Neler Yeni

Kasa fanımın hızını ayarlayamıyorum.

Spritus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
İsa göçmen
İyi günler. Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Kasa olarak Aerocool Quartz RGB kasasını kullanıyorum. Kasanın içerisinden çıkan fan kontrolcüyle kullanıyorum. Kasaya ek olarak 2 adet Silverstone Air Blazer 120R fan aldım kontrolcüye takarak kullandım. Silverstone fanları diğerlerinden çok sesli çalışıyordu biraz kurcalayınca farkettim ki silverstone fanlar 1700 rpm civarlarında çalışıyor diğer aerocool fanlar 1000 rpm civarında aynı kontrolcüye bağlı fanlar hızlarını nasıl eşitleyebilirim?

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Ahmet Melih Alemdar
İyi günler. Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Kasa olarak Aerocool Quartz RGB kasasını kullanıyorum. Kasanın içerisinden çıkan fan kontrolcüyle kullanıyorum. Kasaya ek olarak 2 adet Silverstone Air Blazer 120R fan aldım kontrolcüye takarak kullandım. Silverstone fanları diğerlerinden çok sesli çalışıyordu biraz kurcalayınca farkettim ki silverstone fanlar 1700 rpm civarlarında çalışıyor diğer aerocool fanlar 1000 rpm civarında aynı kontrolcüye bağlı fanlar hızlarını nasıl eşitleyebilirim?

Kontrolcü-anakart baplantısı yapıldı mı?
Kasa fanları PWM özelliğinde mi?

Spritus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
İsa göçmen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kontrolcü-anakart baplantısı yapıldı mı?
Kasa fanları PWM özelliğinde mi?
Kontrolcünün bağlantılarını yaptım usb port bağlantısını yaptım 4 pin pağlantısını güç bağlantısını yaptım.
Silverstone aldığım ek fanlarda pwm özelliği var. kasanın içerisinde gelen fanların pwm özelliği varmı bilmiyorum. aerocool quartz rgb kasası biraz internette pwm özelliği olduğuna dair bir bilgi bulamadım.

Top Bottom