Neler Yeni

🔥İndirim Samsung 25" Odyssey G4 1Ms 240Hz IPS 5.998,99

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
695
İsim
Semih Aydın
Birisi 180 HZ diğeri 240 HZ + pivot da oluyor G4 alırdım ben olsaydım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sinerjı neden yasak? @Abdullah Hacıgül
Size karşı bir saygısızlık mı yapıldı? Yoksa kötü bir deneyim sonucu mu?
Bunu bende merak ediyorum.
Kullanıcı deneyimini ciddi anlamda etkileyen bir yanlışları olduysa bizde alışverişi keselim ancak konu kişisel ya da markalar arasındaysa bence bu tutumları tekrar gözden geçirilmeli.
Ben burada bulunuyorum ancak bu demek değildir ki ben donanım arşivinin iradesiyim, emir eriyim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,861
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
sim racing, laptop, mouse, klavye
Oynanmaz tabi göz olarak insanı bitiyor nasıl fark olmaz hocam ben 27 ile 24 arasın da bile fark görüyorum 24'de boynumu haraket ettirmeme gerek kalmıyor 27'de bakmam gerekiopyr
hocam işte masa büyükse biraz geri çekilince aslında aynı şey oluyor.

D3ATHLY

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
707
İsim
Y K
XG2431 amacı için rakipsiz çünkü.

IPS glow her, bakın HER IPS monitörde olur. Sadece şiddeti değişir. Ne kadar olacağı şansınıza kalmiş. Boşu boşuna alt modele geçmişsiniz. Bir defa strobe utitly ile ayar yapıp o netliği görseniz bir daha oyun için strobesuz monitör kullanamazsınız.

Yanlış hocam. Gecikme modu dediğiniz Overdrive, tepki süresini hızlandırır. Böylece ghosting azalır. Overdrive'ı çok açarsanız (Sizdeki extreme gibi) bu sefer ters ghosting olur. Sizin gördüğünüz ghosting değil ters ghosting.

valla ters mi düz mü bilmiyorum ama extreme'de iyice görünüyor casper gibi gözümde beliriyor

samsung dimi hocam?

evet g4 odyssey 25" 240 hz 1 ms olan

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
27inç'ini 6100e aldım güzel ürün fiyatına göre güzel tavsiye ederim.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,506
İsim
Emre
Discord
necromancerr

Fantastiktürk

80+ Bronze
Hocam iade edip geçmeyin mi diyorsunuz yani model düşürmüş mü olurum samsunga geçiş yaparsam
Renk falan olarak değil ama oyun performansı olarak evet model düşürme.
İnceleme için bu ikisini kullanabilirsiniz.

Strobe ayarı için program:
Ayarlar için şu forumu kullanabilirsiniz:

İyi bir ayar çekerseniz hareketli nesnelerde şu netliği yakalayabilirsiniz:
1718190826257.png
Strobe'suz herhangi bir 240Hz IPS'te ise hareketli nesneler şöyle görünür (Sol duruyor hali, sağ hareketli):
1718190999738.png
Gördüğünüz gibi normal 240-280Hz'ler hareketliyken bulanık. Ama iyi bir strobe ile çok iyi netlik elde edilebiliyor.

Flicker (titreşim) hassasiyetiniz varsa bu ayar başınızı ağrıtabilir. Önce denemenizi öneririm. Ayrıca ayarı tutturabilmek için bir seferliğe mahsus uğraşmanız lazım. Sonra demedi demeyin bunları. Ancak sonucu görünce bir daha bırakabileceğinizi sanmıyorum. Turnuvalarda kullanılan Benq'lardaki ayarın aynısı bu.

Bayramdurmus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
315
İsim
Bayram
O forumlara baktım da nasıl bir ayar gerekiyor anlamadım sadece uygulaması üzeriden verdiklerini yaptığım zaman yeterli oluyor mu ekstra monitörün düğmesinden ayar yapmam mı lazım dün biraz kurcaladım güzel renkler elde ediliyor da hakim olamadığım bir konu o yüzden net bir ayar tutturamadım

Renk falan olarak değil ama oyun performansı olarak evet model düşürme.
İnceleme için bu ikisini kullanabilirsiniz.

Strobe ayarı için program:
Ayarlar için şu forumu kullanabilirsiniz:

İyi bir ayar çekerseniz hareketli nesnelerde şu netliği yakalayabilirsiniz:
Strobe'suz herhangi bir 240Hz IPS'te ise hareketli nesneler şöyle görünür (Sol duruyor hali, sağ hareketli):
Gördüğünüz gibi normal 240-280Hz'ler hareketliyken bulanık. Ama iyi bir strobe ile çok iyi netlik elde edilebiliyor.

Flicker (titreşim) hassasiyetiniz varsa bu ayar başınızı ağrıtabilir. Önce denemenizi öneririm. Ayrıca ayarı tutturabilmek için bir seferliğe mahsus uğraşmanız lazım. Sonra demedi demeyin bunları. Ancak sonucu görünce bir daha bırakabileceğinizi sanmıyorum. Turnuvalarda kullanılan Benq'lardaki ayarın aynısı bu.,
uygulamadan sadece bu ayarları bu şekil mi yapmalıyım hocam
1718191360550.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Uğur ceylan
1 sene kadar kullandım 1080p de bu fiyat bandında alınacak en iyi monitörlerden biri 240hz ips 1ms gtg pivot ayak . Bir monitörden daha ne beklenir ki .

Top Bottom