Neler Yeni

Çözüldü✓ gaming klavye öneri ?

yazotilla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
yazotilla
Bütçe
2000
hem günlük hayatta kullanmak için hemde oyun oynamak içinde bir klavye arıyorum çok tok değil ama günlük hayatta kafada yormasın
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Marginale @Amanita
şöyle diyim Akko cream blue çok tok geldi bana ben bir tık daha sesli olsun istiyorum

hem günlük hayatta kullanmak için hemde oyun oynamak içinde bir klavye arıyorum çok tok değil ama günlük hayatta kafada yormasın​

Son düzenleme:

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,012
İsim
Hasan
hem günlük hayatta kullanmak için hemde oyun oynamak içinde bir klavye arıyorum çok tok değil ama günlük hayatta kafada yormasın

@Marginale @Amanita
şöyle diyim Akko cream blue çok tok geldi bana ben bir tık daha sesli olsun istiyorum

hem günlük hayatta kullanmak için hemde oyun oynamak içinde bir klavye arıyorum çok tok değil ama günlük hayatta kafada yormasın​

Dostum hem sesli olsun diyorsun hem de kafa yormasın diyorsun :D

2000 TL bütçe ile çok bir tercih şansın yok maalesef.

Oyun oynuyorsan Lineer bir switch senin için iyi olur. Buna bütçen yeterse al geç.

İncelemesine buradan bakabilirsin. İleride bütçe arttırıp kendin sesini beğendiğin switch'i alıp üzerinde gelenlerin yerine takabilirsin.

Daha ucuz olsun dersen buna bakabilirsin. Switchleri daha kalitesiz ama görüntü olarak çok daha hoş.

Aliexpressten 800-900 TL civarına kaliteli istediğin seste switch daha sonra bulup değiştirebilirsin.

yazotilla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
yazotilla
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum hem sesli olsun diyorsun hem de kafa yormasın diyorsun :D

2000 TL bütçe ile çok bir tercih şansın yok maalesef.

Oyun oynuyorsan Lineer bir switch senin için iyi olur. Buna bütçen yeterse al geç.

İncelemesine buradan bakabilirsin. İleride bütçe arttırıp kendin sesini beğendiğin switch'i alıp üzerinde gelenlerin yerine takabilirsin.

ilk baştaTacticle Lineer Clicky switch bilmiyordum blue yada red switch istiyordum
bir sorum daha var blue ve brown arasında çok fazla fark varmı

şu videodaki tactile gibi sesi olsa bana uygun

Son düzenleme:

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,012
İsim
Hasan
ilk baştaTacticle Lineer Clicky switch bilmiyordum blue yada red switch istiyordum
bir sorum daha var blue ve brown arasında çok fazla fark varmı
Öncelikle renklere takılma.
Switchleri Lineer, tactile ve clicky olarak 3 gruba ayır.

Lineer düz geri dönüt vermez, diğerlerine göre daha sessizdir ama her mekanik switch zaten seslidir. Özellikle FPS oyunları ve genel kullanım için iyidir. Örnek kırmızı switchler.

Clicky en çok ses yapan ve tuşa basınca güçlü 2 kademeli bi his veren switch türü. Genelde en sesli bu olur ucuz clicky switchleri kimsenin almaması gerekir. Komşularını yada evdekileri bile rahatsız eder. örnek blue switchler.

Tactile switchler clicky gibi geri dönüt verir ama onun kadar sert hisli değildir. Yazı yazmak vs için iyidir. Moba, mmorpg tarzı oyunlar için iyidir.

Senin bütçende maalesef switch'e göre klavye seçme şansın yok. Sen hotswap yani switchleri çıkarıp değiştirilebilir bir klavye alacaksın. Daha sonra para biriktirip hangi switchi istiyorsan alıp kendi klavyene takacaksın.

Yukarıda attığım iki klavye de Lineer switch. oyun ve günlük kullanım için iyidir. Dediğim gibi renklere takılma.

