Neler Yeni

Sizce Aldığım Sistem Nasıl?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
emrllh
1710752404481.png

sistem hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum.

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
567
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı, Sıcak fırsatlar, Oyunlar, Monitör

asko56

80+ Bronze
Alıntıyı görüntüle
sistem gayet güzel amd sistem yapıyor isen anakarttan kısma çok problem yaşarsın ileriki yıllarda b650 dzügün bir anakart ekle sogutucuyu sonrada alırsın şimdilik stok sogutucu ile idare et anakartı yükselt yazın termal macun + sogutma bakım vs yaparsın yeni sogutucunu o zaman takarsın sogutucular o kadar pahalı degil

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
emrllh
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sistem gayet güzel amd sistem yapıyor isen anakarttan kısma çok problem yaşarsın ileriki yıllarda b650 dzügün bir anakart ekle sogutucuyu sonrada alırsın şimdilik stok sogutucu ile idare et anakartı yükselt yazın termal macun + sogutma bakım vs yaparsın yeni sogutucunu o zaman takarsın sogutucular o kadar pahalı degil
Anakart neden önemli bilmediğimden soruyorum.

cptlykia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
99
İsim
Yakup Karaca
ryzen 7 7700e kadar sorun çıkarmaz aldığın anakart, sistem gayet güzel. Bir tek m2 ssd biraz düşük kalmış :)

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
569
İsim
Baran Kut
Alıntıyı görüntüle
Şurada bir anakartı eleştirirdim o da ilerisi için. Onun dışında ram/ssd bir tık geri kalmış ama bütçene bu sığdıysa hiçbir sıkıntı yok. Onlar da işini görür.

İleride gelecek işlemcilere geçiş yaparken anakartın destekler mi ona bir göz atarsın o kadar. Hayırlı olsun.

Clyde

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
455
İsim
Yiğit Özdemir
İlgilendiği Kategoriler
Telefon. Bilgisayar. Monitör. Kulaklık.
Anakart neden önemli bilmediğimden soruyorum.
Gerek güç açısından gerek performans açısından. AM5 çok yeni bir platform hala tam oturmadı. Anakartlara sürekli güncelleme geliyor hatalar gideriliyor. B650M Mortar yakışırdı bu sisteme ya da B650 Pro-S.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
emrllh
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gerek güç açısından gerek performans açısından. AM5 çok yeni bir platform hala tam oturmadı. Anakartlara sürekli güncelleme geliyor hatalar gideriliyor. B650M Mortar yakışırdı bu sisteme ya da B650 Pro-S.
İşlemciden ve diğer iç donanımlardan daha iyi mi performans alırsınız mı diyorsunuz yani.

Clyde

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
455
İsim
Yiğit Özdemir
İlgilendiği Kategoriler
İşlemciden ve diğer iç donanımlardan daha iyi mi performans alırsınız mı diyorsunuz yani.
Elbette tüm parçaları taktığın bir kart ne kadar iyiyse o kadar performans verir. Anakart işlemcinin ısı değerlerine kadar etkiliyor. Verdiği Voltaj değerleri güç değerleri hem performansı hem ısıyı etkiliyor. Ha kötü değil elbette güzel anakart R5 7500F için yeter de artar bile. İleriye dönük kullanım için biraz da bilgisayarı kurcalamayı seviyorsanız parça değişimi yapıyorsanız biraz daha iyi bir anakart daha iyi olur sisteme ama şu an da oldukça güzel sistem. Yakın zamanda arkadaşım için araştırdım bu fiyata cidden güzel.

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Burak
Anakart ölü, asus a620 platformunda tam bir fiyasko. Yük altında vrm sıcaklıkları 100c 'i aşıyor bu da CPU' nun performansını etkileyecektir.
Onun haricinde her şey tamamdır gayet uyguna gelmiş. Bir de şu sitelerde vadesiz taksit olsa biz de çekicez de mecbur toplama yaptık :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
emrllh
Elbette tüm parçaları taktığın bir kart ne kadar iyiyse o kadar performans verir. Anakart işlemcinin ısı değerlerine kadar etkiliyor. Verdiği Voltaj değerleri güç değerleri hem performansı hem ısıyı etkiliyor. Ha kötü değil elbette güzel anakart R5 7500F için yeter de artar bile. İleriye dönük kullanım için biraz da bilgisayarı kurcalamayı seviyorsanız parça değişimi yapıyorsanız biraz daha iyi bir anakart daha iyi olur sisteme ama şu an da oldukça güzel sistem. Yakın zamanda arkadaşım için araştırdım bu fiyata cidden güzel.
Öncelikle çok açıklayıcı oldu teşekkür ederim. Ben sadece oyun oynamak için alıyorum ekstra hız aşırtma overclock özellik yükseltme vs bunları asla yapmayacağım için benim ihtiyacımı karşılayacaktır yani.

fspdrop

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
ibrahim
Anakart ölü, asus a620 platformunda tam bir fiyasko. Yük altında vrm sıcaklıkları 100c 'i aşıyor bu da CPU' nun performansını etkileyecektir.
Onun haricinde her şey tamamdır gayet uyguna gelmiş. Bir de şu sitelerde vadesiz taksit olsa biz de çekicez de mecbur toplama yaptık :)
65W kaldırır diye düşünüyorum onu kaldırmayacaksa ne kaldıracak artık

Clyde

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
455
İsim
Yiğit Özdemir
İlgilendiği Kategoriler
Genel A serisi hep ısınan bir set. Üreticiler 105 115 dereceye kadar normal diyorlar. Çok takılmamak lazım alıp da patlayan yanan görmedim ben.

Top Bottom