Neler Yeni

SİZCE AÇIĞA GEÇMELİMİYİM?

Strangee_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Burak
Çok sağolun yorumunuz için hocam sizinle özel konuşmak isterim
Herkese ayrı ayrı uzun uzun anlatmaktan yoruldum ancak yine anlatayım
Babam çok çalışkan eliyle tırnağıyla kazıya kazıya bu hale getirdi işini işi güzel
aylık 250 300 çok çok rahat kazanıyor ama dediğim gibi ağır işi
Bir de hocam ben nasıl açığa geçebilirim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Babam is sahibi atolyesi var bende 2 yazdir (1.yaz azdi) tatillerde bayramlarda seyranlarda gidiyorum calismaya yanina iside ogreniyorumBabamin iside guzel kendisi 2 yildri bazen sakayla karisik bazen ciddi ciddi birak yanima gel is cok diyor ki öyle yani aciga gecmek daha mantikli dogrusu benim okumaya götüm yok birazda kacmak icin gidiyorum ama isten yorulmam
Dediğim gibi üniversite okuyup memur olmaktansa babanın yanında çalışman kat kat daha iyi ama açıktan mezun olmak artık zor eskisi gibi kolay değil ve 18 yaşından küçüksen toplam 8 dönem okumadan 4 yıla tekamül ediyor mezun olamazsn. Eğer paran varsa dediğim hayalet okulları düşünmen çok mantıklı olacaktır. Hem kafan rahat olur sınavları takmazsın hem de işine odaklanırsın.

Açığa geçme konusu şuan bayağı kısıtlandı.

Sınıf tekrarına kalmak

İkamet değişikliği yüzünden okuyabileceğin aynı tür okul bulamamak(köy gibi bir yere taşınıp meslek lisesi bulamamak gibi)

Ortaokuldan mezun olup hiçbir liseye kayıt yaptırmamak

Yurtdışında olanlar ya da hafızlık eğitimi alanlar

3 yıllık lisansı olan sporcular

Deprem bölgesinde ikamet etme

Sadece bu nedenlerle açığa geçebiliyorsun. Herhangi birini kendine uydurursan geçebilirsin ama bazı maddeler halk eğitim merkezlerimin insafına kalıyor. Öznel oldukları için.

Lise diploması kesinlikle alınmalı ama dediğim gibi nerden olduğu aşırı iyi olmadığı sürece farketmiyor. Ben yüzde 3 e girip hatrı sayılır bir liseye gittim fakat eğitim açısından memnun olmadığım için açığa geçtim derece yapmama rağmen

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,123
İsim
ahmet enes çakırcı
İlgilendiği Kategoriler
Araba,, Bilgisayar,Oyun
Discord
O'Conner#0815
Meseme geç kanka mesemde 5 gün iş 1 gün okul o okul günündede geliyosun 2 saat PUBG atıp geri gidiyosun babanın işi hangi bölüme giriyosa onu seç işletme olarakta sizin dükkanı iste hem devletten de maaş olarak 5k alirsin hemde baban verir hemde okulun biter

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Özgür Özkök
Yasal olarak açığa geçmen çok zor özel bi okula gidip orda hayalet öğrenci olabilirsin. Ben şuan bi özelde okuyo gözüküyorum ama okula gitmiyorum sadece sınavlarda ve bazen müfettiş geliceği zaman çağırıyolar.

stiga05fx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
706
İsim
Draq123
Çok sağolun yorumunuz için hocam sizinle özel konuşmak isterim
Herkese ayrı ayrı uzun uzun anlatmaktan yoruldum ancak yine anlatayım
Babam çok çalışkan eliyle tırnağıyla kazıya kazıya bu hale getirdi işini işi güzel
aylık 250 300 çok çok rahat kazanıyor ama dediğim gibi ağır işi
Bir de hocam ben nasıl açığa geçebilirim?

Babam is sahibi atolyesi var bende 2 yazdir (1.yaz azdi) tatillerde bayramlarda seyranlarda gidiyorum calismaya yanina iside ogreniyorumBabamin iside guzel kendisi 2 yildri bazen sakayla karisik bazen ciddi ciddi birak yanima gel is cok diyor ki öyle yani aciga gecmek daha mantikli dogrusu benim okumaya götüm yok birazda kacmak icin gidiyorum ama isten yorulmam
Aylık 250 300bin TL denmi bahsediyorsun

Galiba senin bi yanlışın var burda bi babana sor ne kadar kazanıyormuş

yeni bakandan sonra açığa geçmek imkansıza yakın bir şey. En kötü elinde lise diploması önemli bence.
Lise 2yim 3tr terk yaparim degismezse zatwn ilerde aciktan okurum

Yasal olarak açığa geçmen çok zor özel bi okula gidip orda hayalet öğrenci olabilirsin. Ben şuan bi özelde okuyo gözüküyorum ama okula gitmiyorum sadece sınavlarda ve bazen müfettiş geliceği zaman çağırıyolar.
Ücret miktari ne kadar

