Neler Yeni

Uzaktan Masaüstüyü açmak

Serhat_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Serhat Yüksel
Merhaba bilgisayarımı başka bi evden başka internet ile kontrol etmek için Microsoftun uzak masaüstüsünü kullanmak istiyorum bi nevi bilgisayarımı vds yapmak istiyorum ayarları nasıl yapmalıyım port açmalı mıyım
Not: pcde onaylama yapamam anydesk givi uygulamalar olmaz

Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
ANIL GÜDÜCÜ
chrome uzaktan masaüstü kullanıyorum onaylama vs yapmıyorsun pc açıldığı an bağlanıyorsun

Aboubakar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
203
İsim
Tuğrul Şayir
Hocam chrome desktop makul bir seçenek, ama yok ben ille de windows rdp yapıcam dersen eğer şu şekilde yapman gerekiyor.
1. evdeki bilgisayarının windows özelliklerinden uzak masaüstünü etkinleştir özelliğini açmalısın.
2. evdeki bilgisayarının modemden aldığı ip yi sabitlemen gerekiyor. ağ ve paylaşım merkezinden ayarlayabilirsin.
3. olarak modeminde eğer açık değilse 3389 rdp portunu açmalısın.
4. olarak public ip'ne (google a my ip yazdığında çıkan ip adresin) gelecek rdp isteklerini içerde sabitlediğin pc'nin ip'sine yönlendirme açman gerekiyor. yoksa aynı ağda olmadan içerdeki ip'ye rdp ile erişmen mümkün olmaz.
Ek olarak kullandığın internet servis sağlayıcısından statik ip hizmeti almıyorsan public ip adresin (google'a my ip yazınca çıkan) ara ara değişebilir bunun takibini yapman gerekiyor.
Bundan sonra public ip'ni (google'a my ip yazdığında çıkan) yazarak herhangi bir pc'den rdp yapabilirsin. kullanıcı adı şifre olarak bilgisayarının lokaldeki kullanıcı adı şifresini kullanarak giriş yapabilirsin. Bildiğim kadarıyla PIN desteklenmiyor. Evdeki bilgisayarını normal şifre ile açılacak şekilde ayarlamalısın. Güvenlik olarak büyük bir açık bu arada bilgin olsun. En azından evdeki bilgisayarının kullanıcı adı ve şifresini olabildiğince karmaşık yaparsan bir nebze daha güvenli olabilir senin için.
İşlemler çok basit modem markanı vs yazarak dediğim işlemleri nasıl yapacağına basitçe ulaşabilirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,971
Üyeler
149,300
Son üye
Platini
Top Bottom