Neler Yeni

Windows 11 Güç Seçenekleri Planları Sorunu: Sadece Dengeli Mod Var

soundwave

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Gökay Tanış
Merhaba arkadaşlar,

Windows 11 işletim sistemine sahip laptopumda sadece "Dengeli" güç planı seçeneği mevcut. "Yüksek Performans" ve diğer seçenekler görünmüyor. Sorunu çözmek için aşağıdaki adımları denedim ancak sonuç alamadım:

1. CMD'yi yönetici olarak açtım ve şu komutu girdim.
    powercfg -duplicatescheme 8c5e7fda-e8bf-4a96-9a85-a6e23a8c635c
    Bu komut işe yaramadı ve yüksek performans güç planı hala görünmüyor.
Bu konuda tecrübesi olan veya çözüm önerisi sunabilecek arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler!

Ekler

• resim_2024-07-31_093719288.png
    resim_2024-07-31_093719288.png
    35.4 KB · Hit: 14

Mr.White

80+ Bronze
1) Yönetici olarak cmd'yi açın.

2) Bu pencereye powercfg /DUPLICATESCHEME e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61 komutunu girin. Bu komut sizin bilgisayarınıza uygun olarak Nihai Performans kodu oluşturacak. Bu kod her bilgisayara göre değişir.

3) Oluşan kodu powercfg /s f15d20ed-d49b-4048-9be3-ae3e6d877163 halen açık olan komut istemi penceresine girin ve çalıştırın <Enter> tuşu.

Bunu deneyebilir misin?

soundwave

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Gökay Tanış
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler Mr.White,

Yardımınız için çok teşekkür ederim. Sorunun çözümüne yönelik ek bir soru daha sormak istiyorum: Bilgisayarda orijinal olan, diğer kaybolan performans modlarını (Yüksek Performans, Power saver modları vb.) görüntülemek ve geri getirmek için aynı işlemleri yapmam mı gerekiyor? bunların kodlarını bulabileceğim bir yer var mı? (Örneğin: Yüksek Performans modu için powercfg -duplicatescheme 8c5e7fda-e8bf-4a96-9a85-a6e23a8c635c gibi) Bu konuda da yardımcı olabilir misiniz?
(Belki böylece konuyu sonradan görecek ve yardıma ihtiyacı olabilecek insanlara da yardımımız dokunmuş olur.)

Teşekkürler ve iyi günler dilerim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1) Yönetici olarak cmd'yi açın.

2) Bu pencereye powercfg /DUPLICATESCHEME e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61 komutunu girin. Bu komut sizin bilgisayarınıza uygun olarak Nihai Performans kodu oluşturacak. Bu kod her bilgisayara göre değişir.

3) Oluşan kodu powercfg /s f15d20ed-d49b-4048-9be3-ae3e6d877163 halen açık olan komut istemi penceresine girin ve çalıştırın <Enter> tuşu.

Bunu deneyebilir misin?
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle, önceki mesajımda bana yardımcı olan Mr.White'a çok teşekkür ederim. Yardımı sayesinde Nihai Performans modu eklendi. Ancak yeni bir sorunla karşılaştım.

Yardımınızla birlikte yüksek performans modunu eklemeyi başardım, fakat bu sefer nihai performans modu kayboldu. Şu anda sadece "Dengeli" ve "Yüksek Performans" modları görünüyor.

Bilgisayarda orjinalde olan tüm performans modlarını geri getirmek için ne yapmam gerekiyor? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim!

Ekler

• resim_2024-07-31_100149566.png
    resim_2024-07-31_100149566.png
    36.3 KB · Hit: 10
  • ekrn grntsu.png
    ekrn grntsu.png
    43.4 KB · Hit: 6
Son düzenleme:

Mr.White

80+ Bronze
Teşekkürler Mr.White,

Yardımınız için çok teşekkür ederim. Sorunun çözümüne yönelik ek bir soru daha sormak istiyorum: Bilgisayarda orijinal olan, diğer kaybolan performans modlarını (Yüksek Performans, Power saver modları vb.) görüntülemek ve geri getirmek için aynı işlemleri yapmam mı gerekiyor? bunların kodlarını bulabileceğim bir yer var mı? (Örneğin: Yüksek Performans modu için powercfg -duplicatescheme 8c5e7fda-e8bf-4a96-9a85-a6e23a8c635c gibi) Bu konuda da yardımcı olabilir misiniz?
(Belki böylece konuyu sonradan görecek ve yardıma ihtiyacı olabilecek insanlara da yardımımız dokunmuş olur.)

Teşekkürler ve iyi günler dilerim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle, önceki mesajımda bana yardımcı olan Mr.White'a çok teşekkür ederim. Yardımı sayesinde Nihai Performans modu eklendi. Ancak yeni bir sorunla karşılaştım.

Yardımınızla birlikte yüksek performans modunu eklemeyi başardım, fakat bu sefer nihai performans modu kayboldu. Şu anda sadece "Dengeli" ve "Yüksek Performans" modları görünüyor.

Bilgisayarda orjinalde olan tüm performans modlarını geri getirmek için ne yapmam gerekiyor? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim!
Maalesef bu konu hakkında bir bilgim yok, nihai için bunu yapıyordum diğer planlar olduğu gibi kalıyordu. Belki daha önce tecrübe eden bir varsa deneyimlerini paylaşabilir.

Top Bottom