Aylık 250 300bin TL denmi bahsediyorsun

Galiba senin bi yanlışın var burda bi babana sor ne kadar kazanıyormuş
Yanlışım yok hocam bu minimum miktar

stiga05fx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
706
İsim
Draq123
Lise 2yim 3tr terk yaparim degismezse zatwn ilerde aciktan okurum

Ücret miktari ne kadar

Yanlışım yok hocam bu minimum miktar
Madem o kadar para alıyor baban ne diye 2. El sistem bulmaya 1 ay uğraştın 11 bine 😃

Madem o kadar para alıyor baban ne diye 2. El sistem bulmaya 1 ay uğraştın 11 bine 😃
Ne 1 ayi 3sene ugrastim 3 sene
1000lerce ilan baktim 100lercesine yazdim 10larcasini kopek gibi arastirdim
Durust olucam biraz cimriyim paraya kiyamiyorum
7500e aldim bu arada :D 1080 2600x 16ram sivi sogutma 250ssd 500hdd

Ne kadar ücret aldilar

Meseme geç kanka mesemde 5 gün iş 1 gün okul o okul günündede geliyosun 2 saat PUBG atıp geri gidiyosun babanın işi hangi bölüme giriyosa onu seç işletme olarakta sizin dükkanı iste hem devletten de maaş olarak 5k alirsin hemde baban verir hemde okulun biter
Oluyormu öyle ya bakalim bi

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,123
İsim
ahmet enes çakırcı
İlgilendiği Kategoriler
Araba,, Bilgisayar,Oyun
Discord
O'Conner#0815
Ne 1 ayi 3sene ugrastim 3 sene
1000lerce ilan baktim 100lercesine yazdim 10larcasini kopek gibi arastirdim
Durust olucam biraz cimriyim paraya kiyamiyorum
7500e aldim bu arada :D 1080 2600x 16ram sivi sogutma 250ssd 500hdd

Ne kadar ücret aldilar

Oluyormu öyle ya bakalim bi
bak bi

ZodiacArs01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
344
İsim
Yusuf Kaplan
Dostlar 15 yaşındayım lise 2yim yani 10.sınıfım
Özel burslu bir meslek lisesindeyim kültür dersiyle meslek dersiyle ödeviyle performansıyla projesiyle öğretmeniyle öğrencisiyle bıktım her şeyden 1.5senedir çok yoruldum çok stres yaptım çok kafaya taktım aşırı derecede gerildim,üzüldüm.
Bırakın kaliteli bir üni kazanmayı uni bile kazanamam boşa okuyorum
Babam 2 seneye yakındır bana gel yanımda çelış diyor çoğunlukla ciddi bazen şakayla karışık bende yazdan beri bayram seyran tatil hs demeden yanında çalışıyorum
işi öğrendim kavradım diyebilirim.
Evet dediğim gibi yoğun ve zorlu çalışıyor ama aylık kazancı(sormadım ben sormaya o söylemeye çekinir diye)ama söylemlerinden bazen gördüğüm hak edişlerinden 250 min kazanıyor gibi
İşinin yoğun olduğu ve daha fazla iş geleceğini söylüyor
Sizce okulu bırakmalımıyım
1. okulu bırakırsam sizce sosyal çevremi arkadaşlarımı özelermiyim(pek sanmam lise ortamını bilirsiniz abuk sabuk hareketler adamlar küfürler vs.)
2. sizce diploma önemlimi(bence boş)
3. açığa geçmek gerçekten zorlaştırılmış sanırsam sadece sınıfta kalırsam geçebilirim.
Açığa geçmeyi bilen biri yardımcı olursa iyi olur
Şu devirde gerçekten iyi bir baba mesleğin varsa git. Mühendislik doktorluk gibi üst bir bölüm dahi okusan yıllarca cabalayip alacağım maaş asgari ücret üstü ama 1k falan😂. Tabi zamanla artarak gider tecrübene göre ama değmeyecek duruma geldi ülkede. Bir lise mezunu veya terk veya orta okulu bırakmış motor ustası daha çok kazaniyodur. Eğer yüksek seviyede koç ODTÜ bahçeşehir gibi(paran varsa koç ve bahçeşehir) uniler yoksa gidip Çorum'da Yozgat'ta Karabük'te üniversite okumak zarar. Bu meslekle yurtdışı dahi gitsen sana hemen hoşgeldiniz alın bu maaş bu ev demicekler. Yone surunuo çıkacaksın cikarsan. Sanayici, iyi bir geleceği ve kazancı olan baba mesleği iyidir. Zaten kendine dürüst olmuşsun. Kazanamam diyorsun ki bunda eminim ders notların ve çalışma azmine göre diyorsundur.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
911,289
Üyeler
141,432
Son üye
siterlin