Neler Yeni

SPORA YENİ BAŞLADIM ÖNERİLERE AÇIĞIM

Marginale

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
838
İsim
Muhammed emin efe
Tamam anladım teşekkürler!

Bu arada şöyle bir shake tarifi yapmayı düşünüyorum, nasıl sizce?

8-10 Adet Cicibebe
1 Su bardağı Yulaf
5-6 Adet Ceviz veya Badem
1 Adet Muz
1 Yemek Kaşığı Bal
1-1.5 Su Bardağı Süt
Sabah işe vs gitmeden yapabilirsin soğuk soğuk geceden hazırla sabah kendine getirir. İçlerinde mideni rahatsız eden ve hazımsılık yapan ürün olursa onu çıkar listeden. Çokta şeker ve basit karb odaklı gitme. Zayıf insanlarda şeker hastası ve kara ciğer yağlanması yaşayabilir. Demek istediğim şu kilo alacağım diyede çok abartma şekeri vs. Çerez ye, pirinç ve bulgur ye, protenini al spor yap otomatik olarak kilo alacaksın zaten.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynen bu marka güzel diyorlar yorumlarını görmüştüm

Şu marka nasıl sizce;
Ronic Gainer
Ömrümde hiç duymadım bu tarz merdiven altı ürünlerden uzak dur my suplement gayet iyi onu al.

yusufmc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Yusuf ÇAKIR
Bende 60 kiloydum kilo almak için gainer olarak Hard-Line aldım 1.5kg aldım 1 ayda yüksek kalorili beslenerek gainer'ınıda gece yatmadan sütle içerek 10 kilo kütle koydum. Şuan 72 kiloyum Hard-Line gainer muhteşem bir şey illa alıcaksın öneririm.
Hardline Gainer evet gördüm ve çok tercih ediliyor olabilir
benim hedefim 60 kiloyum şuan, 65-68 olmak ve kas yapmak, göbekli gözükmemek.

Sabahlari yukarıda bahsettiğim shake i yapsam akşam da yatmadan önce dediğiniz gibi gainer hazırlasam ve içsem faydası olur mu nasıl olur?

Shazyr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Altan Büyüktaş
Hardline Gainer evet gördüm ve çok tercih ediliyor olabilir
benim hedefim 60 kiloyum şuan, 65-68 olmak ve kas yapmak, göbekli gözükmemek.

Sabahlari yukarıda bahsettiğim shake i yapsam akşam da yatmadan önce dediğiniz gibi gainer hazırlasam ve içsem faydası olur mu nasıl olur?
Sadece yağ kütlesi almıyoruz zaten hocam kas kütlesi koyuyoruz. Hard-Line gainer içerik olarak da çok iyi vitamin dolu ve servis başına 2.5 g creatin var.

Cλoser

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mert
Boyum zaten uzun değil, zayıfım ve bu yüzden de kütle kazanarak biraz daha iyi gözükmem lazım.
Boy 1.70, Kilo 60, Yağ oranım %12-13

Gym e kayıt oldum ve bugün yani 1 Temmuz'da başlıyorum, haftada 4 gün gidicem, çalıştığım için akşamları gidicem.
Bir program verdiler beslenmek için, bilen arkadaşlarda bir bakıp tavsiye verirse sevinirim.
Alıntıyı görüntüle

Bu arada önerdiğiniz fiyatı uygun iş görecek bir gainer varmı arkadaşlar? ve sadece gainer yeterlimi protein tozu almakta şart mı?
amacım kilo almak, sonrası kas yapmak.
Dostum merhaba.

Öncelikle sakın ama sakın hayvan gibi ye şeylerine kanma. Zayıfsın belkide eyvallah ama yapman gereken şey protein ağırlıklı beslenmektetir. Her öğününde protein olmalı. Karbonhidrat ile dengeli şekilde protein alımını arttır ve diyete uy. Eğer arada diyet bozsam mı diye düşünürsen 2 haftada bir o da sadece bir öğün olacak şekilde bozabilirsin. Bol su tüket günde 3-4 litre arası, kan dolaşımın hızlandırır ya da en basitinden su şifadır. Günde ne kadar kalori alman gerektiğini hesapla, sakın üşenme sandığından daha kolay bazı şeyler. Kendin yemek yapmayı öğrenmen lazım bir de, eğer onu yapamıyorsan hiç gelişemeyeceksin. Bu söylediklerim insan gibi minimum yağ oranı ile kas kazanmanı sağlayacaktır. Oradan buradan gördüğün programları cartı curtu s.et sadece biraz araştır ve kendi programını çiz. Onun dışında salonda ki hareketleri boş bir gün git ve hepsini dene, düzgün yapılışlarını izle hatta orada ki insanlardan yardım al hiç çekinme, sosyal anksyiten tutmasın. Orada ki herkes anasının karnından six packli doğmadı. Son olarak, disiplinli antreman, düzgün beslenme uyku ve su tüketimini uyguladığın süreçte 1-2 ayda çok büyük değişim görebileceğini düşünüyorum. Yazarken çok eğlendim umarım okurken sıkılmazsın, bol şans dostum.

yusufmc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Yusuf ÇAKIR
güzel hocam bende shake yapıyorum cidden çok etkili kilo almada

10 cicibebe
100gr yulaf
25gr yer fıstığı
1 yemek kaşığı pekmez
1çay kaşığı kakao
330ml süt
ben böyle yapıyorum tavsiye ederim tadıda güzel
teşekkürler hocam
yer fıstığı yerine badem veya ceviz
ve kakao yerine nesquik tozu kullanmam uygun mudur ne dersiniz?

