Neler Yeni

Keycaps Önerisi ve Türkiye'de neden keycaps satılmıyor?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Zeref Dragneel
Klavyem için keycaps arıyordum fakat Türkiye'de neredeyse hiç yok. Yurt dışından almaktan başka çare yok sanırım. Darmoshark K8 kullanıyorum. Ne tarz keycapler alabilirim?

LeviathanSS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Arnold Ciwardagexer
Klavyem için keycaps arıyordum fakat Türkiye'de neredeyse hiç yok. Yurt dışından almaktan başka çare yok sanırım. Darmoshark K8 kullanıyorum. Ne tarz keycapler alabilirim?
PBT var puding var ABS var. Sizin zevkinize göre aslında.

LeviathanSS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Arnold Ciwardagexer
Pudding olanlar çok hoşuma gitmişti. Öyle alacağım yüksek ihtimalle. Klavyeme hangi tarzları uygun olur pek bilemedim.
Klavye rengine göre alın ya da beyaz alın. Aliexpress'den geçen 100TL'ye puding seti almıştım bu ayın 1'inde tekrar indirime girebilirler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Zeref Dragneel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Klavye rengine göre alın ya da beyaz alın. Aliexpress'den geçen 100TL'ye puding seti almıştım bu ayın 1'inde tekrar indirime girebilirler.
Mavi-beyaz karışımı bir setup var. O yüzden açık mavi renkte alacağım fakat aklımı kurcalayan şey birçok keycap modeli olması. Çok fazla teknik detay yazıyor. Benim klavyeme hangisi uyumlu oluyor? Mesela bakıyorum shift tuşlarının büyüklükleri aynı değil. Ne olarak aratmam lazım?

LeviathanSS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Arnold Ciwardagexer
Mavi-beyaz karışımı bir setup var. O yüzden açık mavi renkte alacağım fakat aklımı kurcalayan şey birçok keycap modeli olması. Çok fazla teknik detay yazıyor. Benim klavyeme hangisi uyumlu oluyor? Mesela bakıyorum shift tuşlarının büyüklükleri aynı değil. Ne olarak aratmam lazım?
Gradient alabilirsiniz fakat biraz pahalı oluyorlar. 104'den fazla tuşu olan takım almanız gerekiyor. Yani 119-130 tuşu vs. olmalı. Teknik olarak malzemesi değişiyor sadece.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Zeref Dragneel
Gradient alabilirsiniz fakat biraz pahalı oluyorlar. 104'den fazla tuşu olan takım almanız gerekiyor. Yani 119-130 tuşu vs. olmalı. Teknik olarak malzemesi değişiyor sadece.
Bu işte switch uyumluluğu, keycapslerin şekli gibi şeyler kafamı karıştırmıştı. Tuş sayısı fazla olanlarda birçok çeşidi oluyor anladığım kadarıyla.
Mesaj otomatik birleştirildi:

epomaker retro green keycaps
Mesaj otomatik birleştirildi:

sahibindene koymuştum bende işinizi görebilirse vermek isterim
Link alabilir miyim?

Marginale

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,038
İsim
Muhammed emin efe
Küçük ve büyük shift var, küçük ve büyük enter var tüm klavyelere uyar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Zeref Dragneel
Teşekkürler herkese. İnceleyeceğim.

Top Bottom