Neler Yeni

İnceleme LOGİTECH DRIVING FORCE GT DİREKSİYON SETİ

LokmanBey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,038
İsim
Lokman Açil
ÜRÜNÜN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Ekran AlıntısıASDASDASDASD.JPG

ASDASDASDASD.JPG

ÜRÜNÜN MOTOR SESİ

DİREKSİYON

WhatsApp Image 2024-03-25 at 3.47.12 AM.jpeg

WhatsApp Image 2024-03-25 at 3.47.11 AM (2).jpeg

WhatsApp Image 2024-03-25 at 3.47.11 AM (1).jpeg

VİTES
WhatsApp Image 2024-03-25 at 3.47.11 AM.jpeg

PEDAL

WhatsApp Image 2024-03-25 at 3.47.10 AM (1).jpeg

WhatsApp Image 2024-03-25 at 3.47.10 AM.jpeg

WhatsApp Image 2024-03-25 at 3.47.00 AM (1).jpeg

ÜZERİNDE TUŞ TAKIMLARI

WhatsApp Image 2024-03-25 at 3.46.55 AM (1).jpeg

WhatsApp Image 2024-03-25 at 3.46.55 AM (2).jpeg

WhatsApp Image 2024-03-25 at 3.46.55 AM.jpeg

ÜST VE ALT BAKIŞ

WhatsApp Image 2024-03-25 at 3.47.10 AM (2).jpeg

WhatsApp Image 2024-03-25 at 3.47.00 AM.jpeg

DİREKSİYONUN KALİBRESİ

ÜRÜNÜN PEDAL SERTLİĞİ

DİREKSİYON DÜŞÜK SERTLİK AYARI

DİREKSİYON YÜKSEK SERTLİK AYARI

DİREKSİYON SERTLİK AYARI DÜŞÜK , FORCE FEEDBACK DÜŞÜK

Ekran Alıntısı.JPG

DİREKSİYON SERTLİK AYARI YÜKSEK , FORCE FEEDBACK YÜKSEK

dsadsasd.JPG

DRİVER

driver.JPG

ÜRÜNDE PROFİL OLUŞTURUP OYUNLARDA FARKLI KOMBİNASYON YAPABİLİRSİNİZ TUŞ ATAMALARI VE , DİREKSİYON AYARLARINA ULAŞMAK İÇİN OPTİONS SONRA GLOBAL DEVİCE SETTİNGS'E TIKLADIĞIMIZDA ULAŞABİLİYORUZ

ÖNERİ VE TAVSİYELER
- ÜRÜNÜN DRİVERİNİN KURULMASI
- GLOBAL DEVİCE SETTİNGS KISMINDAN DEGREES OF ROTATİON KISMINI 900 YAPMALISINIZ YOKSA DİREKSİYON 900 DERECE OLMAZ
- FORCE FEEDBACK AYARINI DÜŞÜRMENİZ
- YARIŞ OYUNLARINDA 900 DERECE DE KULLANILMAMASI 500-600 DERECELER İDEAL
- ÜRÜNÜ ALMADAN VE YA ALDIKTAN SONRA DETAYLI İNCELEME VİDEOLARINI İZLEMEK
- DİREKSİYONU KENDİ ADAPTÖRÜ İLE KULLANIN KESİNLİKLE YOKSA İÇİNDEKİ ANAKARTI YAKARSINIZ
- DİREKSİYON SERTLİK AYARINI DÜŞÜRÜNÜZ

KENDİ YORUMUM
ÜRÜNÜN FORUM İNCELEME OLMAMASINDAN DOLAYI İNCELEMEMİ GERÇEKLEŞTİRDİM 2024 YILI İÇERİSİNDE 3500-4500 TL CİVARINDA BULABİLİRSİNİZ ÜRÜNDE TEK MOTOR KULLANILMAKTA FORCE FEEDBACK ÖZELLİĞİNİ YÜKSELTİRSENİZ ODANIZDAKİ KİŞİLER RAHATSIZ OLABİLİR DİREKSİYON SİMİDİ HİSSİYATI GAYET İYİ SUNİ DERİ VE KALİTELİ ABS PLASTİK KULLANILMIŞ ÜZERİNDEKİ BÜTÜN TUŞLARA ATAMA YAPABİLİYORSUNUZ (ORTADAKİ LOGO TUŞU DAHİL) OYUNLARDA KENDİSİ OTOMATİK AYARLAMA YAPIYOR KENDİNİZ DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ YİNE DE PEDAL KISMI DA GAYET İYİ BENİ ÜZMEDİ GAZ PEDALININ SERTLİĞİ YUMUŞAK FREN SERTLİĞİ İSE SERT DİR ARABA HİSSİYATINI HİSSEDEBİLİYORSUNUZ BENİM 3.ÜNCÜ DİREKSİYON SETİM ÖNCESİNDE 180 DERECELİ DİREKSİYON VE RAMPAGE V900-S KULLANDIM TAVSİYELER ÜZERİNE LOGİTECH DFGT GEÇTİM İYİKİ DE GEÇMİŞİM RAMPAGE DİREKSİYONDA MOTOR OLMADIĞINDAN SADECE YAYLAR İLE HAREKET EDİYORDU VE ÖLÜ BÖLGESİ VAR BUNLAR OYUN ZEVKİNİ BOZAN ŞEYLER ŞU ANA KADAR ÜRÜNLE ALAKALI BİR SIKINTI YAŞAMADIM EKSİK YA DA SORMAK İSTEDİKLERİNİZİ YORUMLAR KISMINDA BEKLİYORUM İNCELEMEMİ OKUDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜRLER (İNCELEME OLARAK YAPACAKTIM AMA O SEÇENEK ÇIKMADI YETKİLİLER DÜZELTİRSE SEVİNİRİM)

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
G29 mu alınmalı yoksa yarı fiyatından daha düşük bir fiyata bu mu alınmalı sizce? Direksiyon arayışındayım.

