Neler Yeni

YUNUS POLİSİ TRAFİK CEZASI TAKLAYA GELDİK

taco52

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
taha
Abilerim kardeşlerim selamın aleyküm bugün arabalı yunus polis çevirdi sinyalsiz şerit değiştirme, hız sınırını aşma ve dur ihtarına uymamadan ceza yazdığını söyledi. 23 bin TL olduğunu söyledi. Dur ihtarına uydum direkt sağa çektim ve hız sınırını aştığımı düşünmüyorum açıkçası hız yapılacak bir yol yoktu çünkü akıcı bir trafik vardı. İnternetten cezaların ücretlerine baktığımda 4500 lira civarı bir şey yapıyor polis neden 23 bin TL ceza dedi? Doğruluk payı nedir? Ayrıca tutanak veya ceza kağıdı falan bir şey vermedi plaka ve ehliyetin fotoğrafını çekti sadece araçtan falan inmedim bile. İtiraz etme şansım var mı? Daha önce böyle bir şey yaşayan var mı ? Birde kimisi yunuslar ceza yazamaz diyor bilgilendirir misiniz? Teşekkürler.

furkangorur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
915
İsim
Furkan Görür
itiraz etme şansın var. Eline evrak ulaştıgında ya da sisteme yansıdığında git itiraz et

Kürşat Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,511
İsim
Kürşat Arslan
İlgilendiği Kategoriler
İNDİRİM PAYLAŞIMLARI, MİNİNG, GAMİNG PC BİLEŞENLERİ
Polis fiyatı bilmez. Devamlı zam geliyeah.

eneskaya6

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,388
İsim
Enes kaya
Yunus ceza yazamaz ama yazdiramayacağı anlamina gelmiyor. Yazamaz derken yazma imkanı yok tableti vs yoksa söyleyip yazdırma yetkisi var. Polislerin yazdigi cezalarin %90i iptal olmaz. Polisin dedigi esastir çünkü. Plakanla ehliyetini cekmis trafik ekiplerine atıp dedigin maddelerden ceza yazın diyebilir ya da gözünü korkutmak icin yapti. Bence yazmazlar korkutmak için yapmistir. Eğer yazacak olursa yarin edevlete duser ceza

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
737
İsim
Semih Aydın
Yunus ceza yazamaz ama yazdiramayacağı anlamina gelmiyor. Yazamaz derken yazma imkanı yok tableti vs yoksa söyleyip yazdırma yetkisi var. Polislerin yazdigi cezalarin %90i iptal olmaz. Polisin dedigi esastir çünkü. Plakanla ehliyetini cekmis trafik ekiplerine atıp dedigin maddelerden ceza yazın diyebilir ya da gözünü korkutmak icin yapti. Bence yazmazlar korkutmak için yapmistir. Eğer yazacak olursa yarin edevlete duser ceza

HamsiKraker

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,373
İsim
Emre Yılmaz
Trafikte agresif mi kullanıyordun? Ben hep polislerle iyi anlaşırım hiç bu tarz durum yaşamadım.

taco52

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
taha
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Trafikte agresif mi kullanıyordun? Ben hep polislerle iyi anlaşırım hiç bu tarz durum yaşamadım.
doğru söylemek gerekirse biraz agresif kullanıyordum cezayı kabul ediyorum zaten (sinyalsiz şerit değiştirme) sadece ceza ücreti internette bu kadar yazmıyor ayrıca polis ihtarına uydum ve hız sınırını aşmadım ama bunlardan da ceza yazdığını söyleyince sizlerden bilgi alayım dedim.

HamsiKraker

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,373
İsim
Emre Yılmaz
doğru söylemek gerekirse biraz agresif kullanıyordum cezayı kabul ediyorum zaten (sinyalsiz şerit değiştirme) sadece ceza ücreti internette bu kadar yazmıyor ayrıca polis ihtarına uydum ve hız sınırını aşmadım ama bunlardan da ceza yazdığını söyleyince sizlerden bilgi alayım dedim.
Muhtemelen korkutmak için yüksek söylemiştir. Bende o kadar yüksek olduğunu düşünmüyorum.

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
Hız sınırını aşmadım derken, motosikletin şehir içerisinde hız sınırı 50km/s'dir. Gidiş geliş şehirler arası yolda 80km/s, duble şehirler arası yolda 90km/s, otoyolda 100km/s'dir. Yani kanun önünde(ne kadar tehlikeli olsa da) otomobilden 20km/s daha yavaş hızda gitmemiz gerekir. Eğer bulunduğun yer şehir içiyse ve sen 55km/s üzerinde hızdaysan, hız sınırını da aşmışsın demektir.

taco52

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
taha
Hız sınırını aşmadım derken, motosikletin şehir içerisinde hız sınırı 50km/s'dir. Gidiş geliş şehirler arası yolda 80km/s, duble şehirler arası yolda 90km/s, otoyolda 100km/s'dir. Yani kanun önünde(ne kadar tehlikeli olsa da) otomobilden 20km/s daha yavaş hızda gitmemiz gerekir. Eğer bulunduğun yer şehir içiyse ve sen 55km/s üzerinde hızdaysan, hız sınırını da aşmışsın demektir.
hocam motosiklet değilim arabayım otobanda hız limiti 140 ayrıca

Top Bottom