Neler Yeni

Rtx 4060 laptop gpu düşük ekran kartı kullanımı

Wersty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
İbrahim Tünger
Hp victus 16 rtx 4060 ryzen 5 7640HS laptopta witcher 3 oynuyorum ekran kartı kullanımı %70 ve %90 arası geziyor hiç 99 sabit olmuyor neden acaba normalde aldığım fpsin daha düşüğünü alıyorum

FarukKG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Faruk G
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar , Motorsiklet , Araba , Parfüm , Biraz Elektrik-Elektronik
Vsync kapalı mı veya herhangi bir fps kısıtlaması açık mı ?

Wersty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
İbrahim Tünger
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bakayım hemen
Mesaj otomatik birleştirildi:

kapalı hocam

1714252562172.png

açınca da bir şey değişmedi bu şekil şuan 70-95 arası geziyor hiç sabit kalmıyor

FarukKG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Faruk G
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar , Motorsiklet , Araba , Parfüm , Biraz Elektrik-Elektronik
İşlemci kullanımı % kaç

zazaabi31

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Özgür Öter
Geforce Experience kurup cpu kullanımını anlık ss atabilir misin işlemci sıcaklığı yüksek aslında ama throttle yapacak kadar da yüksek değil iki şey istiycem 1-Geforce Experience kur driver güncelle ardından anlık oyun değerlerini ss at
2-Omen Gaming Hub da Performance Control kısmına gel Güç Modunu Balance a al fanları max devirde çalıştır mux switch özelliğinide kapa victuslarda sıcaklık için en optimize ayarlar bunlar diye biliyorum.

Wersty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
İbrahim Tünger
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Geforce Experience kurup cpu kullanımını anlık ss atabilir misin işlemci sıcaklığı yüksek aslında ama throttle yapacak kadar da yüksek değil iki şey istiycem 1-Geforce Experience kur driver güncelle ardından anlık oyun değerlerini ss at
2-Omen Gaming Hub da Performance Control kısmına gel Güç Modunu Balance a al fanları max devirde çalıştır mux switch özelliğinide kapa victuslarda sıcaklık için en optimize ayarlar bunlar diye biliyorum.
şu şekilde hocam, üstelik sadece witchera özel bir şey de değil chivalry 2 ye giriyorum onda da %50 kullanım var gpuda 144 fps bile göremiyorum
1714291018750.png

zazaabi31

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Özgür Öter
hiç ayarlarına bakmamıştım ama şu şekildeymiş Dlssi şimdi açtım Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
bu şekilde şuan
anladım sadece gpu nun üstünden yükü almış hocam oyun ekran kartına binmiyor diyemiyorum ayarlar epic te işlemci throttle yapıyor diyemiyorum 95 derece üstünü görmüyor son tavsiyem nvidia denetim masasına bakmanız belki bir ayar değişmiştir varsayılanı geri yüklemeyi deneyin oda olmuyorsa galiba tek çare servise göndermek

hiç ayarlarına bakmamıştım ama şu şekildeymiş Dlssi şimdi açtım Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
bu şekilde şuan
hocam bir dakika chivalry 2 benchmark ına baktım da onlardada epic ayarda ekran kartına tam yük binmiyor bi witcher 3 te ayarları en yükseğe çekip atabilirmisiniz değerleri

Wersty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
İbrahim Tünger
anladım sadece gpu nun üstünden yükü almış hocam oyun ekran kartına binmiyor diyemiyorum ayarlar epic te işlemci throttle yapıyor diyemiyorum 95 derece üstünü görmüyor son tavsiyem nvidia denetim masasına bakmanız belki bir ayar değişmiştir varsayılanı geri yüklemeyi deneyin oda olmuyorsa galiba tek çare servise göndermek

hocam bir dakika chivalry 2 benchmark ına baktım da onlardada epic ayarda ekran kartına tam yük binmiyor bi witcher 3 te ayarları en yükseğe çekip atabilirmisiniz değerleri
hocam şimdi farklı oyunlarda denemek için god of war indirdim, onda hiç bir sorun yok gpu 99 sabit

ayarlar en yüksekte hocam sadece rtx kapalı

Top Bottom