Neler Yeni

🔥İndirim ACER NİTRO 31.5” QHD 2K 165HZ 400 NİTS MONİTÖR 6.799TL

xFxem

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
183
İsim
Cem
bugün geldi monitör, oldukca güzel renkler canlı ghosting ben pek göremedim hemen dpi kablo takıp 165hz de kullanmaya basladım.PUGB de denedim gayet akıcı 2kda 60fps oynadım bi sorunla karşılaşmadım.,
not:Bu arada 7400 idi 1 aydır takipteydim 11 mart fırsatları banner ı görünce bekleyim dedim bu fiyata düştü işte.

erkamacar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Erkam
bugün geldi monitör, oldukca güzel renkler canlı ghosting ben pek göremedim hemen dpi kablo takıp 165hz de kullanmaya basladım.PUGB de denedim gayet akıcı 2kda 60fps oynadım bi sorunla karşılaşmadım.,
not:Bu arada 7400 idi 1 aydır takipteydim 11 mart fırsatları banner ı görünce bekleyim dedim bu fiyata düştü işte.
IPS mi bu hocam?

Fantastiktürk

80+ Bronze
ghosting ben pek göremedim
Şu siteye girip:
Şunu yapıp bize paylaşır mısinız:

Bir defa pratikte ghostingsiz bir monitor yok. Yanlızca ne kadar olduğuna (gözle seçilebilecek düzeyde mi) bakıyoruz. Bu segmentte bir VA panelde çok olmama ihtimali yok zaten. Siz yanlış bakıyorsunuz. Ama ne kadar var, tolere edilebilecek seviye mi görelim.

xFxem

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
183
İsim
Cem
Şu siteye girip:

Bir defa pratikte ghostingsiz bir monitor yok. Yanlızca ne kadar olduğuna (gözle seçilebilecek düzeyde mi) bakıyoruz. Bu segmentte bir VA panelde çok olmama ihtimali yok zaten. Siz yanlış bakıyorsunuz. Ama ne kadar var, tolere edilebilecek seviye mi görelim.
akşam bakayım hocam tamamdır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Özen özer
Bende 15 gün önce 7299 a aldım amazondan.. Monitörü 15 gündür Xbox Serie X de kullanıyorum. 400 nit olması çok iyi. Ben renklerini beğendim sadece bir tık renkleri sarıya dönük hiç ayar yapmadan.
Baya ayrıntılı özellikleri var çok ince renk ayarı vs.

Monitörün en güzel özelliğinden biri de ( ki almada ki en büyük sebeplerimden biri ) 4K da 60hz veriyor..

Benim monitörde sağda solda altta vs ışık sızmaları var tabi bu sadece siyah ekranda belli oluyor. Oyunlarda oyun bölüm geçişleri vs hariç hiç fark edilmiyor. Sadece oyun olarak kullandığım için önemsemedim. Bu Işık sızması artıyor mu sonradan bilmiyorum..

Hdr400 var başarılı. En azından önce ki Asus 27AQZ deki Hdr10 dan bariz başarılı. Hdr modu Açınca bir tık parlaklık azalıyor ama asla rahatsız edici değil parlaklık azalması max %15 %20 civarı bana görüntü daha hoş geldiğinden ve oynadığım oyunlar hdr10 desteklediği için modu açık kullanıyorum hep.. Sadece yukarıda yazdığım gibi Hdr400 de ve monitörde hiç ayar yapmadan genel olarak renkler sarıya dönük ama ayarlardan renk sıcaklığını standart yapınca düzeliyor. (Hdr 400 de ayar yapılmıyor tabi renkler yine bir tık sarıya dönük ) Ayriyeten süper keskinlik özelliği var açınca bariz keskinlik netlik artıyor. (bunu açınca ms oranı vs değişiyor mu bilmiyorum hard core oyuncu olmadığım için o kadar önemsemedim fark etmiyorum yani ama bende hep açık.. )

Ghosting bir miktar var ama asla beni rahatsız etmedi.

Bundan 1 sene önce asus 27Aqz QHD ips modeli vardı renk olarak o bir tık daha iyiydi tabi ki ama yüzde olarak max %15 bir üstünlüğü vardır o da belki.. En azından bu 32 inç kocaman monitör her işini görür hem oyun hem film olarak tabi. O yüzden ben aşırı memnunum. İnşallah arıza sıkıntı vs vermez uzun süre..

Son olarak ses olayına gelirsek. Çoğu insan sesini beğenmemiş ama altı üstü 7000 TL lerde bir monitör yani ne bekliyorlar anlamadım :) Bazılarının aksine ben ses seviyesini ve sesin netliğini bariz beğendim bu fiyata fazlası ile yeterli. Şöyle diyeyim , ekran ile aramda 2.5 mt mesafe var evde çocuk uyurken oynadığımdan az bir ses duyayım yeter hesabı ile ses seviyem 13-15 seviyesinde olduğu halde her şeyi orta şeker rahat şekilde duyuyorum bir de yukarıda dediğim asus monitörden bariz daha iyi sesi var bu makinenin..

Elimden geldiğince açıklamaya çalıştım umarım faydalı olur alacak olana.

Son düzenleme:

Metherium

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Metin
Hiç aklımda yokken 9 taksit aklımı çeldi ve satın aldım. Bakalım nasıl bir şey çıkacak

xFxem

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
183
İsim
Cem
Şu siteye girip:

1710428695040.png

ekran görüntüsü alarak yaptım doğru mu bilemedim ama bi sorun yok görünüyor ghosting varsada cok az var ben pek fark edemedim.

serhatkara34

80+ Bronze
ürün videosunu bulamayan arkadaşlar için buraya bırakıyorum birisi türkiye kutu açılış diğeri inceleme yabancı ;

Palo DAYI

80+ Silver
Nedense marka bana güven vermiyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,283
Üyeler
141,431
Son üye
VeyselBey