Neler Yeni

HP NİN ALDIĞI LANET KARARLAR

Murat demir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
Murat demir
Merhabalar yaklaşık şubat ayı gibi HP victus gaming laptop aldım özellikleri aşağıya bırakdımAlıntıyı görüntüle
her şey iyi hoş pc den çok memnunum önceden gtx1650 kullanıyordum ve buna geçince extrem ayarlarda GodOfWar 100 fps falan akıyor (monitörüm 100hz) neyse 1 ay geçtikden sonra Pc nin 512 Gb olmasının kötü yanlarını görmeye başladım çünkü ekran kartımı kullanıp zevk alarak oynamak istediğim AA oyunlar en az 100Gb bende dedimki ozaman kesin bunda 2. M2 Ssd girişi vardır yükseltirim (kendi içersinde gelen ssd den çok memnunum 7gb okuma 5-6Gb arası yazma veriyoe ki bu muhteşem)
Ve arkasını açtığımda şu manzara ile karşılaştımAlıntıyı görüntüle
Evet Hp bu pisliği yapmış ve bu kadar güçlü bir bilgisayara 512 Gb koyduklaro yetmemiş gibi M2 Ssd girişini bir adet koymuş bende napayım diye düşünürken aklıma eskiden oyunları harddisk kutusuna kurar oynayacagımız zaman bağlardık dedim bunun ssd çözümü var mı evet varmış ve m2 ssd kutusu aldım şansıma da 1 Tb lık M2 Ssd DA forum da baya indirim var diye paylaşılmıştı bende kaçırmadım aldımAlıntıyı görüntüle
VE sonuc olarak Hp nin yaptığı bir ***** saçma iş yüzünden fazladan 700 tl vermek yetmiyormuş gibi birde artık aynı makineye bağlı bir hasta gibi sürekli oyun oynarken kablo takıp oynayacağız üzerine birde Ssd nin okuma yazma hızının %20 sini kullanabileceğim Teşekkürler Hp

Sadece bir iç dökmedir okuduğunuz için teşekkürler
aldığınız 1tb olanı pcye takıp içindeki 512 olanı ssd kutusuna taksanız daha iyi olmaz mı?

WecitWCT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ahmet Mecit Çelik
Merhabalar yaklaşık şubat ayı gibi HP victus gaming laptop aldım özellikleri aşağıya bırakdımAlıntıyı görüntüle
her şey iyi hoş pc den çok memnunum önceden gtx1650 kullanıyordum ve buna geçince extrem ayarlarda GodOfWar 100 fps falan akıyor (monitörüm 100hz) neyse 1 ay geçtikden sonra Pc nin 512 Gb olmasının kötü yanlarını görmeye başladım çünkü ekran kartımı kullanıp zevk alarak oynamak istediğim AA oyunlar en az 100Gb bende dedimki ozaman kesin bunda 2. M2 Ssd girişi vardır yükseltirim (kendi içersinde gelen ssd den çok memnunum 7gb okuma 5-6Gb arası yazma veriyoe ki bu muhteşem)
Evet Hp bu pisliği yapmış ve bu kadar güçlü bir bilgisayara 512 Gb koyduklaro yetmemiş gibi M2 Ssd girişini bir adet koymuş bende napayım diye düşünürken aklıma eskiden oyunları harddisk kutusuna kurar oynayacagımız zaman bağlardık dedim bunun ssd çözümü var mı evet varmış ve m2 ssd kutusu aldım şansıma da 1 Tb lık M2 Ssd DA forum da baya indirim var diye paylaşılmıştı bende kaçırmadım aldımAlıntıyı görüntüle
VE sonuc olarak Hp nin yaptığı bir ***** saçma iş yüzünden fazladan 700 tl vermek yetmiyormuş gibi birde artık aynı makineye bağlı bir hasta gibi sürekli oyun oynarken kablo takıp oynayacağız üzerine birde Ssd nin okuma yazma hızının %20 sini kullanabileceğim Teşekkürler Hp

Valla knk bende
Bundan alacağım ne ssd lazım olur ne de ram hiçbir şey gerek kalmaz.
Laptop alırken işlemci ve ekran kartı yüksek olsun. Gerisini kendim alsam daha mantıklı geliyor.nedeni ise işlemci ve ekran kartı değişmiyor diye biliyorum.

