Neler Yeni

2.el 6900 xt değerleri

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Sefa Ozan Kalaycı
Bildiğim kadarıyla en az 800w istiyor 6900xt yani psu kaynaklı olabilir başka bir psu ile denersen cok iyi olur

desty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
EMİR KARTAL
soğutucu yetmiyorsa belki kendini kısıtlıyordur oda yetmeyince reset atıyor muhtemelen stok soğutucu mu
Evet
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bildiğim kadarıyla en az 800w istiyor 6900xt yani psu kaynaklı olabilir başka bir psu ile denersen cok iyi olur
750w r5 5600x sistemde sorun olmuyor fakat darboğaz ÿiyor

750w gold psuda sorun olmuyor ama bronzeda kapanıyor

Can...

80+ Platinum
Evet

750w r5 5600x sistemde sorun olmuyor fakat darboğaz ÿiyor

750w gold psuda sorun olmuyor ama bronzeda kapanıyor
işlemciden kaynaklıdır hocam o zaman ısınıyor reset attırıyor testlerden temiz çıktı kart psu soğutucu al öyle dene

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Sefa Ozan Kalaycı
Acıkcası ben de de 6700xt var ve 6900xt geçmeyi planlıuorum işlemci 5600 ama 2 k kullanıyorum 850w psu var corsair

Can...

80+ Platinum
3060da sorun olmuyor ama
bilemedim valla hocam ama bana kalırsa işlemci 2k da ekran kartını beslemeye çalışıyor o yüzden ısınıp reset attırıyor gibi

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Alaz Sürmeli
aldığım 2.el 6900xt kartı iade edip etmemek arasında kararsızım,bazı testlerde yük bindiği anda kapanıyor pc,bazı oyunlarda da aynı şekilde.Bir de coil whine var kulaklık yokken bayağı kafa ütülüyor yük sırasında.Sizce ne yapmalıyım?
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Bende almıştım aynı ekran kartını kapanıyordu Psu bozuktu değiştirince düzeldi

psu ya yük biniyor ztn hocam test bittiğinde hala kapanmadıysa psu sağlamdır

sonra diğer ikisinin yukardan 15 dk ayarla başlat yoksa kendi durmuyor çokta sağlıklı olmuyor açıkçası
Hayır hocam benim Psu bozuktu ama Psu testinde sıkıntı yapmıyordu bilgisayarcıda başka Psu ile deneyin

gopuk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mehmet Akgül
aldığım 2.el 6900xt kartı iade edip etmemek arasında kararsızım,bazı testlerde yük bindiği anda kapanıyor pc,bazı oyunlarda da aynı şekilde.Bir de coil whine var kulaklık yokken bayağı kafa ütülüyor yük sırasında.Sizce ne yapmalıyım?
Aynı kart bende var ses 0 750w pwerle yaparsan tabii ki kapanır bilende bilmeyende yorum yapmış 850w tak kapanmaz bende ilk aldım 750w test yapınca kapanıyordu ama 1 yıl kulandim sadece test den dolayı kapanıyor oyunlarda sorun yoktu şimdi 850w taktım kapanmiyor 13 bine ala bileceğin tek kart gücün 3090 eş değer

• Beğen
Reaksiyonlar: TLPA

TLPA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Talip Avcı
GPU sıcaklık değerlerini de kontrol etmeyi unutma, aynı karttan kullanıyorum, saat gibi. ❤️

Güç kablolarının karta tam oturacak şekilde ve doğru biçimde takıldığından emin ol. 750W PSU zorlana zorlana da olsa tam yükte bile bu kartı çeker. Güç aynı hat üzerinden gelmesin, iki ayrı hattan çek kabloları.

xFxem

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Cem
1709886341490.png

850w öneriliyor max 300w cekim, oyunlarda sorun cıkarmasada test programlarında kapatabilir sistemi

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ercan Yuztemur
Güç kaynağın ömeğni yemiş olabilir. Px kapanıyor sa PSU dan oyun kapanıyorsa GPU dan olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Şenol Özen
Bu ekran kartları zamanında miningde kullanıldı. Eğer hiç sökülüp bakım yapılmadıysa kapanması normal. Kart yüke bindiğinde ısınıp kendini kapatıyor olabilir termal macun ve padleri değiştirin eğer herhangi bir arıza yoksa. Tecrübeniz yoksa bilen birine verin yapsın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,914
Üyeler
141,646
Son üye
Zwolf0w
Top Bottom