da bazen düşünüyorum 😀

tazminat vs. o tür şeyleri tam olarak bilmiyorum ama o tür bişey ki ailemi zaten zorlamıyorum zorlamam da zaten zorlarsam daha fazla yükleniyorlar insana
Olmayan şeyde de bir hayır vardır boşver spora devam

pcahili44

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Yusuf Can
Olmayan şeyde de bir hayır vardır boşver spora devam
aynen öyle abim sporuma gidip geliyorum normalde çok takmıyodum da bu aralar üniye geçen arkadaşlar alınca vs. içimi dökmem istedim başka bu tür şeyleri paylaşacak bi insan tanımıyorum.

DonanımFikir

Fikr-i Donanım
Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,602
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu
Yapabilecek bir şey yok, ailene ulaşıp uyarmamız bile fayda etmez kendi bildiklerini okudukları sürece.
Çünkü ailevi bir durum, ikna etmen lazım bir şekilde.

alovra

80+ Bronze
Büyük ihtimal notlarının duşeceğinden korkuyorlar oyun bağımlılıgi instagram fln notlarında iyimis zaten ilerde güzel bi meslek edinmeni çok istediklerine eminim onları suçlama seni düşünüyorlar ama telefon için ikna et en azından abartı olmuş biraz dersin en kötü ebeveyn kontrolu ekran saati koyarsiniz diye ikna edersin oyun oynamayicağınada söz ver almazlarsada git bi dna testi yaptır sonucu merak ettim

Qbört

80+ Bronze
Az daha sabret üniversitede derslerin için mecbur telefon veya laptop alması gerekiyor.
İkna konusuna gelirsek üniversite ve göreceğin derslerin eğitimi hakkında açıklamada bulun onlarda zaten biliyordur.
Son olarak ailen seni mutlaka düşünüyordur bu olaya sadece telefon veya pc açısından bakma genel olarak bak ve doğru olanı düşün.

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,732
İsim
Oğuz
Yazık cidden ya ailelerin yetiştirme tarzlarına bak. Ders bile olsa ulan boşver sen bizim oğlumuzsun bu hayatta ne istiyorsun deyip de bir kere sormuyorlar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,650
Üyeler
141,469
Son üye
k101
Top Bottom