Neler Yeni

Galax RTX 4060 Ti elimde patladı

Senerr

80+ Bronze
Dlss ve FG sayesinde xx60 serisine aslında Nvidia RTX'in önünü açmış oldu ancak RTX'i her oyun düzgün kullanamadı orada haklısınız. Ben mesela en çok Minecraft'ta fark ettiğini düşünüyorum ki zaten pazarlama stratejileri de ilk zamanlar buradan oldu.

Minecraft gibi oyunlarda keşke Nvidia'ya para kazandırmak yerine kendi grafiklerini daha iyi hale getirseydiler bir güncellemeyle diyorum hep. Ama RTX gerekliymiş gerçekten ona. Elinizde patlama konusuna gelecek olursak RTX 4060 için bile 8 gb vram yetersiz geliyorken daha güçlü olan kartta tabii bu daha büyük bir sorun. Mesela Horizon'un yeni oyunu çıktı ve FG desteğini vram yetersizliğinden dolayı etkisini görmeyenler dahil oldu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Derdini aslında güzel anlatmışsın ama başlık çok yanlış ortada patlama yok markayla alakalı herhangi bir sorun zaten belki para israfı 4060 yazmak daha mantıklı olabilir
Bence de 8 gb vram rezilliği mesela olabilir ama hazır sistemlerde geçerli değil bence.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
kucu adam
@Senerr ev kullanıcılar için 8 GB yeterli bence. Daha oynadığım oyunlarda sorun görmedim hiç. Bir de HDD ile oynuyorum. Starfield bile HDD ve 4060 Ti ile süper süper. Ultra ayarlar ile 1080p60 FPS. Üstelik, DLSS3, DLAA bile açmıyorum. Yeni yamada sorunları düzeltmişler.

BURAKARMAĞAN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
burak armağan
Arkadaşlar merhaba.

Aldığıma çok pişman olduğum, 2 aylık Galax RTX 4060 Ti kartını elden nasıl çıkarabilirim? Gaming Gen TR'den13.000 TL'ye sıfır aldım. Kutusu falan her şeyi duruyor.

Başlıca pişman olduğum nedenler;
1. Linux desteği çok berbat. Linux üzerinde bir sürü uyumsuzluk var; Waydroid ile desteği çok kötü, Vulkan desteği sınırlı. Çok ama çok kötü.
2. Ray Tracing boş bir teknoloji, sırf bu yüzden almıştım.

Bunun dışında gayet güzel, performanslı bir kart. Windows 11 sevmediğim için ve Windows 10 kullanıyorum.

RX 6600 XT alacaktım da aslında. O an gaza gelmiş olabilirim.
hocam bende 2 3 aylık 4060 var istersen takas yapabiliriz anlaşırsak eğer

Mark Zuckerberg

80+
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Mark
Satmayı düşünürmüsün dostum

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ssmarchiest
Arkadaşlar merhaba.

Aldığıma çok pişman olduğum, 2 aylık Galax RTX 4060 Ti kartını elden nasıl çıkarabilirim? Gaming Gen TR'den13.000 TL'ye sıfır aldım. Kutusu falan her şeyi duruyor.

1. Linux desteği çok berbat. Linux üzerinde bir sürü uyumsuzluk var; Waydroid ile desteği çok kötü, Vulkan desteği sınırlı. Çok ama çok kötü.

Bunun dışında gayet güzel, performanslı bir kart. Windows 11 sevmediğim için ve Windows 10 kullanıyorum.

4070 ve 4080 altı alırsan ray tracing düzgün çalışamayabilir rx 6600 XT ni alsaydın keşke daha ucuza gelirdi

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,024
İsim
Sinan Aba
Arkadaşlar merhaba.

Linux kullanıcısı isen bunu bilmen lazım zaten nvidia alınmaz o tarafta amd daha düzgün

Zexius

80+ Bronze
Arkadaşlar merhaba.

Rtx boş bir teknoloji değil senin cihazın giriş seviye old7ğu için boş geliyor

inkodes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
357
İsim
Muhammed Fehim Yazıcı
aslında ray tracing öyle çok tatmin eden bişey değil bence de ama path tracing acayip güzel yapıyor asıl tabii onu kullanmamıza daha yıllar var çok acayip donanımlar gerektiriyor

Senerr

80+ Bronze
@Senerr ev kullanıcılar için 8 GB yeterli bence. Daha oynadığım oyunlarda sorun görmedim hiç. Bir de HDD ile oynuyorum. Starfield bile HDD ve 4060 Ti ile süper süper. Ultra ayarlar ile 1080p60 FPS. Üstelik, DLSS3, DLAA bile açmıyorum. Yeni yamada sorunları düzeltmişler.
Sadece optimizasyon sorunlu bir oyuna bakarak bunu yorumlamamalıyız. 2024 yılında çıkan oyunlar 8 gb vram devrinin artık bitmeye başladığını işaret ediyor hocam maalesef burada AMD fanboyu dediğim kitle gerçekleri bir bir yüzümüze vuruyor. Alternatif teknolojiler düşünüyor hatta bu yüzden Nvidia. Nvidia bu vram cimriliğini özellikle 3060 gibi bir karta 12 gb vram vermesine rağmen kabul edilemez buluyorum halbuki 4060 ve 4060ti 12 gb vram kapaitesini çok daha iyi bir şekilde kullanabilecekken 8 koydular siz düşünün. Şu an bu kartlar 8 gb vram ile çıkmasaydı başka şeyler konuşuyor olacaktık ama fiyat konusunun da tabii ki daha pahalı olacaklardı. Bu yüzden "4070 süper altı RTX kartı alınmaz" lafını daha çok duyarsınız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mobil 4060 bile iş yapıyor neden alınmasın ki anlamadım
Mobil 4060 bence candır. Ayrı alınmasını sevmiyorum sadece.

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,707
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
Ray tracing bence de boş iş ama 4060 Ti elinde patlayacak bir kart değil. Windows ile kullanırsın. Uzun yıllar oyun oynatır. Belki GTA 6 bile oynatır. Halen RX 570 kullananlar var. Sen 4060 Ti ile devam et, değerini bil.

Senerr

80+ Bronze
aslında ray tracing öyle çok tatmin eden bişey değil bence de ama path tracing acayip güzel yapıyor asıl tabii onu kullanmamıza daha yıllar var çok acayip donanımlar gerektiriyor

Muhtemelen DLSS ve FG'ye bu yüzden önem veriyorlar 4080 30 fps alıyor bakınca insanın içi gidiyor. Tabii bu 4K için geçerli.

Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
kucu adam
Yo, daha fazla FPS'de alırdım ama zorla 60'a sabitledim. DLSS3 izin vermiyor dikey senk'e. Path Tracing hem de. Ultra ayarlar, 1080p60 FPS..

1711971396209.png

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
913,368
Üyeler
141,703
Son üye
Aegeannn
Top Bottom