Neler Yeni

FAR CRY 6 GPU KULLANIM YÜZDESİ

wicheus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ömer Yağız
Arkadaşlar iyi günler. Far Cry 6'da inanılmaz bir düzensiz ekran kartı kullanımım var %85 ile %70 arasında geziyor ani yükseliyor ve düşüyor o anda drop yiyorum, HD texture packte indirdim sorun devam ediyor cod mw3te %99 sabit kullanan kart bu oyunda kullanamıyor, sorunun 2k kartta 108op oynadığım için olduğunu düşünüyorum. siz ne dersiniz çözümü nedir?
ekran kartı: AMD REDEON RX 7900 GRE
işlemci: Ryzen 7 5800X3D
Görüntü: 1080p

Ekler

• Ekran Görüntüsü (104).png
    Ekran Görüntüsü (104).png
    2.1 MB · Hit: 17
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Muhammed Karakaya
Twitter
mkarakayam
Far cryda sorun var usta. 6700 XT Ryzen 3600 kullanıyorum diye darboğaz oluyor sanıyordum. Far Cry 6ta bi giriyorum oluyor bi giriyorum olmuyor. Biraz oyunun optimizasyonu sıkıntılı. Hem de AMD sponsorlu bi oyun :D

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
511
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar oyunlar teknoloji
Arkadaşlar iyi günler. Far Cry 6'da inanılmaz bir düzensiz ekran kartı kullanımım var %85 ile %70 arasında geziyor ani yükseliyor ve düşüyor o anda drop yiyorum, HD texture packte indirdim sorun devam ediyor cod mw3te %99 sabit kullanan kart bu oyunda kullanamıyor, sorunun 2k kartta 108op oynadığım için olduğunu düşünüyorum. siz ne dersiniz çözümü nedir?
ekran kartı: AMD REDEON RX 7900 GRE
işlemci: Ryzen 7 5800X3D
Görüntü: 1080p
far cryda ufak bi sorun ama isterseniz amdnin VSR teknolojisi ile 2k-4k hatta 8k da da oynayabilirsiniz ayrıca sahip olduğunuz ekran kartı ile giriş-orta seviye arasında 4k oynanabilir bi çok oyunda

wicheus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ömer Yağız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
far cryda ufak bi sorun ama isterseniz amdnin VSR teknolojisi ile 2k-4k da oynayabilirsiniz ayrıca sahip olduğunuz ekran kartı ile giriş-orta seviye arasında 4k oynanabilir bi çok oyunda
teşekkürler deneyeceğim :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

far cryda ufak bi sorun ama isterseniz amdnin VSR teknolojisi ile 2k-4k da oynayabilirsiniz ayrıca sahip olduğunuz ekran kartı ile giriş-orta seviye arasında 4k oynanabilir bi çok oyunda
vsr özelliği nasıl açılıyor nette pek bulamadım fsr çıkıyor hep

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
511
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler

buyrun örnek video az izlenmesi var ve çok detaylı anlatmamış ama kendiniz yaparsınız gerisini

wicheus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ömer Yağız

Buldum açtım ama bana çözünürlük seçeneği sunmadı

Ekler

• Ekran Görüntüsü (105).png
    Ekran Görüntüsü (105).png
    210.9 KB · Hit: 6

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
511
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
Buldum açtım ama bana çözünürlük seçeneği sunmadı
zaten seçenek sunmmuyor 8kya kadar yükseltiyor siz windowsun grafik bölümünden istediğinizi seçiyorsunuz attıım videoda bakabilirsiniz

Dahası  
Reaksiyon skoru
124
İsim
Mehmet Emirhan Çetinel
Instagram
mecetinel
Steam
MehmetÇ
Bende de aynı durum vardı işleme ölçeğini yükselttim daha net görüntü aldım ve ekran kartı %99 a çıktı kullanımı

wicheus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ömer Yağız
zaten seçenek sunmmuyor 8kya kadar yükseltiyor siz windowsun grafik bölümünden istediğinizi seçiyorsunuz attıım videoda bakabilirsiniz
ustam eyvallah 2kya aldım %93 filan kullanıyor görüntü filan muazzam oldu şuana kadar neden ben 1080p oynamışım bu çözünürlük işini yeni öğrendim ya :D Çok sağolasın

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
511
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
ustam eyvallah 2kya aldım %93 filan kullanıyor görüntü filan muazzam oldu şuana kadar neden ben 1080p oynamışım bu çözünürlük işini yeni öğrendim ya :D Çok sağolasın
ne demek iyi forumlar sizden bi ricam olucak yukarıdan vermiş olduğum cevabın sütüne gelip raporla diyip en iyi cevap şıkını işaretleyip gönderebilirmisiniz eğer böyle yaparsanız çok mutlu olmuş olurum

Top Bottom