Neler Yeni

sinerji soğutmamı garantiye almıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kerem TARCAN
Arkadaşlar selamlar sinerjiden deepcool le 720 sıvı soğutma aldım, montaj vs yapıldı fakat pompanın argbleri bir türlü yanmadı kabloda ısınma oluştu kontrolcüye takar takmaz. montajlayan eleman kabloyu çekti hemen. içeriden pinlerin patlak olabileceğini garantiye yollamam gerektiğini söyledi. sinerjiden destek kaydı açtım, adamlar bin takla atıyor, ilk olarak pinleri yamultmuşsunuzdur ısınma o yüzden olur dediler. baktım yamulan pin yok fotoğraflarını çekip attım . şimdide diyorlarki kontrolcünüzden kaynaklıdır kontrolcü yüzünden ısınıyor başka kontrolcü alın. adamın yazdığı mesajı ekliyorum "Sıvı soğutmanın arb taktığınız hub fotoğrafını çekmişsiniz ondan kaynaklı kablolarda ısınma oluyor güç akımını hub da fazla anakartınız da 3 pin girişi yok sıvı soğutmaya uygun bi hub alıp takmanız gerekmektedir arblerin çalışması için" yani şimdi ne yapmalıyım bilmiyorum, adamlar servise yollasa onlar baksa, kardeşim bak çalışıyor senin kontrolcüde sorun var dese eywallah diyicem. gidip başka bir şey alırım ama onu bile yapmıyorlar. Nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olurmusunuz sıvı soğutma fanlarıyla birlikte kasamda toplamda 10 adet fan var. fotoğrafları ekliyorum. Aklıma şey geliyor sıvı soğutmayı götürüp sadece sıvı soğutmaya güç verdirtmek. tek başına akım fazlası olmadanda yanmazsa onu fotoğraflayıp yollayacağım.

Ekler

• WhatsApp Görsel 2024-04-17 saat 17.21.44_3c22c3fa.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-04-17 saat 17.21.44_3c22c3fa.jpg
    248.5 KB · Hit: 658
  • WhatsApp Görsel 2024-04-17 saat 17.21.44_1ead3565.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-04-17 saat 17.21.44_1ead3565.jpg
    185.6 KB · Hit: 295
  • WhatsApp Görsel 2024-04-17 saat 17.21.44_45c8071e.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-04-17 saat 17.21.44_45c8071e.jpg
    128.3 KB · Hit: 291
  • WhatsApp Görsel 2024-04-17 saat 17.21.43_fc3f73a7.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-04-17 saat 17.21.43_fc3f73a7.jpg
    110.6 KB · Hit: 292
  • WhatsApp Görsel 2024-04-17 saat 17.13.41_5a1701e7.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-04-17 saat 17.13.41_5a1701e7.jpg
    119 KB · Hit: 283
  • WhatsApp Görsel 2024-04-17 saat 17.13.42_e9b75ab2.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-04-17 saat 17.13.42_e9b75ab2.jpg
    151.6 KB · Hit: 305

AhmetCan-

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
Ahmet Can
Tüketici Hakem Heyetlerine başvurun hocam biraz uzun sürer ama para iadesi alırsınız.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kerem TARCAN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
arkadaşlar şimdi tüm fanları iptal edip sadece sıvı soğutma fanalrının ve pompanın argbsini çalıştıracağım eğer yine çalışmazsa servis kaydı açmalarını isteyeceğim. açmadıkları taktirdede zaten thh ye başvurucam. hayır garanti kapsamında olan ürünü nasıl servise yollamak istemezler aklım almıyor. daha 1 hafta olmadı elime geçeli...

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kerem TARCAN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
arkadaşlar dedikleri gibi tüm fanları çektim sadece sıvı soğutma rgbsini ve fanlarını bağladım, sefer kablo tamamen eridi dumanlar çıktı kablonun üstündeki plastiklerden hemen çıkarttım, umarım diğer parçalara zarar gelmemiştir şimdi destek birimine yazıcam

JuunBuun

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
835
İsim
Taksim Delisi Cenk
anakartın nedir ? Montajı kime nerede yaptırdın ??
Anakartla soğutucunun RGB-ARGB uyumu zaten yok.
Ekklediğin resimlerde 4 Pin 12 volt RGB headerlar var ama.Senin soğutucun 5 Volt 3pin ARGB
gidipte 3 pin soğutucu kablosunu.Anakarttaki 4pin 12 volt sokete takarsan yakabilirsin ve soğutucudaki veya fanlardaki ledleri yakarsın.
Sanki montaj eden kişinin hatası var,Soğutucunun Argb kablolarını,anakarttaki RGB portuna taktımı ??

