Neler Yeni

NZXT H5 Elite modelini mi H5 Flow modelini mi almalıyım

4lp_12

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Alp Rendeci
Bir kaç gündür NZXT H5 kasalarını araştırıyorum. Bütçe hakkında bir sorunum yok fakat elite ile flow modeli arasında kaldım. Bence elite modeli çok daha güzel duruyor çünkü ön paneli de cam. Fakat flow modelinin de soğutası daha iyi olabilir çünkü ön paneli mesh. Ve sistemimin ısınma problemi yaşamasını istemiyorum. Sizce hangi kasayı almak daha mantıklı ?

4lp_12

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Alp Rendeci
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Açıkcası akvaryum kasalar bence çok hoş durmuyor. Ayrıca bu kasanın köşeli yapısı da çok hoşuma gitmedi. Ve masam da biraz küçük. Bu yüzden özellikle H5 serisine bakıyorum. Ama soğutma konusu da aklıma takıldı

iexplore

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
emre
Açıkcası akvaryum kasalar bence çok hoş durmuyor. Ayrıca bu kasanın köşeli yapısı da çok hoşuma gitmedi. Ve masam da biraz küçük. Bu yüzden özellikle H5 serisine bakıyorum. Ama soğutma konusu da aklıma takıldı
flow olanın hava akışı daha iyi, elite olanın rgbsi güzel. ben de ikisi arasında kalmıştım gittim lian li lancool 216 aldım, memnunum.

ege001

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,734
İsim
ege erdem demirelli
Hangi ekran kartı ve işlemci ile kullanacaksın?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nzxt H7 yada Corsair 4000D bakabilirsin

ThE LoSt

80+ Silver
Bir kaç gündür NZXT H5 kasalarını araştırıyorum. Bütçe hakkında bir sorunum yok fakat elite ile flow modeli arasında kaldım. Bence elite modeli çok daha güzel duruyor çünkü ön paneli de cam. Fakat flow modelinin de soğutası daha iyi olabilir çünkü ön paneli mesh. Ve sistemimin ısınma problemi yaşamasını istemiyorum. Sizce hangi kasayı almak daha mantıklı ?
Kapalı kasalardan uzak durun mesh yapıda önü açık modellere yönelin flow tercihi yerinde duruyor nzxt şart değil ise alttaki ürünü öneririm.

4lp_12

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Alp Rendeci
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
dediğim gibi masamda çok fazla alan yok o yüzden mid-tower ATX kasa tercih edeceğim gibi duruyor

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,629
İsim
Emir
ekran kartınız nedir?

4lp_12

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Alp Rendeci
Kapalı kasalardan uzak durun mesh yapıda önü açık modellere yönelin flow tercihi yerinde duruyor nzxt şart değil ise alttaki ürünü öneririm.
tabii ki sadece NZXT kasalarına bakmak doğru değil. Ben sadece görünüşü çok hoş durduğu için sordum. Kapalı kasa flow kasa arasındaki fark (derece olarak) internette çok fazla gözükmüyor. Ama sizede güveniyorum.

ekran kartınız nedir?
Gigabayte RTX 4070 Ti Super Windforce

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,629
İsim
Emir

ege001

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,734
İsim
ege erdem demirelli
9 10 derece fark eder.Belki daha fazla bilmiyorum.mAtx kasa önerisi olarak https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=11058
Benim 3000D airflow kasam var. Fansiz kullanirken 5500 stok fan ile bosta 60 dereceydi. Simdi 3 intake 2 egzoz var, bosta 45 derece civari. Yani dediginiz gibi oldukca farkediyor hele de H5 ELITE kasada o sistem bosta bole yanar. Kasa hem kucuk hemde mesh yeri cok az.

Arkadasin attigi PHANTEKS kasa almaniz cok daha iyi olacaktir.

4lp_12

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Alp Rendeci
Anladım. Yani belirttiğiniz gibi çok fark varmış. Peki çok incelemesine bakmasam da tek akvaryum görünüşlü sevdiğim kasa Lian Li O11 dynamic nasıl ?

Top Bottom