Neler Yeni

Spor sonrası kas ağrısı

mssrxt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Batuhan
İyi sosyaller. 4.5 - 5 ay oldu spor sürecim. Göğüste gelişme var fakat alt göğüste tık yok. Bunu göremememin sebebi yağ oranımın fazla olması mı veya başka bir şey mi? Alt göğüs odaklı spesifik hareket çalışmıyorum. 180 - 76 kg civarıyım.
Bazen göğüs gününün ertesi günü ağrı olurken bazen olmuyor

PPL program şeklinde.
Chest press 5x12 - son 2 set tükeniş.
Inc chest press 4x12 - son 2 set tükeniş.
Machine fly - 4X-12 son 2 tükeniş.
Cable fly - 2 set Full tükeniş

Pazartesi bunu uygulayıp cuma yine tekrar uyguluyorum set sayılarında azalmayla tabii ki. Haftalık 22 set vs. üzerini geçmemeye çalışıyorum. Ve de bazen göğüs gününün ertesi günü ağrı olurken bazen olmuyor. Hareketler esnasında izoleler dışında çok hissedemiyorum.

Atacaq

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
617
İsim
atacan garip
her set tükenişe gitmek çok saçma bir araştırmalara göre gelişmeyi engelliyor press hareketlerinde 12 tekrara gerek yok çünkü güç isteyen hareketler 7 10 tekrar arası yeterli olur bi inc chest press de tükeniş bir de cable fly da tükenişe gitsen yeterli olur bence

mssrxt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Batuhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
her set tükenişe gitmek çok saçma bir araştırmalara göre gelişmeyi engelliyor press hareketlerinde 12 tekrara gerek yok çünkü güç isteyen hareketler 7 10 tekrar arası yeterli olur bi inc chest press de tükeniş bir de cable fly da tükenişe gitsen yeterli olur bence
Anladım hocam. Her göğüs ant ertesi günü ağrı olmuyor. Bu gelişmedigi anlamına mı geliyor

Atacaq

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
617
İsim
atacan garip
Anladım hocam. Her göğüs ant ertesi günü ağrı olmuyor. Bu gelişmedigi anlamına mı geliyor
ağrı ile gelişmeme arasında doğrudan bir bağlantı yoktur ağrı belki sakatlandın diyedir belki bayadır çalışmıyordun çalışınca kas ağrısı oldu çok sebepi var yani sen adam akıllı idmanlarını at ağrı ile gelişmenin bir alakası yok

Top Bottom