Neler Yeni

Kuranı Kerimde bir hata daha buldum

NedoxBey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
417
İsim
Nedox Bey
Hocam kusura bakma ama senin bu sorulari sorman gereken kisi bir hoca, alim vb kisiler. Burasi uygun bir yer degil. Tabii sorarsin ancak cevap alamayinca millete sallaman cok sacma. Kelam ilmi gibi ilimlere sahip olan biri zaten bu forumda isi olmaz. Her Musluman kisi her ayeti tam olarak aciklayacak nitelikte olamaz.

nontius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
nontius
Hocam kusura bakma ama senin bu sorulari sorman gereken kisi bir hoca, alim vb kisiler. Burasi uygun bir yer degil. Tabii sorarsin ancak cevap alamayinca millete sallaman cok sacma. Kelam ilmi gibi ilimlere sahip olan biri zaten bu forumda isi olmaz. Her Musluman kisi her ayeti tam olarak aciklayacak nitelikte olamaz.
Hocam böyle bir şey yok. Doğruyu isterse sarhoş olsun anlatmasında sorun yok. Mecazi bir şey de yok ortada sadece arkadaşlar olay örgüsü dışında okuyor ayetleri.

Sebastian Szymanski

80+ Silver
Alakası bile yok amacım mantıklı bir şekilde cevaplar aramak.Bana gelen saldırı dalga geçme yorumlarınıda görmüşssündür umarım.Sıkıntı şurada. Kişi hayattayken kalpten tövbe edip Allah'a dönerse, bağışlanmayacak günahının olmayacağı Kur'an'da defalarca belirtilmişti demişsin.Yahu ozaman neden asla bağışlamaz diyor.Oradaki sıkıntı olan ASLA kelimesidir.
Tek bir kelime sadece tek bir kelime ve bu çevrilirken yapılmış bir hata bile olabilir. Arapça biliyormusun kendin çevir. Her şey her şekilde yorumlanabilir Kur'an'ı açıklaması için peygamber olmasının sebebi bu ne Kur'an tek başına yeterlidir ne de Peygamber ikisi bir bütündür. peygamberden sonra bunları açıklayacak kimse olmadığından. İslam alimleri kuranı yorumluyor ve ortaya mezhepler çıkıyor sende sana uygun olanı düşüncelerine uyanı mezhebin kabul ediyorsun.

ijustfaruk

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Bunu engellemeyi unutmuşum iyi ki konuyu açmış gece gece iyi güldüm

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
973,733
Üyeler
153,933