Neler Yeni

Sizce Windows 10'a Geri Dönmeli miyim?

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Bilgehan Tuna Açıkgöz
Başlıkta da okuduğunuz gibi windows 10'a dönme fikri doğdu bir anda ama tonlarca uygulamam dosyam var yedeklemem de uzun sürer, elimde hazır win10 yazdırılmış usb de yok onu da yazdıracağım ve yakın zamanda iki kere format attım başka sebeplerden. Sizce bu durumda bile dönmek mantıklı mı?

Starlex

80+ Silver
Başlıkta da okuduğunuz gibi windows 10'a dönme fikri doğdu bir anda ama tonlarca uygulamam dosyam var yedeklemem de uzun sürer, elimde hazır win10 yazdırılmış usb de yok onu da yazdıracağım ve yakın zamanda iki kere format attım başka sebeplerden. Sizce bu durumda bile dönmek mantıklı mı?
Ddr5 değilse sistem veya ddr4 ama iyi bir sistem değilse özellikle harddisk kullanıyorsan geçmemen gerek bence windows 11 e

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Bilgehan Tuna Açıkgöz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ddr5 değilse sistem veya ddr4 ama iyi bir sistem değilse özellikle harddisk kullanıyorsan gećmemen gerek bence windows 11 e
Hocam sistem ddr5 ve iyi bir sistem ama o kadar çok win11den win10a dönen gördüm ki özendim de diyebilirim

CrancyLynx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
195
İsim
Yunus Emre Arslan
açıkçası şöyle söyleyeyim, 1 yıldır win 11 kullanıyorum bana rahat geldi sevmiştim. yeni ssd aldığım için oraya win 10 kurdum, tek söyleyeceğim şey çok sade ve daha hızlı hissettirdiği çok bariz

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Mehmet Özcan
DATA üzerinde kurulu ise Win10 iyidir hocam fakat SATA ve M.2 sürücü SSD kullanıyorsan Win11 iyidir

Fanzi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
126
İsim
Enis
windows 11 i optimize et öyle kullan. Windows 10 güzel sistemler için artık bitti.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Bilgehan Tuna Açıkgöz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
windows 11 i optimize et öyle kullan. Windows 10 güzel sistemler için artık bitti.
O konu da sıkıntı daha önce attığım 2 format da saçma sapan 3. parti yazılımların windowsu bozmasındandı (biri açıkça benim salaklığım olsa da). Güvenilir ve cidden işe yarayan optimizasyon bulmak da zor windows 11 optimize etme diye aratsan bir tane valorant kanalının videosu karşına çıkacak ve anlattığı şeyler hiçbir işe yaramayacak

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Mehmet Özcan
Hocam nasıl bu kadar net bir ayrım yaptınız?
HDD DATA'lar devrini tamamlıyor ve bitmeye yakın HDD'lerin geçmiş zamanlarda bizlere çok katkıları oldu fakat günümüz teknolojileri ilerlemesiyle SSD'nin bize çok faydası oldu yapısı küçüldü kullanım hızı ve depolaması arttı artık ofis ortamlarında büyük şirketlerde bile depolamayı SSD üzerinden yapmayı tercih ediyorlar en son test edilen 23/22/GB/s okuma/yazma piyasaya sürülecek kısacası hocam SSD ilerlemesi ile Windows sürümleri de ayak uydurmaya yönelik adımlar atacaktır siz Win10'a geri dönebilirsiniz (belli bir süre sonra upgrade kesilecektir) ama ilerleyen teknoloji sizi yakın zamanda Win11'e itecektir

Hakan06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
452
İsim
Hakan Keser
Uğraşma boşuna. Zaten Windows 10 desteği kesilecek. Çok bir ömrü yok.

Fanzi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
126
İsim
Enis
HDD DATA'lar devrini tamamlıyor ve bitmeye yakın HDD'lerin geçmiş zamanlarda bizlere çok katkıları oldu fakat günümüz teknolojileri ilerlemesiyle SSD'nin bize çok faydası oldu yapısı küçüldü kullanım hızı ve depolaması arttı artık ofis ortamlarında büyük şirketlerde bile depolamayı SSD üzerinden yapmayı tercih ediyorlar en son test edilen 23/22/GB/s okuma/yazma piyasaya sürülecek kısacası hocam SSD ilerlemesi ile Windows sürümleri de ayak uydurmaya yönelik adımlar atacaktır siz Win10'a geri dönebilirsiniz (belli bir süre sonra upgrade kesilecektir) ama ilerleyen teknoloji sizi yakın zamanda Win11'e itecektir
Tek Bir uygulama ile Windows 11 optimize edebilirsin Google den araştır github da vardı. Gereksiz tüm herşeyi siliyor ve kapatıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Bilgehan Tuna Açıkgöz
Tek Bir uygulama ile Windows 11 optimize edebilirsin Google den araştır github da vardı. Gereksiz tüm herşeyi siliyor ve kapatıyor
shut up 10 den bahsediyorsun galiba bi ara ordan mikrofon erişimini kapattığımı farketmedim diye bütün maç küfür yemiştim csde :D şuan zaten aslında optimize edilmiş bir win11 kullanıyorum boşta ram kullanımını 900mbye kadar düşürebildim ama yine de win10 özlemi var ama galiba uğraşmaya değmeyecek

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
967,747
Üyeler
152,954
Son üye
goker
Top Bottom