Neler Yeni

R5 7500f stres altında 90 derece

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
furkan bektaş
R5 7500f işlemci kullanıyorum aida 64 ile teste soktuğumda 90 derece oluyor thermaltake assasins soğutucu ile kullanıyorum yük altında bu sıcaklık normal mi
1000060742.jpg

Silver Stone

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
Tayfun Balım
Hiç normal değil. Tam yükte bile 70in altında kalması lazım soğutucunuz üst seviye kule tipi.
Yeni aldıysanız montajda sorun olabilir.
Tam oturmamış olabilir, jelatini sökülmemiş olabilir. Macun eksik ya da hiç sürülmemiş olabilir. Bunları bir kontrol edin sorun bu gibi şeylerden kaynaklanmıyorsa başka sorunlar aranır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
furkan bektaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hiç normal değil. Tam yükte bile 70in altında kalması lazım soğutucunuz üst seviye kule tipi.
Tam oturmamış olabilir, jelatini sökülmemiş olabilir. Macun eksik ya da hiç sürülmemiş olabilir. Bunları bir kontrol edin sorun bu gibi şeylerden kaynaklanmıyorsa başka sorunlar aranır.
termal macunu sürdüm jelatini çıkardım bir daha çıkarıp takayım o zaman

Danke

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Yunus
Tam oturmamış olabilir gibi yada fazla sürmüş olabilirsin macunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
furkan bektaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
söküp taktım hala yüksek sanırım sorun ne olabilir termal macun sürüş şeklimden vs kaynaklanıyor olabilir mi

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,811
İsim
Kerem Çavuş
biosla oynadın mı fan düşük devirde çalışıyo olabilir sıfırlamayı dene istersen

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,377
İsim
Yusuf
bu soğutucuyu 7600xde 5.4ghz kullanıyorum yükte bile 90ı görmüyor. HW monitor yükleyip voltaj değerlerini kontrol edebilir misin? 3 ihtimal var şimdiden söyliyim. ilki hatalı montaj, ikincisi anakart aşırı güç veriyor ve işlemciyi kavuruyor, üçüncüsü kasaya zerre hava girmiyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
furkan bektaş
biosla oynadın mı fan düşük devirde çalışıyo olabilir sıfırlamayı dene istersen
ben hiç oynamadım da bazı yerlerde CPU boost kapat önerisi gördüm kontrol ettim ve işlemci performans arttırma modu agresifteydi devre dışı yapınca 30 derece düştü bunla alakalı olabilir mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu soğutucuyu 7600xde 5.4ghz kullanıyorum yükte bile 90ı görmüyor. HW monitor yükleyip voltaj değerlerini kontrol edebilir misin? 3 ihtimal var şimdiden söyliyim. ilki hatalı montaj, ikincisi anakart aşırı güç veriyor ve işlemciyi kavuruyor, üçüncüsü kasaya zerre hava girmiyor.
voltaj değerini boştayken mi bakayım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,245
Üyeler
146,670
Son üye
Muhammet_00
Top Bottom