Son düzenleme:

yusuftheayay

80+ Bronze
Arkadaşlar selamlar sinerjiden deepcool le 720 sıvı soğutma aldım, montaj vs yapıldı fakat pompanın argbleri bir türlü yanmadı kabloda ısınma oluştu kontrolcüye takar takmaz. montajlayan eleman kabloyu çekti hemen. içeriden pinlerin patlak olabileceğini garantiye yollamam gerektiğini söyledi. sinerjiden destek kaydı açtım, adamlar bin takla atıyor, ilk olarak pinleri yamultmuşsunuzdur ısınma o yüzden olur dediler. baktım yamulan pin yok fotoğraflarını çekip attım . şimdide diyorlarki kontrolcünüzden kaynaklıdır kontrolcü yüzünden ısınıyor başka kontrolcü alın. adamın yazdığı mesajı ekliyorum "Sıvı soğutmanın arb taktığınız hub fotoğrafını çekmişsiniz ondan kaynaklı kablolarda ısınma oluyor güç akımını hub da fazla anakartınız da 3 pin girişi yok sıvı soğutmaya uygun bi hub alıp takmanız gerekmektedir arblerin çalışması için" yani şimdi ne yapmalıyım bilmiyorum, adamlar servise yollasa onlar baksa, kardeşim bak çalışıyor senin kontrolcüde sorun var dese eywallah diyicem. gidip başka bir şey alırım ama onu bile yapmıyorlar. Nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olurmusunuz sıvı soğutma fanlarıyla birlikte kasamda toplamda 10 adet fan var. fotoğrafları ekliyorum. Aklıma şey geliyor sıvı soğutmayı götürüp sadece sıvı soğutmaya güç verdirtmek. tek başına akım fazlası olmadanda yanmazsa onu fotoğraflayıp yollayacağım.
14 gün iaden var o geçmişse eğer sinerjiyle değil garanti firmasıyla iletişime geç. Garanti belgesinin üzerinde numarası vs var

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kerem TARCAN
anakartın nedir ? Montajı kime nerede yaptırdın ??
Anakartla soğutucunun RGB-ARGB uyumu zaten yok.
Ekklediğin resimlerde 4 Pin 12 volt RGB headerlar var ama.Senin soğutucun 5 Volt 3pin ARGB
gidipte 3 pin soğutucu kablosunu.Anakarttaki 4pin 12 volt sokete takarsan yakabilirsin ve soğutucudaki veya fanlardaki ledleri yakarsın.
Sanki montaj eden kişinin hatası var,Soğutucunun Argb kablolarını,anakarttaki RGB portuna taktımı ??
hocam anakarta sadece kontrolcü bağlandı kasadaki fanlar ve soğutucudaki fanlar direk kontrolcüye bağlandı. kontrolcünün kablolarıda anakarta bağlandı soğutucudan aanakarta bağlanan tek kablo pompa güç kablosu
Mesaj otomatik birleştirildi:

14 gün iaden var o geçmişse eğer sinerjiyle değil garanti firmasıyla iletişime geç. Garanti belgesinin üzerinde numarası vs var
14 gün dolmadı garantideki numaraymı aramalıyım?

yusuftheayay

80+ Bronze
hocam anakarta sadece kontrolcü bağlandı kasadaki fanlar ve soğutucudaki fanlar direk kontrolcüye bağlandı. kontrolcünün kablolarıda anakarta bağlandı soğutucudan aanakarta bağlanan tek kablo pompa güç kablosu

Direk iade et koşulsuz iade hakkın var 14 gün

JuunBuun

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
835
İsim
Taksim Delisi Cenk

peki kontrolcüde 4pin 12voltu-- 3pin 5 volta dönüştürme özelliği varmıydı ?

Direk iade et koşulsuz iade hakkın var 14 gün
kablolar falan yanmış-erimiş nasıl koşulsuz iade edecek ?
Arıza nedeniyle iade istediğiniz ürünün servise gitmesi şart diye biliyorum.Servisin vereceği değişim-iade raporu gerekiyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kerem TARCAN
peki kontrolcüde 4pin 12voltu-- 3pin 5 volta dönüştürme özelliği varmıydı ?

kablolar falan yanmış-erimiş nasıl koşulsuz iade edecek ?
Arıza nedeniyle iade istediğiniz ürünün servise gitmesi şart diye biliyorum.Servisin vereceği değişim-iade raporu gerekiyor.
şuan servisi aradım pendiktelermiş oraya göndermemi istediler sorunlarımı bir kağıda yazıp,bende şimdi öyle yapıyorum. kargoya gideceğim birazdan.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,318
Üyeler
142,112
Son üye
Razien
Top Bottom