TyShame

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Halil Karagöz
Alıntıyı görüntüle
Aldığınız laptopun bu olduğuna eminmisin ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şubattan beri kullanıyorum GoW Serius Sam 4 gibi yüksek grafikleri zorlayan çok oyun oynadım fps hep sabitti hiç oynama görmedim acaba bu modelde o ani güç düşmesi olayını düzeltmiş olabilirler mi ?

Bu ve bunun gibi konulara dayanarak söylüyorum ben hocam kullanıcı testleri ve youtube testleri var ben alacaklara sadece problemli cihaz güç sınırı var bunu öneririm diyorum ister alırlar ister almazlar değil mi beni alakadar etmez alır memnun olursa o başka 😂 o memnun olursa bende olurum. %100 kusursuz cihaz da olmaz şimdi hepsinde sorun var ama tamam 30 bin TL çok fazla bi para gibi gelmiyor veya 35 bin TL insan bi bu kadar para verince ne bileyim arttırma özelleştirme bekliyor cihazdan sonuçta bunlar ne kadar alt seviye oyun bilgisayarı da olsa gaming cihazlar. Anakart aldım 1 tane m2 slotu koymuşlar diyen arkadaşlar ne kafada ben onu da anlamadım yorum yapmış olmak için yorum yapmaya ne gerek var ki ?

JackRyan

80+ Silver
Alıntıyı görüntüle
Aldığınız laptopun bu olduğuna eminmisin ?

Şubattan beri kullanıyorum GoW Serius Sam 4 gibi yüksek grafikleri zorlayan çok oyun oynadım fps hep sabitti hiç oynama görmedim acaba bu modelde o ani güç düşmesi olayını düzeltmiş olabilirler mi ?
soruyu bile soran biziz satıcı ne sattığını bilmiyor aldık ve taktık youtubede testlerde görünce satıcı ile işimiz kalmadı bakın:

Screenshot_2.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Buğra tayfur
aldığınız 1tb olanı pcye takıp içindeki 512 olanı ssd kutusuna taksanız daha iyi olmaz mı?
Dram bulunmuyormuş Sn 770 de ondan dolayı Windows kurulumu yapmayı önermiyolar 1 2 seneye okuma yazmayı çok düşer diyolar ondan dolayı bende ssd kutusuna 1tb olanı takmayı düşünüyorum eğer burda sıkıntı olmaz 1 tb ı pc ye tak 512 liği kutuya tak derseniz onu yaparız yeterki bilgilendirin

soruyu bile soran biziz satıcı ne sattığını bilmiyor aldık ve taktık youtubede testlerde görünce satıcı ile işimiz kalmadı bakın:

Alıntıyı görüntüle
Satıcı ne sattığını bilmiyor öyle bir ülkeyiz siz haklısınız 2 girişi mevcutmuş

JackRyan

80+ Silver
Dram bulunmuyormuş Sn 770 de ondan dolayı Windows kurulumu yapmayı önermiyolar 1 2 seneye okuma yazmayı çok düşer diyolar ondan dolayı bende ssd kutusuna 1tb olanı takmayı düşünüyorum eğer burda sıkıntı olmaz 1 tb ı pc ye tak 512 liği kutuya tak derseniz onu yaparız yeterki bilgilendirin

Satıcı ne sattığını bilmiyor öyle bir ülkeyiz siz haklısınız 2 girişi mevcutmuş
hocam amazondan aldıysanız m2'yi iade edip farklı şeyler tercih edebilirsiniz biz 1tb almıştık çok ısınıyor diye 3.gün iade etmiştik ücretimizi yatırmışlardı kioxia aldım sorun yaşamadım 1.5 yıldır kullanıyorum.

