Neler Yeni

Gigabyte RTX 4060 115W olmasına rağmen 120 watt çekiyor ve yük altında çöküyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Yiğit aga
OCCT Power testi yaptım 7.dakikada çöktü ve Config dosyası attı bir tane. RX 570'im vardı ve aynısı onda da oluyordu. APU kullanırken bir sorun yoktu ve herhangi bir ısı problemim yok.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
356
İsim
Toprak
OCCT Power testi yaptım 7.dakikada çöktü ve Config dosyası attı bir tane. RX 570'im vardı ve aynısı onda da oluyordu. APU kullanırken bir sorun yoktu ve herhangi bir ısı problemim yok.
PSU yetersiz olabilir.

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
506
İsim
Anonim Ankh
Driver ile alakalı bir durum olabilir DDU ile silip 546 sürümünü kurar mısın
Mesaj otomatik birleştirildi:

120 W çekmesi de normal bu arada

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Yiğit aga
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

dostum bence gerek yok çünkü aynı sorunu iade ettiğim rx 570'de de yaşıyordum ama yinede deniyeceğim.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
356
İsim
Toprak

Driverda olabilir. PSU da bir sıkıntı yok gibi duruyor kaliteli ve yeterli güç olarak

dostum bence gerek yok çünkü aynı sorunu iade ettiğim rx 570'de de yaşıyordum ama yinede deniyeceğim.
Farklı bir psuda denedinizmi

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Yiğit aga
Driverda olabilir. PSU da bir sıkıntı yok gibi duruyor kaliteli ve yeterli güç olarak

Farklı bir psuda denedinizmi
Maalesef öyle bir imkanım yok.

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
506
İsim
Anonim Ankh
Yeni sistem mi aldın yoksa sadece ekran kartı değiştirip RX 570'den 4060'a mı geçtin

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Yiğit aga
Yeni sistem mi aldın yoksa sadece ekran kartı değiştirip RX 570'den 4060'a mı geçtin
Kısaca özetleyeyim. Ryzen 3 2200g kullanıyordum ve hiçbir sorunum yoktu.Lol ve hikayeli oyunlar oynarım genelde.sonra rx 570 geçtim o işlemciyle.Ondan sonra ekran kartının yüke girince bilgisayarın kapandıpını fark ettim.Bunu farketmemi sağlayan şey lol de çökmeyip hikayeli oyunlarda çökmesi oldu.Sonra iade edip rtx 4060 aldım ve 5 5600 işlemci aldım ve aynı şekilde hikayeli oyunlarda çöküp lol de çökmüyordu.

Hocam peki occt config sonuçlarından anlar mısınız?

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
506
İsim
Anonim Ankh
Kısaca özetleyeyim. Ryzen 3 2200g kullanıyordum ve hiçbir sorunum yoktu.Lol ve hikayeli oyunlar oynarım genelde.sonra rx 570 geçtim o işlemciyle.Ondan sonra ekran kartının yüke girince bilgisayarın kapandıpını fark ettim.Bunu farketmemi sağlayan şey lol de çökmeyip hikayeli oyunlarda çökmesi oldu.Sonra iade edip rtx 4060 aldım ve 5 5600 işlemci aldım ve aynı şekilde hikayeli oyunlarda çöküp lol de çökmüyordu.
O zaman başka parçada da sorun olabilir ama AMD driver'ından kalıntılar kalmışsa, o da tetikliyor olabilir. En iyi seçenek baştan Windows kurmak olur böylece sorunun ekran kartından olup olmadığını tam anlamıyla anlayabiliriz.

Hocam peki occt config sonuçlarından anlar mısınız?
Maalesef.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Yiğit aga
O zaman başka parçada da sorun olabilir ama AMD driver'ından kalıntılar kalmışsa, o da tetikliyor olabilir. En iyi seçenek baştan Windows kurmak olur böylece sorunun ekran kartından olup olmadığını tam anlamıyla anlayabiliriz.

Maalesef.
deniyeceğim.Denedikten sonra tekrar yazarım.

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
291
İsim
Murat Cemal
psu çokda kaliteli ahım şahım değil, ekran kartı marka modele göre +-5/10w oynayabilir normaldir

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,823
Üyeler
140,705
Son üye
emirkhan
Top Bottom