Neler Yeni

Yardım THH Yapılan Başvuru Sonucu İade Verildi Ama Ürün Alınmadı

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Tüketici Hakem Heyetine bir şikayette bulundum. Karar sonucundan sonra biraz bekletildim ama ücret iade yapıldı. Satıcıya ulaşamıyorum telefonları hep meşgul ya da açmıyorlar. Para idesini yaptılar ama ürünü almadılar. Bir iletişime geçmediler. Gardrop yanlış üretimdi ve şuan bekliyor. 1 Ayı çoktan geçti. Şuan ne yapmalıyım?

eneskaya6

80+ Bronze
Mail atmayi deneyebilirsiniz. Yine de ulasamazsiniz ya da dönüş olmazsa kullanabilirsiniz ya da cöpe atın. Genelde firmalar hatalı ürünleri geri almakla ugrasmaz zaten

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mail atmayi deneyebilirsiniz. Yine de ulasamazsiniz ya da dönüş olmazsa kullanabilirsiniz ya da cöpe atın. Genelde firmalar hatalı ürünleri geri almakla ugrasmaz zaten
Mailleri kabul etmiyorlar. Telefonlarına ulaşamıyorum. Zaten THH ye de o yüzden gittim. Ürünü değiştirmelerini istiycektim ulaşamadım ne yaparsam yapayım THH ye şikayet ettim karar verildi. 15 gün sonra falan parayı göndermişler göndermicekler sandım ben. Ama ürünü almadılar. Gardrop kocaman. Kırar atarım yakarım sonra gelirler ürünümüzü istiyoruz derlerse diye. Ama süresi var mıdır bu işin. 1 Ayı çoktan geçti

damn2u

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
534
İsim
Sercan SAYİT
Büyük ihtimalle kargo, geri dönüşüm masrafı derken onlara daha pahalıya patlayacağı için geri almak istemeyebilirler ama siz yine de ulaşmaya çalışacak doğru olanı yapıyorsunuz.

eneskaya6

80+ Bronze
Mailleri kabul etmiyorlar. Telefonlarına ulaşamıyorum. Zaten THH ye de o yüzden gittim. Ürünü değiştirmelerini istiycektim ulaşamadım ne yaparsam yapayım THH ye şikayet ettim karar verildi. 15 gün sonra falan parayı göndermişler göndermicekler sandım ben. Ama ürünü almadılar. Gardrop kocaman. Kırar atarım yakarım sonra gelirler ürünümüzü istiyoruz derlerse diye. Ama süresi var mıdır bu işin. 1 Ayı çoktan geçti
Ya olayin farkında değiller çünkü thhden gelen iade islerine satis bakmıyor muhasebe iadesini yapiyor. Muhasebe de gidip şu kisiden iade almadiniz alin demiyor o da o departmana bakmiyor. Yani senin iş tam arada haberleri yok gibi bisey. 1-2 kere daha uğraş ulaşmak icin hocam acmazlarsa mecbur cöpe at. Attiktan sonra bisey olmaz

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Büyük ihtimalle kargo, geri dönüşüm masrafı derken onlara daha pahalıya patlayacağı için geri almak istemeyebilirler ama siz yine de ulaşmaya çalışacak doğru olanı yapıyorsunuz.
Kargo gönderecekler kargo taşıyacak çok uzak şehir yüklü malzeme gardrop kocaman. Onlara yarı yarıya masraf çıkarır. En fazla 2 ay doldumu salarım artık.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ya olayin farkında değiller çünkü thhden gelen iade islerine satis bakmıyor muhasebe iadesini yapiyor. Muhasebe de gidip şu kisiden iade almadiniz alin demiyor o da o departmana bakmiyor. Yani senin iş tam arada haberleri yok gibi bisey. 1-2 kere daha uğraş ulaşmak icin hocam acmazlarsa mecbur cöpe at. Attiktan sonra bisey olmaz
Zaten belirli süresi vardır. 15 Gün falandır. İletşim yok kargo göndermiyorlar. Peşinde ben mi koşucam onların mallarının.

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,187
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
para iadesi aldıktan sonra değişim istemeyemezsin yok öyle bir şey :D

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
para iadesi aldıktan sonra değişim istemeyemezsin yok öyle bir şey :D
Sen yanlış anlıyorsun dostum. Para iade almadan önce değişim istemek için kendilerine ulaşamadım. THH ye şikayet ettim onlar iadeyi yaptı ürünü almadılar. Lütfen dikkatli okuyalım

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,187
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Sen yanlış anlıyorsun dostum. Para iade almadan önce değişim istemek için kendilerine ulaşamadım. THH ye şikayet ettim onlar iadeyi yaptı ürünü almadılar. Lütfen dikkatli okuyalım
onu THH den istiyorsunuz, değişim kararını THH veriyor. Siz THH de iade belirmişsiniz.

THH başvurunuzda aynısı yada muadili ile değişim talep ediyorum dediniz mi.

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
onu THH den istiyorsunuz, değişim kararını THH veriyor. Siz THH de iade belirmişsiniz.

THH başvurunuzda aynısı yada muadili ile değişim talep ediyorum dediniz mi.
Telefon mail hiç bi yolla ulaşamadığım birilerinden nasıl değişişim istiyebilirim. THH değişim kararı verse bile iletişime geçmezler. Şirket belliki kaptırdığına geçiriyor. Ben paramı aldım ürün bende. Benden bu ürünü geri isteme süreleri var mı yok mu onu öğrenmeye çalışıyorum. Çöpe atarım kış gelir kırar yakarım vs.

cancan1135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
409
İsim
can
ürünü kaça aldın bilmiyorumda gardrop diyorsun onu şuan kargoya kendin vermeye kalksan nereden baksan500-1k arası kargo parası çıkarırlar muhtemelen kargo masrafı yüksek diye umursamıyorlar

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
ürünü kaça aldın bilmiyorumda gardrop diyorsun onu şuan kargoya kendin vermeye kalksan nereden baksan500-1k arası kargo parası çıkarırlar muhtemelen kargo masrafı yüksek diye umursamıyorlar
11k Gibi bir fiyattı ürün. Ama çok büyük bir dolap. 2 Metre 25cm falandı. Kargo ücretini karşılamaları gerek yoksa ne anlamı var aldığım iadenin.

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,187
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Telefon mail hiç bi yolla ulaşamadığım birilerinden nasıl değişişim istiyebilirim. THH değişim kararı verse bile iletişime geçmezler. Şirket belliki kaptırdığına geçiriyor. Ben paramı aldım ürün bende. Benden bu ürünü geri isteme süreleri var mı yok mu onu öğrenmeye çalışıyorum. Çöpe atarım kış gelir kırar yakarım vs.
Siz vatandaş olarak bilgisizseniz bu problem değil, ama bu olağan bir şey gibi sunmayın. Hatalısınız.

Belgenizde iade değil değişim istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Size zaten sonuç raporu belgesi geliyor. O belge ile icraya giderek her şeyi yapabilrisiniz.

Sizin cahilliğiniz özetle.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benden bu ürünü geri isteme süreleri var mı yok mu onu öğrenmeye çalışıyorum
Sizin elinize hiç bir bilgilendirme sunulmadıysa ürün size aittir, Karar raporunda veya her hangi bir yerde bilgi verilmediğinden tekrar tekrar emin olun.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
949,920
Üyeler
149,644
Son üye
Akavelisa
Top Bottom