Neler Yeni

BİM MOTOSİKLET TAKİP CİHAZI

Gurkanpiro

80+ Gold
Evet satışı yasak olan birçok şeyden biri ama Türkiye'yi biliyoruz işte. Küçücük ilçemde bile elinde olan 3-4 kişi tanıyorum. Ki küçük çaplı kullandıkları için problem olmuyor.
motor calan bırının bu cıhazdan haberı olmadıgı surece sıkıntı yok

GirayHan

80+ Gold
Evet satışı yasak olan birçok şeyden biri ama Türkiye'yi biliyoruz işte. Küçücük ilçemde bile elinde olan 3-4 kişi tanıyorum. Ki küçük çaplı kullandıkları için problem olmuyor.
Onda da baz istasyonları var bir kaç km içinde baz istasyonu varsa o cep jammer'ları işe yaramıyor. bugün baz istasyonunun olmadığı bölge yok denecek kadar az. ayrıca jammer'ı olanları gidip şikayet edin. terörden alsınlar içeri akılları başlarına gelsin :D Normal birinin jammer ile işi olmaz. yakalandıklarında emniyette ki arkadaşlar terörist muamelesi yapınca anlarlar durumu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

motor calan bırının bu cıhazdan haberı olmadıgı surece sıkıntı yok
hepsinin var ama ulaşamıyorlar. jammer'lar ruhsatsız silah gibi ulu orta satılan cihazlar değil. hem çok pahalılar hem yakalandığında potansiyel teröristsin. Hırsız çalmaya çalışırsa 6 ay yer jammerla yakalandığında muamma :D

Akanizzm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Burak Ahmet AKAN
Instagram
akanizzm
Steam
akanizzm
Discord
akanizzm
Garanti bozuyordur illa değil mi?
Hayır hocam. Aldım kendi motoruma taktım ve kablo kesmiyor biçmiyorsun. Taktığımı dahi anlayamazlar. Motorumu alalı daha 1 ay olmadı.

bu nasıl veri gönderiyor internete bağlanıp?
Kendi içerisinde sim kartı var.

Abi airtag taksanız apple aynı işlevi görmez mi ?
Airtag internete bağlanmıyor. Ayrıca motorda sarsıntı ve kontak açıldığı zaman bildirim atıyor.

E aynı senaryo bu cihaz için de geçerli 😄
Sonuçta motor ikisinde de gitmiş olacak
Cihazı söktüğün anda bildirim atıyor.

Gurkanpiro

80+ Gold
Hayır hocam. Aldım kendi motoruma taktım ve kablo kesmiyor biçmiyorsun. Taktığımı dahi anlayamazlar. Motorumu alalı daha 1 ay olmadı.

Airtag internete bağlanmıyor. Ayrıca motorda sarsıntı ve kontak açıldığı zaman bildirim atıyor.

tesekkurler hocam arkadasları bılgılendırdıgınız ıcın

CFK’

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
302
İsim
Cefika
Garantiyi bozacak bir ürün değil. Garantiyi mekaniğe direkt etki eden müdahaleler bozar.
Öyle bir şey yok hocam sinyal bile değiştirsen adamlar garanti dışı bırakıyor kablo kesip biçme yapıldığı için. Aslında sormak istediğim orada kablo kesip biçmek gerekiyor mu? Motoru stop etme gibi özellikleri var mı onu öğrenmekti.

Sizin aldığınız air modeli olabilir mi hocam soket sokete her motora nasıl uyumlu olabiliyor? Bağlantısı sadece aküye mi yapılıyor ya da?

Gurkanpiro

80+ Gold
Öyle bir şey yok hocam sinyal bile değiştirsen adamlar garanti dışı bırakıyor kablo kesip biçme yapıldığı için. Aslında sormak istediğim orada kablo kesip biçmek gerekiyor mu? Motoru stop etme gibi özellikleri var mı onu öğrenmekti.

Sizin aldığınız air modeli olabilir mi hocam soket sokete her motora nasıl uyumlu olabiliyor? Bağlantısı sadece aküye mi yapılıyor ya da?
bunları hepsi aküye baglanmıyormu yanlıssam duzeltın

değil. biri uyduyla haberleşiyor biri telefon ağı ile.

smarttag'ları aldın koydun. bağlantı kopabilir. uzun süre sinyal alamayabilirsin motorun 40 km ötededir ama 2km ötede gözüküyordu mesela. yani takibi zor ve hatta bi noktadan sonra imkansız. takip cihazlarının içinde sim kart var. telefonun çektiği heryerde anlık ve saniyelik izleyebiliyorsun. ek olarak telefona arama geliyor. ek olarak alarm'ı var. smarttag gibi dandik cihazlar anahtarlıklar için işe yarar binlerce liralık motoru 500 liralık doğru düzgün çalışmayan alete emanet edenin aklına şaşarım ben :D
Ben şubatta 1 smarttag 1 airtag aldım. Arabaya gizledim. airtag geçen aydan beri sinyal vermiyor araç kapıda. Smarttag hala devam.

Top Bottom