Sabah işe vs gitmeden yapabilirsin soğuk soğuk geceden hazırla sabah kendine getirir. İçlerinde mideni rahatsız eden ve hazımsılık yapan ürün olursa onu çıkar listeden. Çokta şeker ve basit karb odaklı gitme. Zayıf insanlarda şeker hastası ve kara ciğer yağlanması yaşayabilir. Demek istediğim şu kilo alacağım diyede çok abartma şekeri vs. Çerez ye, pirinç ve bulgur ye, protenini al spor yap otomatik olarak kilo alacaksın zaten.

Ömrümde hiç duymadım bu tarz merdiven altı ürünlerden uzak dur my suplement gayet iyi onu al.
haklısınız hocam basit gitmemek gerek bende hem süreci sağlıklı iyi ve ekonomik tutmaya çalışıyorum o yüzden söyledim

bende ilk kez gördüm ama evet haklısınız yorumları görüncede bir aklımı çeldi ama my supplement ve hardline markası şuan aklımda

Sadece yağ kütlesi almıyoruz zaten hocam kas kütlesi koyuyoruz. Hard-Line gainer içerik olarak da çok iyi vitamin dolu ve servis başına 2.5 g creatin var.
tamamdır hocam

peki hardline gainer kullansam onun yanına da kreatin almama gerek yok değil mi zaten içeriğinde kreatin var

Dostum merhaba.

Öncelikle sakın ama sakın hayvan gibi ye şeylerine kanma. Zayıfsın belkide eyvallah ama yapman gereken şey protein ağırlıklı beslenmektetir. Her öğününde protein olmalı. Karbonhidrat ile dengeli şekilde protein alımını arttır ve diyete uy. Eğer arada diyet bozsam mı diye düşünürsen 2 haftada bir o da sadece bir öğün olacak şekilde bozabilirsin. Bol su tüket günde 3-4 litre arası, kan dolaşımın hızlandırır ya da en basitinden su şifadır. Günde ne kadar kalori alman gerektiğini hesapla, sakın üşenme sandığından daha kolay bazı şeyler. Kendin yemek yapmayı öğrenmen lazım bir de, eğer onu yapamıyorsan hiç gelişemeyeceksin. Bu söylediklerim insan gibi minimum yağ oranı ile kas kazanmanı sağlayacaktır. Oradan buradan gördüğün programları cartı curtu s.et sadece biraz araştır ve kendi programını çiz. Onun dışında salonda ki hareketleri boş bir gün git ve hepsini dene, düzgün yapılışlarını izle hatta orada ki insanlardan yardım al hiç çekinme, sosyal anksyiten tutmasın. Orada ki herkes anasının karnından six packli doğmadı. Son olarak, disiplinli antreman, düzgün beslenme uyku ve su tüketimini uyguladığın süreçte 1-2 ayda çok büyük değişim görebileceğini düşünüyorum. Yazarken çok eğlendim umarım okurken sıkılmazsın, bol şans dostum.
Hiç sıkılmadım hocam zaman ayırıp yazdığınız için teşekkür ederim. Benim kiloma göre günlük almam gereken kalori 2000-2600, su miktarı 1.5 - 2 litre

yemek yapmasınıda biliyorum aşçılık sayesinde, onun dışında abartmadan program çizicem kendime dediğiniz gibi, teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Shazyr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Altan Büyüktaş
Hocam ekstradan kreatin almayın çünkü kreatin kullanmak için en az 6 ay spor geçmişiniz olmalı vücudunuz zaten belli bir seviyeye gelmiş olmalı. Kreatin ile daha da üstüne katmak için kullanırsınız.

yusufmc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Yusuf ÇAKIR
Hocam ekstradan kreatin almayın çünkü kreatin kullanmak için en az 6 ay spor geçmişiniz olmalı vücudunuz zaten belli bir seviyeye gelmiş olmalı. Kreatin ile daha da üstüne katmak için kullanırsınız.
Spordaki abi 1.5 ay sonra alıp başlayabilirsin demişti sizin uyarmaniz iyi oldu yani daha vücudu geliştirmedim bile kreatine boşa para vermiş olucaktim, teşekkür ederim tekrardan.

han599

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Han
Boyum zaten uzun değil, zayıfım ve bu yüzden de kütle kazanarak biraz daha iyi gözükmem lazım.
Boy 1.70, Kilo 60, Yağ oranım %12-13

Gym e kayıt oldum ve bugün yani 1 Temmuz'da başlıyorum, haftada 4 gün gidicem, çalıştığım için akşamları gidicem.
Bir program verdiler beslenmek için, bilen arkadaşlarda bir bakıp tavsiye verirse sevinirim.
Alıntıyı görüntüle

Bu arada önerdiğiniz fiyatı uygun iş görecek bir gainer varmı arkadaşlar? ve sadece gainer yeterlimi protein tozu almakta şart mı?
amacım kilo almak, sonrası kas yapmak.
yeni başlamışsın kulaktan dolma bilgilere inanma hareketlerin formuna dikkat et eğer parçalı olmak istiyorsan + olarak vitamin değerlerine baktır 31 azalt

yusufmc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Yusuf ÇAKIR
Olur hocam farklı kuruyemişler ama nesquit tozunu denemedim hiç
tamamdir hocam teşekkürler
nesquik içinde d vitamini ve benzeri birçok faydalı şey var o yüzden de faydası olur diye düşündüm

yeni başlamışsın kulaktan dolma bilgilere inanma hareketlerin formuna dikkat et eğer parçalı olmak istiyorsan + olarak vitamin değerlerine baktır 31 azalt
😂😂
yok hocam inanmıyorum fikir alayım dedim
mastürbasyon zaten yok hocam ve sporcularin yapmasida sağlıklı değil.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
940,064
Üyeler
147,823
Son üye
Astamard
Top Bottom