Neler Yeni

MSÜ Yerleşme Hakkında

abdmtlcn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Abdullah
Arkadaşlar ben sayısal öğrencisiyim ve KHO sayısal puanım tam sınırda ancak eşit puanım tutuyor gibi.
MSÜ sitesinde YKS'de aldıkları başarı puanlarının türü dikkate alınarak yerleştirilecek diyor.
YKS de sayısaldan barajı geçsem sayısal alandan yerleşebilir miyim?
MSÜ puanı mülakata çağırılmak için mi yoksa YKS puanıyla bağlantılı mı?

Serhat-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,256
İsim
Serhat İsmailoğulları
Steam
steamcommunity.com/id/ByOxyGeN
MSÜ sınavından aldığın puan senin Ankara'ya mülakatlara çağrılman için gerekir. Taban puanı geçersen mülakata girmeye hak kazanırsın. Ankara'ya gittiğinde mülakatlara girersin. Mülakattan geçtikten sonra diğer aşamalara geçersin. Sözlü mülakat puanın spor mülakat puanın ve YKS puanının belli bir yüzdesi alınarak ADP (Aday Değerlendirme Puanı) oluşur. Okula bu ADP puan sıralamasına göre alınabilirsin.

Retr0x

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Retr0x
Arkadaşlar ben sayısal öğrencisiyim ve KHO sayısal puanım tam sınırda ancak eşit puanım tutuyor gibi.
MSÜ sitesinde YKS'de aldıkları başarı puanlarının türü dikkate alınarak yerleştirilecek diyor.
YKS de sayısaldan barajı geçsem sayısal alandan yerleşebilir miyim?
MSÜ puanı mülakata çağırılmak için mi yoksa YKS puanıyla bağlantılı mı?
Hocam msü sınavı sadece mülakata hak kazanmak için işe yarıyor sonrasında etkisi yok fiziki yeterlilik ve sözlü mülakatı geçtikten sonra yks ile hepsi adp (aday değerlendirme puanını oluşturuyor)

abdmtlcn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Abdullah
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
MSÜ sınavından aldığın puan senin Ankara'ya mülakatlara çağrılman için gerekir. Taban puanı geçersen mülakata girmeye hak kazanırsın. Ankara'ya gittiğinde mülakatlara girersin. Mülakattan geçtikten sonra diğer aşamalara geçersin. Sözlü mülakat puanın spor mülakat puanın ve YKS puanının belli bir yüzdesi alınarak ADP (Aday Değerlendirme Puanı) oluşur. Okula bu ADP puan sıralamasına göre alınabilirsin.
Hocam msü sınavı sadece mülakata hak kazanmak için işe yarıyor sonrasında etkisi yok fiziki yeterlilik ve sözlü mülakatı geçtikten sonra yks ile hepsi adp (aday değerlendirme puanını oluşturuyor)
Benim demek istediğim şu sayısal puanım yetmiyecek gibi ama ben KHO da mühendislik okumak istiyorum.
YKS'de aldıkları başarı puanlarının türü dikkate alınarak yerleştirilecek yazıyor sitede sene sonu sayısal baraj puanını geçersem sayısaldan yerleşebilir miyim?
Yoksa sadece MSÜ taban puanlarından yetenlerle mi yerleşebilirim?

Serhat-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,256
İsim
Serhat İsmailoğulları
Steam
steamcommunity.com/id/ByOxyGeN
Benim demek istediğim şu sayısal puanım yetmiyecek gibi ama ben KHO da mühendislik okumak istiyorum.
YKS'de aldıkları başarı puanlarının türü dikkate alınarak yerleştirilecek yazıyor sitede sene sonu sayısal baraj puanını geçersem sayısaldan yerleşebilir miyim?
Yoksa sadece MSÜ taban puanlarından yetenlerle mi yerleşebilirim?
Okulun içindeki durumu bilmiyorum. Okul öncesi durumda YKS puanın sadece okula girmek için gerekiyor. İçindeki bölümlere okula girdikten sonra seçim yapıyorsun ama neye kime göre alınıyor bilemiyorum.

Top Bottom