Neler Yeni

RX6600 ekran kartı ve işlemci

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
468
İsim
Murat Cemal
Bakarsan darbogaz zaten işlemciyle alakalı bir durum farz et ekran kartı 100 mg işlemci 80 mg arada 20 mg fark var ekran kartınla uyumlu olcak ki işlemci besliycek
kardeşim yanlış açıdan bakıyorsun, yani rx 6600'ede 5600 takmak ahmaklıktır. ayrıca çoğu oyun uygulama ekran kartını ve işlemciyi %100 doldurmuyor işlemcinin yükü %20-30 ancaksa ekran kartı %100 kullanılıyor.
bizim darboğaz dediğimiz şey oyun sırasında işlemci kullanımının % olarak çok yukarılara çıkıp takılmalara düşük fps'lere sebep olmasıdır.
ekran kartı kullanımı oyun sırasında %98'in üzerindeyse darboğaz falan yapmaz gönül rahatlığıyla kullanırsın.
işlemci değiştirince tabii performans artacak lakin sen tomb raiderde rt açıp tekrar test et bakalım 3600 ile 5600 arasında ne kadar fps oynayacak.
bahse girerim en fazla 2 fps oynar çünkü ekran kartının kapasitesi o kadardır ondan sonrası işlemci farkıdır.
işlemci oyunda şişip %100'e dayanıyorsa ya da çekirdeklerden en az 3-4 tanesi şişip %100'e dayanıp ekran kartının %90 -92 gibi değerlerde kalması durumuna darboğaz deriz.
yani yapay zeka(!) karşılaştırma botuna 3 tane veri girip karşılaştırma yapıp ahkem kesme kimseye 3440 ile rtx 2060 kullandım ben darboğaz nedir ne değildir iyi bilirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

ekran kartının %98-100 arasında kullanılıyorsa işlemci kullanımı %40-50'yi geçmiyorsa darboğaz falan yoktur. artan fps işlemci farkından dolayı olan bir artıştır.

İ7 8 Nesil Bir İşlemciyle Bir tutuyorsun amd zaten işlemcilerini oyun için üretiyor tabii ki farkı olacak

aradaki farkı izle ve gör hesaplayınca %25 bir oran cıkıyor
attığın videoda kendin kanıtlamışsın darboğaz olmadığını, hiçbir yerde ekran kartı kullanımı ciddi manada düşmüyor işlemci ekran kartını besleyebiliyor.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
taner
kardeşim yanlış açıdan bakıyorsun, yani rx 6600'ede 5600 takmak ahmaklıktır. ayrıca çoğu oyun uygulama ekran kartını ve işlemciyi %100 doldurmuyor işlemcinin yükü %20-30 ancaksa ekran kartı %100 kullanılıyor.
bizim darboğaz dediğimiz şey oyun sırasında işlemci kullanımının % olarak çok yukarılara çıkıp takılmalara düşük fps'lere sebep olmasıdır.
ekran kartı kullanımı oyun sırasında %98'in üzerindeyse darboğaz falan yapmaz gönül rahatlığıyla kullanırsın.
işlemci değiştirince tabii performans artacak lakin sen tomb raiderde rt açıp tekrar test et bakalım 3600 ile 5600 arasında ne kadar fps oynayacak.
bahse girerim en fazla 2 fps oynar çünkü ekran kartının kapasitesi o kadardır ondan sonrası işlemci farkıdır.
işlemci oyunda şişip %100'e dayanıyorsa ya da çekirdeklerden en az 3-4 tanesi şişip %100'e dayanıp ekran kartının %90 -92 gibi değerlerde kalması durumuna darboğaz deriz.
yani yapay zeka(!) karşılaştırma botuna 3 tane veri girip karşılaştırma yapıp ahkem kesme kimseye 3440 ile rtx 2060 kullandım ben darboğaz nedir ne değildir iyi bilirim

ekran kartının %98-100 arasında kullanılıyorsa işlemci kullanımı %40-50'yi geçmiyorsa darboğaz falan yoktur. artan fps işlemci farkından dolayı olan bir artıştır.

attığın videoda kendin kanıtlamışsın darboğaz olmadığını, hiçbir yerde ekran kartı kullanımı ciddi manada düşmüyor işlemci ekran kartını besleyebiliyor.
darbogazın cidden ne oldugunu bilmiyorsun
videoun 2 dk izlersen sevinirim

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
468
İsim
Murat Cemal
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
taner

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
468
İsim
Murat Cemal
ben izledim kendimde bilişim mezunuyum

sana atmadım zaten

5 dk yı izlersen anlarsın
e o zaman 7800x3d takana kadar fps hep artacağı için nerdeyse top modeller dışında tüm işlemciler darboğaz yapacak. bende fen lisesi mezunuyum çok kitap okurdum yazılanı iyi okuyup anlayabiliyorum

Yusuf B.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Yusuf Beyatlı
ben izledim kendimde bilişim mezunuyum

sana atmadım zaten

5 dk yı izlersen anlarsın
bana atmadıysan, burası benim soru alanım ya hani.

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
778
İsim
Ahmet Melih Alemdar
RX6600 ekran kartına minimum hangi işlemciyi almalıyım ? R5 3600 yeterince besleyebilir mi? ? ( intel olmasın ana kart sadece amd uyumlu )
3600 ile Rx6600 2 sene kullandım gayet iyi de kullandım. Yeterli gelir. Ha Bütçen varsa 5600 de alabilirsin

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
946,153
Üyeler
148,985
Son üye
Floppy Disk
Top Bottom