Neler Yeni

amd ekran kartımı nvidia mı çok kararsızım?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yılmaz
Bütçe
30000
25 30 k arası bütçem var. kredi kartı ile hazır sistem almayı düşünüyorum. işlemci de karar kıldım ryzen7600 ryzen7500f düşünüyorum. fakat ekran kartını kararlaştıramadım? sizce hangi ekran kartını almalıyım? ilk defa gaming sistem alacağım. yorumlarınızı bekliyorum.

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Gorkem Yavuz
25 30 k arası bütçem var. kredi kartı ile hazır sistem almayı düşünüyorum. işlemci de karar kıldım ryzen7600 ryzen7500f düşünüyorum. fakat ekran kartını kararlaştıramadım? sizce hangi ekran kartını almalıyım? ilk defa gaming sistem alacağım. yorumlarınızı bekliyorum.
Oyun ve yayın içinse kuşkusuz amd bol vram in tadı bir başkadır. Ama işde yapıcam ağırlıklı olarak, sonracıma işte oyun oynucam yayın yapcam dersen nvidia al.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyun ve yayın içinse kuşkusuz amd bol vram in tadı bir başkadır. Ama işde yapıcam ağırlıklı olarak, sonracıma işte oyun oynucam yayın yapcam dersen nvidia al.
sadece oyun oynayacağım. amd hangi ekran kartına param yetiyor? 30 k bütçem var. ve işlemcinin de güçlü olmasını istiyorum ryzen 5600 bana biraz zayıf gibi geldi

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Gorkem Yavuz
sadece oyun oynayacağım. amd hangi ekran kartına param yetiyor? 30 k bütçem var. ve işlemcinin de güçlü olmasını istiyorum ryzen 5600 bana biraz zayıf gibi geldi
R5 7500F ve 7600XT olabilir gibi. 36k falan olsa direkt 7700xt önericem. 4070 bandında bir kart.

Mstfslnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Mustafa Salan
25 30 k arası bütçem var. kredi kartı ile hazır sistem almayı düşünüyorum. işlemci de karar kıldım ryzen7600 ryzen7500f düşünüyorum. fakat ekran kartını kararlaştıramadım? sizce hangi ekran kartını almalıyım? ilk defa gaming sistem alacağım. yorumlarınızı bekliyorum
Önceki sistemim 5500XT'Li idi. Yeni sistemim 7800XT'li. Çok performanslı uygun fiyatlı düşünebilirsin.

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Gorkem Yavuz

Bunu alabilirsin. En mantıklısı bu. Bana sorarsan anakart ya aynı kalsın yada b650m-k seç. Işlemci soğutucu şart dolayısıyla 1.3k til ile Peerless Assassin 120 kule tipini almanı şiddetle öneririm. Ssd yi 1.2k tl ile 1tb lik kingston ssd alabilirsin. Yada hiç birşeyi değiştirme, soğutucu al sonra yükseltirsin. Daha mantıklı oldu bu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Önceki sistemim 5500XT'Li idi. Yeni sistemim 7800XT'li. Çok performanslı uygun fiyatlı düşünebilirsin.
Malesef pahali kalıyor onlar. Bu fiyat bandında 30k-40k 7700xt ve r5 7500f ikilisi alınır.

Mstfslnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Mustafa Salan
Bunu alabilirsin. En mantıklısı bu. Bana sorarsan anakart ya aynı kalsın yada b650m-k seç. Işlemci soğutucu şart dolayısıyla 1.3k til ile Peerless Assassin 120 kule tipini almanı şiddetle öneririm. Ssd yi 1.2k tl ile 1tb lik kingston ssd alabilirsin. Yada hiç birşeyi değiştirme, soğutucu al sonra yükseltirsin. Daha mantıklı oldu bu.

Malesef pahali kalıyor onlar. Bu fiyat bandında 30k-40k 7700xt ve r5 7500f ikilisi alınır.
Çok rahat performans alırsın zaten 7500f 7700xt ile daha zayıf cihazlara daha fazla paraları verme bence

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

galiba bu fiyata alınabilecek en iyi sistemi attın. teşekkürler peki 700 daha verip sıvı soğutucu almamı önerir misiniz? yoksa direkt böyle alıyım mı?=

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Gorkem Yavuz
galiba bu fiyata alınabilecek en iyi sistemi attın. teşekkürler peki 700 daha verip sıvı soğutucu almamı önerir misiniz? yoksa direkt böyle alıyım mı?=
Kule tipi alman yeter. O işlemciye en uygun Peerless Assassin isimli Kule tipi soğutucu. Sıvı soğutuyuca para vermek boş iş o yüzden. O soğutucuyu istersen i7 13700k da da kullanabilirsin.

Ve evet alınabilecek en iyi sistem.

Top Bottom