Neler Yeni

VA Panel monitörler o kadar kötü mü?

karmalp26

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alper Arslan
Bütçe
6500
Başlıkta belirttiğim gibi VA paneller o kadar kötü mü? Her yerde görüyorum VA panel alınmaz diye yorum yapanlar var. Monitör almak istiyorum 240Hz VA panelli monitörler uygun fiyatlara satılıyor. Şu anki monitörüm AOC 2269VW IPS 60Hz 5 ms yani 2013 yılında aldığım eski bir monitörü kullanıyorum. VA panele geçince çok fark eder miyim? Ahım şahım renkler olması benim için önemli değil yüksek Hz olsun yeterli FPS oyuncusuyum zaten. VA panellere karşı ön yargı oluştu, madem bu kadar önerilmiyor bu VA panel teknolojisine sahip monitörler neden halen çok satılıyor?

Epiktetos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
İshak Çakır
Genellikle hikayeli oyunları oynuyorum 240hz VA panel bir monitörüm var ve yaklaşık 2 yıldır da kullanıyorum çok memnunum .

karmalp26

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alper Arslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Genellikle hikayeli oyunları oynuyorum 240hz VA panel bir monitörüm var ve yaklaşık 2 yıldır da kullanıyorum çok memnunum .
Evet bazıları da memnun bazıları da düşman gibi bi türlü anlayamadım. En iyisi mediamarkt gibi bir mağazaya gidip orada incelemek.

songokutr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,161
İsim
haro
Başlıkta belirttiğim gibi VA paneller o kadar kötü mü? Her yerde görüyorum VA panel alınmaz diye yorum yapanlar var. Monitör almak istiyorum 240Hz VA panelli monitörler uygun fiyatlara satılıyor. Şu anki monitörüm AOC 2269VW IPS 60Hz 5 ms yani 2013 yılında aldığım eski bir monitörü kullanıyorum. VA panele geçince çok fark eder miyim? Ahım şahım renkler olması benim için önemli değil yüksek Hz olsun yeterli FPS oyuncusuyum zaten. VA panellere karşı ön yargı oluştu, madem bu kadar önerilmiyor bu VA panel teknolojisine sahip monitörler neden halen çok satılıyor?

Kötü olanları harbiden çok kötü kullanılacak gibi degil. VG24VQ 4 yıl önce almıştım. Tamam karanlık sahnelerde IPS'den iyi ama ghosting bırakıyordu aşırı yavaştı. CS oynuyordum 144 fps de karakterler 3'e bölünüyordu.

Ips panelin ıps glow yüzünden kullanılmaması gerektigi savunuyorum ve göz saglıgı açısından. Ama kötü VA'da kullanılmaz abartmıyorum karakterler 3'e bölünüyordu. O kadar kötü monitördü iz bırakıyordu görüntü arkasında. Hızlı VA bulursan kullanabilirsin altın degerinde monitördür. Aslında yani bana sorarsan en iyi panel Öncelikle Led ve Oled monitörler sonra Hızlı va sonra TN en son IPS'dir.

Hızlı VA demişken örnekleri var

Cicikuşs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Berkay Öztürk
Ben hep TN Panel kullandım mesela bana da çok farklı gelmiyor monitörler teknik olarak pek anlamadığımdan kaynaklı bence.

karmalp26

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alper Arslan
Kötü olanları harbiden çok kötü kullanılacak gibi degil. VG24VQ 4 yıl önce almıştım. Tamam karanlık sahnelerde IPS'den iyi ama ghosting bırakıyordu aşırı yavaştı. CS oynuyordum 144 fps de karakterler 3'e bölünüyordu.

Ips panelin ıps glow yüzünden kullanılmaması gerektigi savunuyorum ve göz saglıgı açısından. Ama kötü VA'da kullanılmaz abartmıyorum karakterler 3'e bölünüyordu. O kadar kötü monitördü iz bırakıyordu görüntü arkasında. Hızlı VA bulursan kullanabilirsin altın degerinde monitördür. Aslında yani bana sorarsan en iyi panel Öncelikle Led ve Oled monitörler sonra Hızlı va sonra TN en son IPS'dir.

Hızlı VA demişken örnekleri var
Önerdiğin ürünü araştırayım bi belki hoşuma gider teşekkürler.

karmalp26

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alper Arslan
Direk videoda detaylı anlatım var aslında fazla araştırmaya gerek yok. Videoyu iyi araştır derim :D
Ürünün fiyatına baktım bi tık tuzlu benim için. Daha önce araştırmıştım bu monitörü şimdi hatırladım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5,917
İsim
Burak Karadağ
İlk monitörüm Samsung VA panel kullanılan James Donkey 144 hz lik modeldi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,174
Üyeler
141,406
Son üye
hako.rl
Top Bottom