Neler Yeni

Yardım Altyapımın desteklediği hız her sitede farklı görünüyor, gerçeği nedir ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Hakan
Hepsi Türk Telekom altyapısı kullanmıyor mu neden farklı farklı hızlar gösteriyor ? Doğrusu nedir tam olarak nasıl öğrenebilirim ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

IMG_3957.jpeg

Ekler

• IMG_3956.jpeg
    IMG_3956.jpeg
    205.7 KB · Hit: 51
  • IMG_3955.jpeg
    IMG_3955.jpeg
    262.7 KB · Hit: 50
  • IMG_3954.png
    IMG_3954.png
    248.2 KB · Hit: 47

slmslmslm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
823
İsim
slm
Aynı durumu yaşıyorum ve birçoğu yerde 100 Mbps yazmasına rağmen 125-135mb alıyorum. Bir yerde de 1000 Mbps alabileceğimi gösteren bir şeyle denk gelmiştim bu konuyu çözebilirsek iyi olur.

Hydra*

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Berat
Hepsi Türk Telekom altyapısı kullanmıyor mu neden farklı farklı hızlar gösteriyor ? Doğrusu nedir tam olarak nasıl öğrenebilirim ?

Alıntıyı görüntüle
aynı sonuçlar bendede çıkıyor şuanda turknet kullanıcısıyım max alabildiğim hız 100mbps diğerleri yalan galiba bende anlamadım :D

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,067
İsim
Semih Boran

Alıntıyı görüntüle
Sizde Türk Telekom'un fiberi yani G-PON'u var. Turknet ise sadece kendi fiberi yani G-PON'u üzerinden 1 GBSN hız veriyor. Turknet Gigafiber deniliyordu sanırsam ve çok az yerde var. Olay bundan ibaret.

aynı sonuçlar bendede çıkıyor şuanda turknet kullanıcısıyım max alabildiğim hız 100mbps diğerleri yalan galiba bende anlamadım :D
Hayır, değil.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,430
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Turknet'te 1 GBPS paket kendi altyapısı haricinde yok çünkü o yüzden 100 görünüyor maksimum. Netspeed de öyle. 1 GBPS doğrusu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
ismail yıldız
Hocam altyapısi kendine ait turkcell ve turknet var diye biliyorum. Onun dışında turk telekom altyapisi kullanıyor genelde firmalar. Bu üç firmanın altyapi kontrolünü yapıp en iyisi hangisi ise onu tercih ederdim ben

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Hakan
Anladığım kadarıyla Türk Telekom altyapısı ile 1 GBPS hız alabiliyorum yani değil mi ?

Turknet'te 1 GBPS paket kendi altyapısı haricinde yok çünkü o yüzden 100 görünüyor maksimum. Netspeed de öyle. 1 GBPS doğrusu.
Anladım çok teşekkür ediyorum. 1 GBPS hız için şimdiden heyecanlanmaya başladım 😅

Son düzenleme:

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,711
İsim
Emre
Discord
necromancerr

Alıntıyı görüntüle
Normal bir durum telekom fiber altyapısı varsa eğer hepsi kendinin desteklediği max hızı gösterir size

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Hakan
500 mbps e yükselttim interneti, maksimum alabildiğim download Ethernet kablosuyla 330 mbps. Yani alabileceğim max hız bu muymuş yoksa başka bir problem mi var ? @Mehmet Yılmaz
@EFI Shell

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,091
Üyeler
141,239
Son üye
soulebonigas
Top Bottom