Neler Yeni

Kedi ısırması sonucu elim kanadı, tekrar aşıya gerek var mıdır?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ata
Arkadaşlar 9-10 ay önce kedi elimi tırmaladığı için 4 doz + tetanos vurulmuştum. Şimdi aynı kediye mama verirken elimi ısırdı ve kanadı. Tekrar kuduz aşısı yaptırmama gerek var mı? Bu kediye ara sıra bakarım birden kuduz bulaşmamıştır değil mi? Hareketleri falan da normaldi.

Alraplox

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Selçuk
İlgilendiği Kategoriler
spor eğitim goygoy konularına etiketleyebilirsiniz
kedinin aşıları varsa sıkıntı olmaz beni hergün parçalıyo :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ata
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kedinin aşıları varsa sıkıntı olmaz beni hergün parçalıyo :D
Sokak kedisi bu apartmana gelir mamasını falan veririm ancak aşısı yok şimdi hamile yine zaten :D 9-10 ay önce ısırmıştı aşı olmak zorunda kalmıştım. Şüphe düştü içime bazı forumlar da okuduğum kadarıyla 1 seneymiş aşının koruması benim de tam dolmadı ondan.

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
474
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
Ben kuduz aşısının koruyuculuğu yok diye biliyorum. Yani her ısırdığında vurulmanız gerek

Aybars Han

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,559
İsim
İsmi ismi.
Normal bir konu olsa neyse ama kuduz basit bir konu değil. Ben okulda yapılan aşılar bile koruyor diye biliyorum ama kuduz aşısının süresi yok diye biliyorum. Doktora görün zaten gerek yoksa 15 dakikan gider varsa 1 saatin falan gider üşenme.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ata
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben kuduz aşısının koruyuculuğu yok diye biliyorum. Yani her ısırdığında vurulmanız gerek
Bazı forumlar da gördüm aynı durumu yaşayanlar gitmiş aşının 1 senesi dolmadığı için vurmamışlar takibe al demişler kediyi ölürse gel diye.
Mesaj otomatik birleştirildi:

4 doz aşı olmuştum 1 senesi dolmadı daha o kadar vuruldum korumuyorsa artık ne diyeyim gerçekten hastane uzak mesele sadece bu da değil. Hem tek devlet hastanesi hem çok kalabalık hem suriyeli dolu.

Normal bir konu olsa neyse ama kuduz basit bir konu değil. Ben okulda yapılan aşılar bile koruyor diye biliyorum ama kuduz aşısının süresi yok diye biliyorum. Doktora görün zaten gerek yoksa 15 dakikan gider varsa 1 saatin falan gider üşenme
1 senesi dolmadı zaten aşının 4 doz vuruldum boşuna değildir diye düşünüyorum. Bazı forumlar da aynı sorunu yaşayıp aşının senesi dolmadığı için vurmamışlar zaten tanıdık kedi habire gelip gidiyor.

TahaCel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,447
İsim
Taha yücel
Bazı forumlar da gördüm aynı durumu yaşayanlar gitmiş aşının 1 senesi dolmadığı için vurmamışlar takibe al demişler kediyi ölürse gel diye.

4 doz aşı olmuştum 1 senesi dolmadı daha o kadar vuruldum korumuyorsa artık ne diyeyim gerçekten hastane uzak mesele sadece bu da değil. Hem tek devlet hastanesi hem çok kalabalık hem suriyeli dolu.

1 senesi dolmadı zaten aşının 4 doz vuruldum boşuna değildir diye düşünüyorum. Bazı forumlar da aynı sorunu yaşayıp aşının senesi dolmadığı için vurmamışlar zaten tanıdık kedi habire gelip gidiyor.
Bence ne olur olmaz bi görünün çok anlamam ama

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
risk almaya değmez. yaptır bi aşı.

Top Bottom