Kullanıcı incelemeleri diye ayrı bir bölüm var. Moderatörler düzeltir onu. Bir de bütün yazıyı büyük harflerle yazmışsın. Okuma olarak yoruyor.

LokmanBey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,038
İsim
Lokman Açil
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
G29 mu alınmalı yoksa yarı fiyatından daha düşük bir fiyata bu mu alınmalı sizce? Direksiyon arayışındayım.

Kullanıcı incelemeleri diye ayrı bir bölüm var. Moderatörler düzeltir onu. Bir de bütün yazıyı büyük harflerle yazmışsın. Okuma olarak yoruyor.

Hocam ilk sorunuza gelirsek paranız varsa tabi ki g29 alınmalı çünkü elimdeki ürün yeni özellikler ve ürün kalitesi içeriyor dfgt çıkalı 10 yıldan fazla oldu ama hala taş gibi çalışıyor ama bütçe kısıtlıysa bu fiyat aralığında alınabilecek en iyi direksiyon seti aldığıma pişman değilim ikinci sorunuza gelirsek evet gözümden kaçtı galiba o detay bir daha ki sefere fontları değiştiririm teşekkürler hatalarımı söylediğiniz için

LokmanBey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,038
İsim
Lokman Açil
900 derece yeterli mi iş görür mü yoksa G29 mu almalıyız

Hocam 900 derece de hala çok iyi diğer rakiplerine göre bütçeniz kısıtlı ya da fazla para vermek istemiyorsanız alınabilecek en iyi direksiyon seti olabilir g29 ile karşılaştırmak olmaz paranız varsa alın geçin g29'u

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,630
İsim
Feyzullah
Hocam 900 derece de hala çok iyi diğer rakiplerine göre bütçeniz kısıtlı ya da fazla para vermek istemiyorsanız alınabilecek en iyi direksiyon seti olabilir g29 ile karşılaştırmak olmaz paranız varsa alın geçin g29'u
G29 dan üst ne var acaba yoksa sonrası aşırıya mı kaçıyor

LokmanBey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,038
İsim
Lokman Açil

profesyonel olarak ralli ya da formula ile oynamak isteyen kişiler thrustmaster direksiyon setlerine yöneliyorlar usta bir şoför değilseniz aradaki farklı anlamayabilirsiniz g29 gayet işimizi görür hem eğlence hem de gerçekçilik açısından

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
97
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,739
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
G29 aslında düşünüldüğü kadar yüksek kalitede bir set değil. Evet çok güzel, kullanmıştım ve beni üzmemişti. Ancak örnek vermek gerekirse T300 gibi setlere geçtikten sonra, insana ben bundan önce oyuncakla oynuyormuşum dedirtiyor. Ki T300 de çok çok üst seviye bir direksiyon seti değil. Kısacası asıl anlatmak istediğim şey ondan sonrası aşırıya kaçmıyor, aksine asıl mesele G29'dan sonra başlıyor diyebilirim. Direct Drive setlerden filan bahsetmiyorum bile.

Esasında sonuç her türlü bütçeye geliyor tabi ki. Logitech Momo'dan başlamıştım. Kısa süre içerisinde DFGT'ye geçtim ve uzun süre kullandım. Sonra G27-G29 (hemen hemen aynılar) derken T300'e kadar çıktım ancak daha ilerisine gidemedim. Assetto, ETS oynayacak kişi için de sonrası aşırı gerekli değil zaten.

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
selman baştürk
bende arıyorum 4k civarında bunu satan var g29 düşünüyorum 9.5 10 k istiyorlar değermi emin olamadım

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,692
İsim
Eren Güven
G29 aslında düşünüldüğü kadar yüksek kalitede bir set değil. Evet çok güzel, kullanmıştım ve beni üzmemişti. Ancak örnek vermek gerekirse T300 gibi setlere geçtikten sonra, insana ben bundan önce oyuncakla oynuyormuşum dedirtiyor. Ki T300 de çok çok üst seviye bir direksiyon seti değil. Kısacası asıl anlatmak istediğim şey ondan sonrası aşırıya kaçmıyor, aksine asıl mesele G29'dan sonra başlıyor diyebilirim. Direct Drive setlerden filan bahsetmiyorum bile.

Esasında sonuç her türlü bütçeye geliyor tabi ki. Logitech Momo'dan başlamıştım. Kısa süre içerisinde DFGT'ye geçtim ve uzun süre kullandım. Sonra G27-G29 (hemen hemen aynılar) derken T300'e kadar çıktım ancak daha ilerisine gidemedim. Assetto, ETS oynayacak kişi için de sonrası aşırı gerekli değil zaten.
t300rs i sf1000 le beraber f1 de kullandım tadını aldım. onu satıp direct drive a geçmeyi düşünüyorum ileride. t300rs bile ilk başlarda çok yoruyodu ful force feedback+simülasyon ayarlarıyla. direct drivelar heralde beni çamaşir makinası gibi çevirir :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
selman baştürk
Top Bottom