Neler Yeni

Genel olarak "Monster" marka laptop alınır mı?

Ozkan2en

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Özkan ŞEN
Daha önce hiç Monster marka bir laptop almadım, ancak sınırsız sürede laptop bakımı gibi vaatlerde beni içine çeken bir marka oldu. Ben genel olarak bir elektronik malzeme aldığımda paranın karşılığını alabileceğim bir ürün ararım, bu yüzden şimdiye kadar genellikle Asus Msi gibi markalara yönelmiştim. Sizce Monster marka bir laptop alsam herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım? Isınma, performans düşüklüğü veya serviste yaşanan sorunlar gibi? Müşteri hizmetleri konusunda da ilgili bir firma mı? Şu anda HP Omen kullanıcısıyım ve HP firmasından pek memnun değilim.

Şuan Monster Semruk modellerini incelemekteyim.

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
534
İsim
Semih Aydın
Monsterların bakımları da rezillik hikayeleriyle dolu.
Ben şahsen Monster'ı asla tercih etmem.
Sınırsız bakım dediğinde yılda 1 kez gönderirsin termal macun + temizlik yapılır geri gönderilir hocam.
Kimsenin şu fanı yağlayayım, şunu düzelteyim diye extra bir prosedürü olmaz kaldı ki bunu bir bilgisayarcıda yılda 1 kez yaptırsan da 500-600 TL bakım için harcarsın.

RyenJuo

80+
Benim fikrimce Monster alınmaz. Ömür boyu bakıma güvenmeyin. Bakımı siz kendiniz de kolaylıkla yapabilirsiniz. Başka markalara yönelin.

Strangersupuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
265
İsim
Omer Faruk
Bakımı biraz şaibeli, Benim arkadaşımın bilgisayarına gayet güzel bakımı yapıp teslim ettiler ancak yukarıdaki arkadaşın dediği gibi rezil hikayeler de mevcut.
onun dışında ekran kartlarının Max performance yani 100-120w performanstan kısmadan sunmaları gayet güzel. Excaliburdaki gibi 4060 ama 30w mevzusu yok soğutmalarına güveniyorlar en azından.
Ancak semruk alacaksan muhtemelen o fiyatlara çok daha iyi laptoplar vardır, sorun senin için bakım ise muhtemelen semruk laptopların bakımlarına özen gösteriyorlardır.

HDogus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
413
İsim
Doğuş Akyürek
Çoğu insan bir şey bilmeden konuşur hocam bunu unutma derim. 3 yıl Monster abra a5 v13.4 kullandım her 6 ayda bir garantiye bakıma yolladım (Ankara şubesi) nerdeyse sıkıntısız bir deneyim yaşadım diyebilirim. Bir kaç ufak garanti bittiğinde problem oldu ücretsiz yaptılar ben gayet memnundum. Şuan Asus A15 kullanıyorum ben alırken fiyat olarak pek avantajı olmadığı için Monster tercih etmedim ama f/p bir modeline denk gelsem yeniden alırdım.

Ozkan2en

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Özkan ŞEN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şuan baktığım model semruk modeli 4090 ekran kartlı modellerine bakıyorum. hem iş hem oyun amaçlı güçlü bir laptop almak istediğimden dolayı hem ısınma sorunu olmasın hem servis sorunu olmasın ben termal macun fan temizliğinden anlamam. o yüzden monster notebook bana daha makul geldi. tabii ki Asus Msi gibi adı şanı yok. O yüzden bu konuyu açma kararı verdim

TİTAN.

80+ Platinum
Şuan baktığım model semruk modeli 4090 ekran kartlı modellerine bakıyorum. hem iş hem oyun amaçlı güçlü bir laptop almak istediğimden dolayı hem ısınma sorunu olmasın hem servis sorunu olmasın ben termal macun fan temizliğinden anlamam. o yüzden monster notebook bana daha makul geldi. tabii ki Asus Msi gibi adı şanı yok. O yüzden bu konuyu açma kararı verdim
Monsterın malzeme kalitesi çok kötü istediği modelde olsun
Yazılımı çok kötü
Ömür boyu bakım tamamen zırvalıktan ibaret
4090lı bir laptop alacaksan Lenovo Asus veya msidan şaşmanı tavsiye etmem

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,627
İsim
Orkun
Daha önce hiç Monster marka bir laptop almadım, ancak sınırsız sürede laptop bakımı gibi vaatlerde beni içine çeken bir marka oldu. Ben genel olarak bir elektronik malzeme aldığımda paranın karşılığını alabileceğim bir ürün ararım, bu yüzden şimdiye kadar genellikle Asus Msi gibi markalara yönelmiştim. Sizce Monster marka bir laptop alsam herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım? Isınma, performans düşüklüğü veya serviste yaşanan sorunlar gibi? Müşteri hizmetleri konusunda da ilgili bir firma mı? Şu anda HP Omen kullanıcısıyım ve HP firmasından pek memnun değilim.

Şuan Monster Semruk modellerini incelemekteyim.
Önceki açılan diğer konuları inceleyebilirsin. Kısaca almanı kesinlikle önermiyorum. MSI, Asus, Lenovo gibi markalara yönelmelisin bence.

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,234
İsim
C Ş
Önceden alınırdı. Şu an alınmaz.

Frkndmt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
620
İsim
Furkan Demirtaş
Satış sonrası hizmetlerinin iyi olduklarını gördüm yakın çevremdeki arkadaşlarımdan, bakım vs.

HDogus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
413
İsim
Doğuş Akyürek
Senin bütçe yüksekmiş hocam bu tarz bütçelerde köklü markalara yönebilirsin. Özellikle MSI markasının üst modelleri çok güzel oluyor tabi fiyatlarını bir araştır uygun gelirse onlara yönel. Ücretsiz bakım olayı her türlü çözülür çok takılma.

adral

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
a a
3-4 arkadaşımda birkaç senedir 2060 ve 3060lı tulparlardan var. 3-6 ay aralıklarla bakıma yolluyorlar daha hiçbiri sıkıntı yaşamadı laptoplarla. Ancak semrukluk bütçe varsa alternatiflere bakmak daha sağlıklı olur gibi geliyor

Ozkan2en

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Özkan ŞEN
Msi olarak hangi seriyi öneriyorsunuz "TİTAN" mı "RAİDER" mı ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,359
Üyeler
141,568
Son üye
Cepni-X
Top Bottom