Neler Yeni

Oyun yapmak hakkında soru

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Yunus Emre
İlgilendiği Kategoriler
sj
Arkadaşlar merhaba. Ben bir oyun yapımcısı olmak istiyorum. Tercihen unreal engine 5 kullanmayı düşünüyorum. Yazılım bilgim yok. Aklımdaki oyun fikri yarış, açık dünya.nerden başlamalıyım? Üniversite okuyorum fakat bölümüm yazılıma pek uygun değil. İnternet üzerinden kurslardan yararlanmaya çalışacağım. Öneriniz neler,nerden başlamalıyım?

Hanaz

80+ Silver
Arkadaşlar merhaba. Ben bir oyun yapımcısı olmak istiyorum. Tercihen unreal engine 5 kullanmayı düşünüyorum. Yazılım bilgim yok. Aklımdaki oyun fikri yarış, açık dünya.nerden başlamalıyım? Üniversite okuyorum fakat bölümüm yazılıma pek uygun değil. İnternet üzerinden kurslardan yararlanmaya çalışacağım. Öneriniz neler,nerden başlamalıyım?
senin oyun niye forza horizon 5 e benziyor :D neyse yazılım şart nedeni optimzaysonu yazılımla yapıyorlar

YiğitY.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
175
İsim
Yiğit Yenigün
Minik oyunlar yapmaya başla internette bu tarz videolar var minik oyunlar yapımıyla ilgili onlardan biraz el alışkanlığın olur bundan öncede oyunlarla ilgili bir yazılım dili öğrenirsen iyi olur, hemen çok büyük oyun yapma hedeflerine koyulma yoksa motivasyonun bir yerde düşer en son herşeyi bırakma noktasına gelirsin dediğim gibi önce yeni başlangıç için iyi olan dillere bak oyun için daha sonra internette adım adım gösteren küçük oyun yapma öğreticilerinden oyun yap daha sonra kendi zihninden bişeler yapmaya başlarsın

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Yunus Emre
İlgilendiği Kategoriler
sj
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
senin oyun niye forza horizon 5 e benziyor :D neyse yazılım şart nedeni optimzaysonu yazılımla yapıyorlar
Reis, örnek olsun diye dedim. Kopya fln yapmicam. Apayrı bişey düşünüyorum. Dar bakmıyorum yani

Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
Alihan YILMAZ
Önce temel programlama öğren. Gerisi zamanla kendinden gelir. Temeli olmayanlar böyle konular açar durur.

• Beğen
Reaksiyonlar: buff
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Yunus Emre
İlgilendiği Kategoriler
sj

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,392
İsim
Fatih
Solo geliştirici mi olacaksın? Takım kuracak mısın? Takım kuracaksan ne alanda çalışmak istiyorsun? Oyun yapmak sadece yazılımla olmuyor. Bu sorulara cevap verirsen ona göre bir şeyler önereyim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Yunus Emre
İlgilendiği Kategoriler
sj
Solo geliştirici mi olacaksın? Takım kuracak mısın? Takım kuracaksan ne alanda çalışmak istiyorsun? Oyun yapmak sadece yazılımla olmuyor. Bu sorulara cevap verirsen ona göre bir şeyler önereyim.
Belli bir grubum var. İş paylaşımı,eklenti, karar, oluşturma vb için. Diğerleri halihazırda okuyor yazılım. Ben de c++ ile başlayıp kurslara gitmeyi düşünüyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Yunus Emre
İlgilendiği Kategoriler
sj

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,392
İsim
Fatih
Belli bir grubum var. İş paylaşımı,eklenti, karar, oluşturma vb için. Diğerleri halihazırda okuyor yazılım. Ben de c++ ile başlayıp kurslara gitmeyi düşünüyorum.
Hoca sen scripter olacaksan önce algoritma akış diyagramı nedir onu ogreniyorsun. Sonra C++ ı "oyun programlama için" öğrenmeye başlıyorsun. Aynı zamanda UE de sürekli bir şeyler yapmak zorundasınız ekip çalışmasını iyileştirmek ve arayüzü öğrenmek için. İş bölümünü doğru yapın. Kolaylıklar. Yabancı kaynaklara bol bol göz gezdir Unity desen bayağı onerirdim ama Unreali netten ogrenmiyorum şu an.

Top Bottom