Neler Yeni

İnceleme AJAZZ AK680 ÖN İNCELEME

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,372
İsim
Ümit Can
Herkese Selamlar bugün Aliexpress'ten aldığım AJAZZ marka AK680 model Hot Swap Brown Switch
klavyenin ön incelemesini yazıp sizlere aktarmaya çalışacağım

82deb38d-f886-4dae-8586-1abceaf21511.jpg

ÜRÜN İÇERİĞİ ;
1 ADET KULLANIM KLAVUZU
1 ADET KLAVYE
1 ADET 160CM UZUNLUĞUNDA TYPE-C KABLO
2 ADET MEKANİK ANAHTAR
1 ADET KEYCAP SÖKME APARATI
1 ADET SWITCH SÖKME APARATI

ÜRÜN HOT SWAP BİR KLAVYEDİR
NEDİR HOTSWAP? ; Klavyede Switch'lerin lehimsiz olduğu üç adet pinle mekanizmaya bağlantılı
olduğu anlamına geliyor. İstediğiniz gibi kolayca çıkarıp değiştirebiliyorsunuz. İlerde çift basma veya basmama gibi sorunlarla karşılaştığınızda
switch sökme aparatı sayesinde switchlerinizi kolaylıkla değiştirip kullanmaya devam edebiliyorsunuz

ÜRÜN 2 ADET RENK VE 2 ADET SWITCH SEÇENEĞİ İLE KARŞIMIZA ÇIKMAKTA
-Kırmızı Beyaz ve Mor Beyaz olarak 2 adet renk seçeneği
-Red ve Brown olmak üzere de 2 adet switch seçeneği ile dilediğinizi satın alabilirsiniz.

YAY SESİ ; Enter tuşunun üstündeki (TR klavyede , ve ; tuşu) tuşta çok ufak bir yay sesi aldım ancak kulaklığı taktığınızda
herhangi bir ses müzik açık olmasa dahi bu yay sesi duyulmuyor. Ben Brown switch modelini tercih ettim siz Red modelini de alabilirsiniz.

e8a88bc3-a794-4c01-ab08-3142275a2b78.jpg

(+) AVANTAJLARI ;
-%65'lik bir klavye olması sebebiyle küçük bir masaya veya dar bir alana sahip olanlar için biçilmiş kaftan
-19 Farklı Renk modu bulunuyor
-Yazım Esnasında el terletmesi gibi problemler yaşamadım.
-Ürünün RGB'sinde kullanılan ledler oldukça yüksek ışığa sahip
-Çıkarılabilen bir Type-C kablo ile bağlantısını sağlamakta kabloda oluşabilecek sorunlarda herhangi bir Type-C kablo ile tekrar bağlantı sağlayabilirsiniz.
-Klavyenin arkasındaki skratezler oldukça sağlam ve masaya yapışıyor oyun oynarken kayma gibi problemler yok
-Ürün elime toplamda 11 Günde geldi Aliexpress'ten gönderilen bir ürün için çok hızlı bir kargolama işlemi oldu
-Full Anti-Ghosting'e sahip
-Driver mevcut.
-Hot Swap özelliği.
-Keycapler oldukça güzel duruyor ve farklı bir tasarıma sahip sizi sıkmıyor.

(-) DEZAVANTAJLARI ;
-Küçük bir Enter Tuşuna sahip. Büyük Enter'a alışanlar için sorun teşkil edebilir
-Klavye yandan bakınca eğimli durmasına rağmen bir destek çentiği yok
-Aliexpress'teki uzun kargolama süreci
-Yurtdışı üretimi bir klavye olduğu için maalesef ki Türkçe karakterler klavyenin üstünde yer almıyor.
-Ürün ABS Plastik ne kadar Dezavantaj olur bilemedim o yüzden buraya ekliyorum.
-Büyük klavye kullanıyorsanız Küçük bir klavye olduğundan alışma süreci olabilir.

