Neler Yeni

DEVLET ÜNİVERSİTELERİNDE BİR DÖNEM SONA ERDİ!

Qpre

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Halil
Çoğu bölümlerde bunu yapmaları gerekiyor millet okuyup işsiz kalacağına yerinde karar olmuş

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Anonim Ankh
Merak ettiğim şey DGS girenlere kontenjan kalacak mı? 2. Öğretim tercih yapacak kişiler artık mecburi 1. Öğretime tercih yapacak, kontenjanlar azalmaz mı?

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,273
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything

YÖK Başkanı Erol Özvar, devlet üniversitelerindeki 2'inci öğretim programlarının kapatıldığını açıkladı. Mimarlık, eczacılık, psikoloji, beslenme-diyetetik ve temel bilimlere özgü bazı programlarda da kontenjan düşürme yoluna gidildi.​

Alıntıyı görüntüle
Hayırlı olsun meslek enflasyonu
Mesaj otomatik birleştirildi:

kontenjanlar azalmaz mı?
Hedef o

İyi karar tüm bölümlerde olması lazım
İkinci öğretimler de kapandı

YÖK Başkanı Erol Özvar, devlet üniversitelerindeki 2'inci öğretim programlarının kapatıldığını açıkladı. Mimarlık, eczacılık, psikoloji, beslenme-diyetetik ve temel bilimlere özgü bazı programlarda da kontenjan düşürme yoluna gidildi.​

Alıntıyı görüntüle
İkinci öğretimin kapatılmasını da paylaşabilirsin.

şahin doğan

80+ Platinum
Alttan alınan derslerde 1-2 kişi olunca o dersi açacaklar mı acaba? En merak ettiğim şey bu şu an. (2. öğretim değilim)

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Anonim Ankh
Genel anlamda değil, DGS anlamında sordum. Yani zaten DGS de 1,3,5,7 kontenjan oluyor, eğer böyle olursa kontenjanlar 0'a iner 1'e iner, o zaman DGS'nin de bir mantığı kalmıyor yani, 500 Bin kişi girip 30 kişi yerleşebilecekse.

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,767
İsim
Lokman Doğan
lan seneye getirseydiniz hühühühğ

mfm125

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
900
İsim
Mehmet
İlk kez güzel bir karar almislar

tugay05

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Tugay gedik
Doğru bir kararr, Küçük şehirlerde ki ve ilçelerde ki üniversitelerin de kapatılması dileğiyle... küçük şehirlerin geçim kaynağı öğrenciden başka bir şey değil okul bittikden sonar işşiz kalınmasıda cabası

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Uzun zamandır olmasını istediğim bir durumdu. İstihdamdan fazla mezun veriliyordu memur yetiştiren bölümlerde özellikle . Ondan sonra üniversite mezunu bilmem ne iş yapmak zorunda kalıyor diye duyuyorduk. Eskiden üniversite okumak ayrıcalıktı şimdi normal bir durum oldu. Önüne geleni üniversiteye alıyorlar. 4 yıllık bölümlerde işi daha da zorlaştırcaklar ayt sınavından belli oldu. İmalat tarım hayvancılık sektörlerine yönelim gerekiyor .

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,273
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Genel anlamda değil, DGS anlamında sordum. Yani zaten DGS de 1,3,5,7 kontenjan oluyor, eğer böyle olursa kontenjanlar 0'a iner 1'e iner, o zaman DGS'nin de bir mantığı kalmıyor yani, 500 Bin kişi girip 30 kişi yerleşebilecekse.
DGS de zaten 2-3 kişilik kontenjanlar açılıyor, o yüzden bir şey diyemem.

Top Bottom