Yani sen klavyeyi al kullan, sonra lineer switchten memnun kalıp kalmadığına göre para biriktirdiğin zaman tactile hoşuna giden bi switch bulunur yine lineer almak istemezsen.

yazotilla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
yazotilla
Öncelikle renklere takılma.
Switchleri Lineer, tactile ve clicky olarak 3 gruba ayır.

Lineer düz geri dönüt vermez, diğerlerine göre daha sessizdir ama her mekanik switch zaten seslidir. Özellikle FPS oyunları ve genel kullanım için iyidir. Örnek kırmızı switchler.

Clicky en çok ses yapan ve tuşa basınca güçlü 2 kademeli bi his veren switch türü. Genelde en sesli bu olur ucuz clicky switchleri kimsenin almaması gerekir. Komşularını yada evdekileri bile rahatsız eder. örnek blue switchler.

Tactile switchler clicky gibi geri dönüt verir ama onun kadar sert hisli değildir. Yazı yazmak vs için iyidir. Moba, mmorpg tarzı oyunlar için iyidir.

Senin bütçende maalesef switch'e göre klavye seçme şansın yok. Sen hotswap yani switchleri çıkarıp değiştirilebilir bir klavye alacaksın. Daha sonra para biriktirip hangi switchi istiyorsan alıp kendi klavyene takacaksın.

Yukarıda attığım iki klavye de Lineer switch. oyun ve günlük kullanım için iyidir. Dediğim gibi renklere takılma.
1tane Tactile switch klavye atarmısın ve fiyatları nelerdir şuanda fiyatta oynamalar yapabilirim hem klavye hem mouse almak istediğim için ortalama bir fiyat yazdım

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,012
İsim
Hasan
1tane Tactile switch klavye atarmısın ve fiyatları nelerdir şuanda fiyatta oynamalar yapabilirim hem klavye hem mouse almak istediğim için ortalama bir fiyat yazdım
Tactile switch takılı gelen pek bulamadım şimdi ama şu iki lineer switchi bi dinle beğendiğin var mı diye. Bunlardan birini beğenirsen güzel indirim var bak aliexpresste. 10 günde geliyor genelde yuırtdışından.

yazotilla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
yazotilla
Tactile switch takılı gelen pek bulamadım şimdi ama şu iki lineer switchi bi dinle beğendiğin var mı diye. Bunlardan birini beğenirsen güzel indirim var bak aliexpresste. 10 günde geliyor genelde yuırtdışından.

hocam sesleri güzel anlamadığım bir şekilde yani beyendim seslerini

internette bu vidoeyada denk geldim ve hoşumada gitti siz ne düşünürsünüz

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,012
İsim
Hasan
Paranı çpe at daha iyi. Hot swap değil ve attığım Ajazz ak820 proya göre çok kötü.

Attığım videodaki hangisinin sesini daha çok beğendin?

Ak820 pro al geç. Fiyat olarak da güzel switchlerini de değeiştirmek zorunda değilsin oldukça kaliteli.

stiga05fx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
977
İsim
Draq123
Ak820pro al geç daha kafa yormalık bi durum yok

hocam sesleri güzel anlamadığım bir şekilde yani beyendim seslerini

Gamepowerımı beğendiniz 😃 almayın.

yazotilla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
yazotilla
Paranı çpe at daha iyi. Hot swap değil ve attığım Ajazz ak820 proya göre çok kötü.

Attığım videodaki hangisinin sesini daha çok beğendin?

Ak820 pro al geç. Fiyat olarak da güzel switchlerini de değeiştirmek zorunda değilsin oldukça kaliteli.
Flying Fish Switch bu switch daha hoş geldi

bu klavye alınır mı? peki şimdi ark attı

?

Son düzenleme:

GalaxySal450

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
542
İsim
Nazım
İlgilendiği Kategoriler
Çevre Birimleri (Klavye, Mouse/Mousepad)
Flying Fish Switch bu switch daha hoş geldi

bu klavye alınır mı? peki şimdi ark attı

?
Alma bunu. Mavi anahtarlardan bile sesli olur. Razer'in yeşil anahtarlarını kullanıyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
938,742
Üyeler
147,597
Son üye
nothing1
Top Bottom