Ekstradan Reklama girer mi bilmiyorum ancak klavyeyi daha detaylı incelediğim bir youtube videosu da çektim
aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz. Merak ettiklerinizi ister buradan ister Youtube'dan
isterseniz de özelden sorabilirsiniz elimden geldiğince cevaplarım.

dutemo

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Çok güzel inceleme hocam

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,372
İsim
Ümit Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok güzel inceleme hocam
Teşekkür ederim. Ekstradan Youtube videosuna da bir bakma şansınız var mıdır? Editi üzerinde oldukça uğraştık 2 kişi ancak ortaya ne kadar güzel bir inceleme videosu çıktı yorumlarınız da önemli.

BeKo'O

80+ Silver
Çok kalite klavye ben de satın almayın düşünüyorum. Videonuza da bir like benden olsun hocam

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,372
İsim
Ümit Can
Çok kalite klavye ben de satın almayın düşünüyorum. Videonuza da bir like benden olsun hocam
Çok teşekkürler hocam cansınız 🙏
Klavyeyi kesinlikle öneririm.

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Hocam bu klavyeye hot swap ile takabileceğimiz switch önerilerin var mıdır uygun ve kaliteli modeller?

Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
ismet karagücük
Vallaha hocam burada birisi paylasmisti 680 kusure denk geldi aldım bende inşallah bugün geliyor bana da deneyeceğim Allah izin verirse inşallah sıkıntısız gelir

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,372
İsim
Ümit Can
Hocam bu klavyeye hot swap ile takabileceğimiz switch önerilerin var mıdır uygun ve kaliteli modeller?
Cherry, Gateron, Otemu, Kailh, MX gibi bilindik ve kaliteli olan switchleri takabilirsiniz. 3 Pinli olması yeterlidir ancak Kaliteli ve ''Uygun'' Fiyatlı bir Switch var mıdır orası biraz muamma

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Cherry, Gateron, Otemu, Kailh, MX gibi bilindik ve kaliteli olan switchleri takabilirsiniz. 3 Pinli olması yeterlidir ancak Kaliteli ve ''Uygun'' Fiyatlı bir Switch var mıdır orası biraz muamma
Aliexpress gibi sitelerde görmüştüm hocam varsa linkli önerileriniz mükemmel olur.

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,372
İsim
Ümit Can
Vallaha hocam burada birisi paylasmisti 680 kusure denk geldi aldım bende inşallah bugün geliyor bana da deneyeceğim Allah izin verirse inşallah sıkıntısız gelir
Hayırlı olsun ne zaman sipariş ettiniz? Bana toplam gelmesi 11 Gün kadar sürdü. 7 günde Çinden oturduğum şehre geldi ancak 4 günde PTT den bana gelemediği için ben gidip aldım yoksa 8 günde falan gelirdi gidip alsaydım..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aliexpress gibi sitelerde görmüştüm hocam varsa linkli önerileriniz mükemmel olur.
Red için Cherry MX önerebilirim https://www.amazon.com.tr/Cherry-Kı...1712229631&sprefix=red+switch,aps,137&sr=8-10

Gateron'un ilanında da istediğiniz Switch rengini seçebileceğiniz bir ilan var ; https://www.amazon.com.tr/ks-9-PRO-...7d5-a6f0-58e8e3c4be1a&pd_rd_i=B09WVW7VH4&th=1

Aykut D.

80+ Gold
Hocam kablosuz özelliği vardı sanki bunlarda seçenek mi yoksa hem kablosuz hem kablolumu kullanılıyor ?

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,372
İsim
Ümit Can
Hocam kablosuz özelliği vardı sanki bunlarda seçenek mi yoksa hem kablosuz hem kablolumu kullanılıyor ?
Wireless modelleri farklı.
Wireless modelini ayırt etmenin ek kolay yolu Kablolu modellerde klavyede 2 renk kullanılmışken Wireless modellerde 3 renk paletinin kullanılması.

Mor modelde eğer Space tuşu Mavi, Kırmızı modelde Space tuşu yeşilse Wireless modeldir.
Arada baya bir fiyat farkı olduğundan pek tercih edemedim açıkcası yoksa wireless modeli de oldukça mantıklı bir seçenek
1712230321651.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
ismet karagücük
Vallaha usta ben de red switch aldım 25 Mart'ta sipariş etmiştim şimdi işte gelmiş gibi bugün gelir mi gelmez mi bilmiyorum 2 Nisan'da pttden mesaj gelmişti bana

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
915,583
Üyeler
141,991
Son üye
DrDarknighT0
Top Bottom