Lian_GR

80+
Victus hp'de orta segmenttir ben sana daha saçma bir şey söyliyim mi ?
lan bende omen var bende de aynısı padşoflmadpşoflmdaf

oguuzysr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
435
İsim
Oğuz
Ve geçen gün Victusu sattım kurtuldum

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Alperen aydın
Bikere baştan alırken hata yapmışsınız intel işlemciyle o bilgisayar bir yere kadar gider sürekli bakım ister. Anakartın tasarımı bağırıyor ben yüksek seviye oyun için yapılmadım düşük seviye oyun için yapıldım diye hep diyorum ve diyorlar Victuslar düşük seviyeye hitap eden bilgisayarlar zaten çoğunda %100 srgb diye pazarlanıp %45 ntsc ekran çıkması mı dersiniz işlemci ve ekran kartının oyun sırasında ısınıp güç kesmesi mi dersiniz ne ararsanız var. Hp nin orta ve üst kesime hitap eden bilgisayarları zaten Omen serisidir bu konuda hp nin hiçbir suçu yok. Hp victus önerenleri ben anlamıyorum neden acer veya asus önermediklerini sorunca da kronik sorunlu derler ama nitro 5 serisinde neredeyse hepsinde çift slot ram çift ssd desteğiyle geldiğini söylemezler :D Ben bilgisayarımı 2 ay önce oldukça uygun bir fiyata aldım victus 4060 ile aynı fiyattaydı tercihim bu oldu Nitro 5 an 515 - 46 tek ram 16 ve tek ssd bulunuyor 512 gb ama adamlar 2. ram slotu bıraktığı yetmezmiş gibi soğutma için pad bile bırakmışlar ve incelemelerime göre çoğu nitro 5 515 serisinde bu böyle gerçekten takdir ettim ve sürekli de acer öneririm. Laptopta ekran kalitesi de isteyen sevdirip gidip 100 bin TL ye amoled veya miniled ekranlı laptop alsın %100 srgb si var diye alt ekran kartı mı alınır o fiyat farkına git bitane monitör al

Alınmaz denilen ekranı %45 ntsc denilen kronik sorunlu denilen lenovo loq da bile 2 adet ram ve 2 adet m2 ssd yuvası var ya millet neye göre bu victusu öneriyor ben hayret ediyorum :D önerenlerin kurbanı olmuşsunuz hocam boşverin en azından insanlık yapıp konuyu açmışsınız belki millet akıllanır görüp birdaha düşünür elinize sağlık.
Hocam ek olarak incelenmesi grafik ayarlarından iyileştirme yapabilirsin ekran için ideal

ARKADAŞIM BU VİCTUSU ALDI 2TB DE M2 ALDI 1 HAFTA ÖNCE TAKTİK ÇİFT M2 YERİ VARDI LACİVERT DDR5 YENİ MODELLERE ÇİFT, BU MODELLERDE TEK ARAŞTIRMAK ZOR OLMAMALİ

BİZİM LAPTOP: https://app.hb.biz/IXz5lGZTwdUb

Victusun çogu modeli çift kanal m2 ye sahip hocam bilgine.
Hangi modeller sahip victus ta bazı modellerde var sadece

Yunus

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,556
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Kripto Paralar, İşlemci overclock(az), Monitör

Aynısını yaptım hp saolsun

TyShame

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Halil Karagöz
Hocam ek olarak incelenmesi grafik ayarlarından iyileştirme yapabilirsin ekran için ideal

Hangi modeller sahip victus ta bazı modellerde var sadece
İyileştirme yapabilirsin bahsettiğim o değildi o iyileştirme dediğin de aslında %45 ntsc destekliyorsa %72 ntsc ye çıkartamazsın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ensar Korun
512 gb ssd lanettir kulkanmayın bu dönemde iki oyun indirsem 240gb

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Mehmet Efe Metin

1. Laptop almanız hata. Bütün laptoplar böyle hemen hemen. 2.'si 4060 AA oyunların hepsini oynatmaz. Bırakın AAA'yı.3.'sü de Ne kadar güçlü ekran kartınız olsun, hem Intel'in önbelleği iyi değil. Hem de laptoplarda ekran kartı belleği azaltılır. O yüzden de sizden ucuza masaüstü dizen daha çok performans alır. Ben de laptop aldım geçen yıl ve bunları bilmeden cahillikle aldım. Ryzen işlemcilerin oyun için Intel'den daha iyi olduğunu bile bilmiyordum.

Top Bottom