Neler Yeni

PSU tıkırtı sesi geliyor

adroaven

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mehmet Parlar
3 gün önce yüsek sesli bir şekilde bilgisayrdan tıkırtı sesi gelmeye başladı sanırım psu kaynaklı hddim yok. Dün ve bugün sesler azalmış bir şekilde olmaya başladı. Öncesidende pcyi çalıştırdığım zaman başlıyordu ses şu an belirli bir süre sonra oluyor ve daha az bir tıkırtı sesi geliyor. Teknik destek durmun yaklaşıldığı zaman oluyorsa normal dedi ses kayıdınıda atmıştım. Ama sesi hafif bir uzaklıktaykende duyabiliyorum. Bir çözümü varmıdır sizce? Psu kaynaklı olduğunada emin değilim ama ses PSU dan geliyor anlamadım

firatyegin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Fırat Yeğin
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Donanım, Yazılım
Tıkırtıdan kastınız cızırtı tarzı bir şey mi? Ön fan yada egzoz fanlara büyük soğutucunuz var ise kablo değiyor olabilir mi bakarmısınız?

Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
ismet karagücük
psudan geldiğine eminsen ve traktör gibi tıkırtıysa pcyi durdur psunun fanına bir bak belki oynama yapıyordur aksi halde tıkırtının başka neden olacağı gelmiyor aklıma cızırtıysa bobinlerden ve kondanstörlerden yapar diye düşünüyorum

adroaven

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mehmet Parlar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tıkırtıdan kastınız cızırtı tarzı bir şey mi? Ön fan yada egzoz fanlara büyük soğutucunuz var ise kablo değiyor olabilir mi bakarmısınız?
Bütün fanları kontrol ettim hatta bazıları elle durdurup dinledim ama ses psu dan geliyor psu fanına bakmak istedim ama sanırım garantisi gidermiş açarsam içini teknik destek gelen sese normal dedi ses artarsa garantiye verebilirsiniz dedi ama ses şu an az arada bir oluyor cızırtı sesi de zaten ekstra vardı güç kaynağı giriş yerinden geliyordu ama bu başka bir ses tıkırtı gibi bi ses ancak örnek verebildiğim ses bu
Mesaj otomatik birleştirildi:

psudan geldiğine eminsen ve traktör gibi tıkırtıysa pcyi durdur psunun fanına bir bak belki oynama yapıyordur aksi halde tıkırtının başka neden olacağı gelmiyor aklıma cızırtıysa bobinlerden ve kondanstörlerden yapar diye düşünüyorum
psu fanını ses yaptığı anda el ile ve ya başka sert bişi ile fanı durdursam pc çalışırken acaba bişey olurmu fana ya da pc başlatırken öyle bişey yapsam sorunu tam anlarmıyım

Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
ismet karagücük
Bütün fanları kontrol ettim hatta bazıları elle durdurup dinledim ama ses psu dan geliyor psu fanına bakmak istedim ama sanırım garantisi gidermiş açarsam içini teknik destek gelen sese normal dedi ses artarsa garantiye verebilirsiniz dedi ama ses şu an az arada bir oluyor cızırtı sesi de zaten ekstra vardı güç kaynağı giriş yerinden geliyordu ama bu başka bir ses tıkırtı gibi bi ses ancak örnek verebildiğim ses bu
Mesaj otomatik birleştirildi:

psu fanını ses yaptığı anda el ile ve ya başka sert bişi ile fanı durdursam pc çalışırken acaba bişey olurmu fana ya da pc başlatırken öyle bişey yapsam sorunu tam anlarmıyım
garantisi varsa hiç uğraşma yolla gitsin normal bir durumda pek bir şey olmaz fanı durdurmada ama yine de riske atma ve bu arada istesende sökemezsin o psuyu baya zor sökülüyor kimileri o yüzden uğraşma direkt yolla gitsin garantiye sonra kullanıcı hatası derler sana patlar

Top Bottom