Neler Yeni

Oyunlarda fps düşüşü

Monrch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Yağız Aslan
Arkadaşlar days gone, nfs unbound ve ea fc 24 de 2-6 fps şeklinde bir düşüş olup tekrar yükseliyor haliyle lag hissiyatı veriyor özellikle ea fc de bunun sebebi nedir oyunların optimizasyonu mu sıkıntılı bende mi bir şey var? Ekstra olarak bu oyunları 1080p de oynuyorum

örnek video : https://imgur.com/a/Z2h6dnF

Ekran kartı : 3080ti
İşlemci : 7800x3d

Son düzenleme:

Era.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Serkan Barındık
Dostum oynarken FPS'i görüyor musun?

Talat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Talat
toplamdan kaç fps alıyorsunda 2-6 fps yi fark ede biliyorsun

Monrch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Yağız Aslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum oynarken FPS'i görüyor musun?
Evet
Mesaj otomatik birleştirildi:

toplamdan kaç fps alıyorsunda 2-6 fps yi fark ede biliyorsun
Fps sabitliyorum ben bu tarz oyunlarda örnek vermek gerekirse 160fps alıyorsam 155'e 157'e düştüğünde bir laglanma hissiyatı veriyor ayrıca days gone içinde motor sürerken böyle birde kamplara girerken bir fps düşüşü oluyor sonra düzeliyor

Era.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Serkan Barındık

Monrch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Yağız Aslan
Dostum anlık FPS düşüşleri genel olarak ya ısıdan yada ram'dan kaynaklanıyor. MSI Afterburner ile sıcaklık değerlerini kontrol ettin mi?
Isıyla alakalı bir problem yok cpb açıkken kısacası yüksek(diğer insanların söylemine göre normal) ısıdayken de aynı mevzu vardı, kapattıktan sonra ısılar 15 derece düştü hala var. Ramler de de problem yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,094
İsim
a l p e r
Isıyla alakalı bir problem yok cpb açıkken kısacası yüksek(diğer insanların söylemine göre normal) ısıdayken de aynı mevzu vardı, kapattıktan sonra ısılar 15 derece düştü hala var. Ramler de de problem yok.
O oyunları sabit 144-165 fps ile oynaman için bundan daha iyi sisteme ihtiyacın var. Bu sorunu ortadan kaldırmak istiyorsan vsync ayarını kapat. 🤚

Era.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Serkan Barındık
Anlık kasma için bende yeni servise'e verdim. Bende de RAM sorunu ve ısınma sorunu yoktu. Sıkıntı işlemcideymiş.

Monrch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Yağız Aslan
O oyunları sabit 144-165 fps ile oynaman için bundan daha iyi sisteme ihtiyacın var. Bu sorunu ortadan kaldırmak istiyorsan vsync ayarını kapat. 🤚
Bundan daha iyi sisteme ihtiyacın var derken :D vsync ayarı kapalı olsa da öyle açık olması daha iyi.

Anlık kasma için bende yeni servise'e verdim. Bende de RAM sorunu ve ısınma sorunu yoktu. Sıkıntı işlemcideymiş.
Bende ki kasma değil hocam lag gibi bir şey ama öyle fazla değil.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,094
İsim
a l p e r
Bundan daha iyi sisteme ihtiyacın var derken :D vsync ayarı kapalı olsa da öyle açık olması daha iyi.
İstediğin herşeyi yap. Üstüne 50 tane zombi gelsin o fps 165ten 160a düşer. Vsync ayarını kapatmadığın sürece.

Era.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Serkan Barındık

Bende ki kasma değil hocam lag gibi bir şey ama öyle fazla değil.

Tamam işte kardeşim aynı durum. Anlık lag gibi giriyordu. Ama tabi bende FPS düşmüyordu sadece takılma oluyordu anlık.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,094
İsim
a l p e r
Tamam işte kardeşim aynı durum. Anlık lag gibi giriyordu. Ama tabi bende FPS düşmüyordu sadece takılma oluyordu anlık.
o akıcılık saliseyle bozulur ya hani sende fark edersin arkadaş ondan bahsediyor. fpsin oyunda her bir saniye sabit kalması bu sistemle mümkğn değil

Top Bottom