Neler Yeni

Videoyu ileri sardığım esnada ekran gitti, bip sesleri çıktı

TRG-Onur

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Başlıkta belirttiğim gibi YouTube üzerinden video izlediğim esnada videoyu ileri sardım ve ekran gitti,
Hemen ardından hoparlörden 2 kısa, sonra 3 kısa, en son 2 kısa olacak şeklinde bip sesi geldi,
bu durum yeni gerçekleşti, PC hâlâ çalışmaya devam ediyor ama görüntü yok,

bu ekran gitme olayını daha önceden çok defa yaşadım, ve genelde video izlerken bir işlem yapıldığı zaman oluyor, ama hiçbirinde ekran gittikten sonra bip sesi çıkmamıştı,
yaklaşık 2-3 yıl önce anakartım tamir görmüştü,

sistem özellikleri;
anakart: a320m pro
işlemci: r5 2600
ram: Corsair vengeance 8x2 3000 ya da 3200mhz
Ekran kartı: rx5500xt 4gb
psu: Zalman 650w (modeli hatırlamıyorum)

Ekran kartınin driverı güncel, sistem win10pro

Gloxy

80+ Bronze
Başlıkta belirttiğim gibi YouTube üzerinden video izlediğim esnada videoyu ileri sardım ve ekran gitti,
Hemen ardından hoparlörden 2 kısa, sonra 3 kısa, en son 2 kısa olacak şeklinde bip sesi geldi,

bu ekran gitme olayını daha önceden çok defa yaşadım, ve genelde video izlerken bir işlem yapıldığı zaman oluyor, ama hiçbirinde ekran gittikten sonra bip sesi çıkmamıştı,

sistem özellikleri;

dediğine göre 2 kısa bellek hatası 3 kısada ram ilk bölüm hatası farklı deniyebileceğin bir ram var mı

TRG-Onur

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
dediğine göre 2 kısa bellek hatası 3 kısada ram ilk bölüm hatası farklı deniyebileceğin bir ram var mı
maalesef yok,

XMP açık bu arada, XMP'yi kapatınca hissedilir performans düşüşü oluyor, o yüzden kapatmak istemiyorum,

anakartın RAM'i etkileme ihtimali var mıdır

halit1641

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Halit Berkutay Aydin

sistem özellikleri;

aygıt yöneticisini aç görüntü bağdaştırıcılarını aç fotoğraf atsana bi

Gloxy

80+ Bronze
maalesef yok,

XMP açık bu arada, XMP'yi kapatınca hissedilir performans düşüşü oluyor, o yüzden kapatmak istemiyorum,

anakartın RAM'i etkileme ihtimali var mıdır
tabii ki var

TRG-Onur

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
aygıt yöneticisini aç görüntü bağdaştırıcılarını aç fotoğraf atsana bi
ss1.png

halit1641

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Halit Berkutay Aydin
bir sıkıntı yok driverda o bip sesi ekran kartının gitme sesiydi win+ctrl+shift+b yapınca aynı sesi alıyorsan ekran kartı sesiydi fakat driver da sıkıntı yok çalışıyor neden aldığını anlayamadım watman hatası diyeceğim driver görünüyor amd smart memory acces varmı software de ona bir bak varsa bir açar mısın

TRG-Onur

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
bir sıkıntı yok driverda o bip sesi ekran kartının gitme sesiydi win+ctrl+shift+b yapınca aynı sesi alıyorsan ekran kartı sesiydi fakat driver da sıkıntı yok çalışıyor neden aldığını anlayamadım watman hatası diyeceğim driver görünüyor amd smart memory acces varmı software de ona bir bak varsa bir açar mısın
desteklenmeyen özellik diyor, wattman hatası olsaydı PCyi tekrar açtıktan sonra uyarı verirdi ve klavye-mouse tepki vermezdi, deminki ekran gitme durumunda klavye mouse tepki vermeye devam etti, sadece ekran gidip bip sesi verdi, ses aralıklarına göre bakıldığında ram kaynakli bir durum diyor internette ama sebebini bilmiyorum

Top Bottom