Neler Yeni

Amd mi NVİDİA mı ne yapmalıyım?

codcubiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
802
İsim
Ömür
AMD mi NVIDIA mı?
Selam hazır sistem alacağım işlemci R5 5600 ekran kartı ise RTX 4060 sorum şu ekran kartını DLSS gibi teknolojilerinden dolayı NVIDIA almak istiyorum ama AMD'ninde daha düşük fiyata aynı performansı veren ekran kartları var.Bazılarıda 4060'ın çok kötü bir kart olduğunu düşünüyor ne yapmalıyım.
Almayı düşündüğüm sistem:
Bunu almanız mantıklı olur ddr5 psu yu deepcool ile değiştirebilirsiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca dlss yok diye üzülmeyin afmf de baya iyi

JuunBuun

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
902
İsim
Taksim Delisi Cenk
FP olsun,ara sıra whatman hatasına katlanırım dersen amd olabilir.
Ama yazılımsal olarak başım ağrımasın,hiç uğraştırmasın dersen nvidia
şahsen rx 6700 var yaklasık 2 3 aydır whatman vermedi ben bile şaşırdım, ama amd şans işi. günde 5 kez hata verip pc kitlediğini hatırlarım

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
294
İsim
Gorkem Yavuz
Maalesef ülke fanboylarla dolu sen f/p ararsın başkası performans kalite arar yani herkesin hedeflediği şey farklı ve bütçesi neye yetiyorsa onu alır ama parası sırf yetmiyor diye Nvidia kötüleyen fanboylar fazlasıyla var ülkede 🤷
Evet haklısın, ama ilk başta. Ülke nvidia fanboyları ile dolu. Ula herifler cimri cimri görün şunu. 8gb koyuyo adamlar. AMD gocunmuyor koyuyor 12 yi 16 yı veriyor yiğidim. AMD AFMF 1 (evet 1. 2 değil. 2 için beklemek lazım resmi güncelleme ile gelince testleri yapılır.) Nvidia FG den 20-25fps daha fazla veriyor. Nvidia DLSS görüntüyü blurlandırıyor. RTX = 3-5 gölge ekle yansıma koy 2/3 fps katlet. Nvidia iş konularında başarılı. AMD oyun konularında başarılı. Ayrıca 2.5k daha ucuz olup daha iyi performans verip daha fazla vram olan ve fırın olmayan gpu almak parayı doğru yönetmektir. Popomu dolarla silmiyorsam parayı yönetmem akıllıcadır. Har vurup harman savurmak saçma sapan işdir. İşin vardır gider Nvidia alırsın eyvallah, paran vardır Nvidia alırsın (düzgün bi model) eyvallah, AMD yi kötüleyemezsiniz. Fanboy olmaktan çıkın artık morbitler.

Bu lafları, galaksideki fanboylara gönderiyorum, bunu unutmayın! Biz doğrunun savunucuları hep buradayız ve sizi bekliyoruz!
Mesaj otomatik birleştirildi:

FP olsun,ara sıra whatman hatasına katlanırım dersen amd olabilir.
Ama yazılımsal olarak başım ağrımasın,hiç uğraştırmasın dersen nvidia
şahsen rx 6700 var yaklasık 2 3 aydır whatman vermedi ben bile şaşırdım, ama amd şans işi. günde 5 kez hata verip pc kitlediğini hatırlarım
1 sene olacak 6700 kullanıyorum problem yok hiç. Wattman 5000 ve eskilerde çok fazlaydı. 6000 de 6600 den sonraki ve 7000 serileri/modellerinde o sorun ortadan kalktı sayılır. Vakalar%2-%3 falan. Ayrıca nvidia gibi fırında olmuyor. Max 71 derece ekran kartım o da zahmet ederse eğer. Tabi bu birazda ekran kartı firmasına ve soğutmasına bağlıdır ama şunu fark edeceksiniz AMD gpu lar Nvidia gpu lara göre daha az ısınıyor. 86 derece olan 8gb lik 3060ti mı, 68-71 derece olan 10gb rx6700 mü? Hodri meydan.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
umut aytekin
Ben bunla geldim bunla giderim kardesim. Düzgün adam kardeşim ben onu yıllardır tanıyorum. Paraylan bu sevgiyi satın alamazsın. Adam bir defa kalbimize girmiş kardesim.

Ekler

• images (3).jpeg
    images (3).jpeg
    17 KB · Hit: 2

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,682
İsim
Hacı
19 yıldır AMD kullanıyorum. NVİDİA al arkana bakma.

Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Alp Öztürk
Kardeşim malum sitede 4070 super 23k

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,396
İsim
Selim
Evet haklısın, ama ilk başta. Ülke nvidia fabboyları ile dolu. Ula herifler cimri cimri görün şunu. 8gb koyuyo adamlar. AMD gocunmuyor koyuyor 12 yi 16 yı veriyor yiğidim. AMD AFMF 1 Nvidia FG den 20-25fps daha fazla veriyor. Nvidia DLSS görüntüyü blurlandırıyor. RTX = 3-5 gölge ekle yanıma koy 2/3 fps katlet. Nvidia iş konularında başarılı. AMD oyun konularında başarılı. Ayrıca 2.5k daha ucuz olup daha iyi performans verip daha fazla vram olan gpu almak parayı doğru yönetmektir. Popomu dolarla silmiyorsam parayı yönetmem akıllıcadır. Har vurup harman savurmak saçma sapan işdir. İşin vardır gider Nvidia alırsın eyvallah, paran vardır Nvidia alırsın (düzgün bi model) eyvallah, AMD yi kötüleyemezsiniz. Fanboy olmaktan çıkın artık morbitler.

Bu lafları, galaksideki fanboylara gönderiyorum, bunu unutmayın! Biz savunucular hep buradayız ve sizi bekliyoruz!
Kesinlikle haklısın amaç hedefinin ne olduğu ve bütçenin neye yettiği ile alakalı mesela Nvida rtx3060 8gb almak yerine daha yüksek VRAM olan daha ucuz ve daha güçlü AMD kart almak daha mantıklı geliyor bana ama iş top seviye sistem toplamaksa ozaman herkes bütçesine göre ekran kartı alacak

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
294
İsim
Gorkem Yavuz
Kesinlikle haklısın amaç hedefinin ne olduğu ve bütçenin neye yettiği ile alakalı mesela Nvida rtx3060 8gb almak yerine daha yüksek VRAM olan daha ucuz ve daha güçlü AMD kart almak daha mantıklı geliyor bana ama iş top seviye sistem toplamaksa ozaman herkes bütçesine göre ekran kartı alacak
Fakir kartı zengin kartı diyorlar ya birde moronlar... ulan şimdi r7 7800x3d ve rx7800xt veya rx7900gre alan fakir mi? Ne kadar salakça bi düşünce. Hedefe göre yönelim önemli. Dediğim gibi iş içinse render ai 3d grafik render varsa, nvidia. Ama ultra ultra+ ayarlarda baya iyi fps ile oyun ise AMD tekler. Saf kas gücünde ve değişen teknolojilerde tekler. Render ve yayın için 7000 serisinden 7800xt ve üzeri kart alınabilir ama rakip nvidia kartın performansı biraz daha iyi olur.

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,396
İsim
Selim
Fakir kartı zengin kartı diyorlar ya birde moronlar... ulan şimdi r7 7800x3d ve rx7800xt veya rx7900gre alan fakir mi? Ne kadar salakça bi düşünce. Hedefe göre yönelim önemli. Dediğim gibi iş içinse render ai 3d grafik render varsa, nvidia. Ama ultra ultra+ ayarlarda baya iyi fps ile oyun ise AMD tekler. Saf kas gücünde ve değişen teknolojilerde tekler. Render ve yayın için 7000 serisinden 7800xt ve üzeri kart alınabilir ama rakip nvidia kartın performansı biraz daha iyi olur.
Hedef ve para 👌 4090 ve 7800x3d ikilisini parası yeten 7900gre almaz mesela 🤷 sonuç paraya geliyor her türlü

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
647
İsim
Ahmet Yıldırım
8gb ise alma 16 ise ve fiyatı da makulsa alınabilir dlss 3 manyak bir teknoloji hikayeli oyunlarda performanı fena katlıyor
Adını vram canavarı koymuşsun ama 4060 ve 4060ti gibi oyunlarda 16 gb çok mantıklı gelmiyor. Pek çok test izledim bu testlerde 16 gb vram'in katkısı yok. Eğer gelecek için diyorsan, bu kartlar 2k oynatacak kartlar değil vram ise genellikle 2k için lazım oluyor. İleride çıkan oyunları 2k 60 fps üzerj zaten oynatamayacak bir kart.

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
294
İsim
Gorkem Yavuz
Adını vram canavarı koymuşsun ama 4060 ve 4060ti gibi oyunlarda 16 gb çok mantıklı gelmiyor. Pek çok test izledim bu testlerde 16 gb vram'in katkısı yok. Eğer gelecek için diyorsan, bu kartlar 2k oynatacak kartlar değil vram ise genellikle 2k için lazım oluyor. İleride çıkan oyunları 2k 60 fps üzerj zaten oynatamayacak bir kart.
4060ti 16gb
3060 12gb
Rx7600xt 16gb

Özellikle 1. Ve 3. Aynı ikizi sadece farklı marka ve biri azcık daha iyi. Vram bol ama tamamen kullandıracak güç yok. Dalga geçme kartı gibi bir şey. Fiyatı baya iyi ise alınabilir. Ama baya iyi olması lazım fiyatının.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alperen
Önerdiğiniz sistem var mı 22k bandında

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
960,568
Üyeler