Neler Yeni

Önü en açık mühendislik

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Sefa Halı
Merhabalar ben bu sene yazılım mühendisliğine yerleştim fakat bazı kişilerin söylediğine göre yazılım mühendisliğinin önü kapanmış bu da hevesimi kaçırdı bölümü isteyerek yazdım hatta 1. tercihimdi gelmez diye düşünüyordum hatta eee gelir oradan yazılıma yönelirim diyordum kısacası bölümümü isteyerek yazdım ama dediğim gibi her konuda fikri olan kişiler yüzünden hevesim kaçtı bu aklıma şu soruyu getirdi acaba başka bir bölüm yazsam daha mı iyi olurdu kafamdaki mühendislikler de : Havacılık ve Uzay , Elektrik Elektronik ve Makineydi acaba bu bölümlerin önü daha mı açıktır ( en çok aldığım yorumlardan birisi de eee nin sengden daha iyi olup aynı işi hatta eee nin sengi 10 a katlayacağı olmuştu )

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Resul
Bence biyomedikal müh. ve metalürji müh. de güzel bölümler puanları yüksektir biraz ama önü açık metalürji mühendisliği özellikle savunma sanayiye kadar gidiyor ve mesleğe başlayınca ciddi meblalar kazanılabiliyor.

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,454
İsim
ismail
Önü açık mühendislik diye bir şey yok. Mühendisliğin önü kapalı direk. Belirli okullardan mezun olmayacaksanız hangi ünide ne mühendisliği okuduğunuzun bir önemi yok. Tr de önü açık olan tek meslek sağlık sektörü maalesef.

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Sefa Halı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence biyomedikal müh. ve metalürji müh. de güzel bölümler puanları yüksektir biraz ama önü açık metalürji mühendisliği özellikle savunma sanayiye kadar gidiyor ve mesleğe başlayınca ciddi meblalar kazanılabiliyor.
Hocam sıralamam 31.825 hepsine girebilirdim ama bu sıralama ile de onlar yazılır mı yani bilemedim

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Resul
Önü açık mühendislik diye bir şey yok. Mühendisliğin önü kapalı direk. Belirli okullardan mezun olmayacaksanız hangi ünide ne mühendisliği okuduğunuzun bir önemi yok. Tr de önü açık olan tek meslek sağlık sektörü maalesef.
Bölümünü kafayı vererek yaptıktan sonra işleri öğrendikten sonra a veya b üniversitesi mezunu olmasına gerek yok hocam üniversite işe almıyor sizi bilginiz alıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam sıralamam 31.825 hepsine girebilirdim ama bu sıralama ile de onlar yazılır mı yani bilemedim
Tamamen tercih meselesi ama bölümün güzel hocam kafayı derslere verirsen güzel işler çıkarırsan iş imkanın illa ki olacaktır. Hangi üniversite bu arada?

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Sefa Halı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam sizinle aynı fikirde değilim ailemde en az 10 15 mühendis kuzenim var çok iyi yerlerde çalışıp yüksek ücret alanlar var ve orta seviyede bir üniversiteden mezunlar

Tamamen tercih meselesi ama bölümün güzel hocam kafayı derslere verirsen güzel işler çıkarırsan iş imkanın illa ki olacaktır. Hangi üniversite bu arada?
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Resul
Hocam sizinle aynı fikirde değilim ailemde en az 10 15 mühendis kuzenim var çok iyi yerlerde çalışıp yüksek ücret alanlar var ve orta seviyede bir üniversiteden mezunlar

Güzel üniversite bence, dediğim gibi hocam ciddi manada bölüme kendinizi verip dersinizi çalışırsanız her halükarda iş bulursunuz.

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,454
İsim
ismail
Bölümünü kafayı vererek yaptıktan sonra işleri öğrendikten sonra a veya b üniversitesi mezunu olmasına gerek yok hocam üniversite işe almıyor sizi bilginiz alıyor.

Yazımda bahsettiğim konuyu anlamamışsınız. İtü'den mezun birisinin network'ü ve donanımı yozgat bozok üniversitesinden mezun olan birisine göre hayliyle fazla olacak. Birisi mezun olur olmaz iş sektörüne atılırken diğeri belki aylarca yada yıllarca iş veya torpil kovalamak zorunda kalacak. Ailenizden üç beş kişinin a üniversitesinden mezun olduktan sonra işe girmesi Tr gerçeklerini değiştirmiyor maalesef. Belirli üniversitelerden mezun olmadıktan sonra önünüz kapalı. Malum üniversitelerden mezun olmadıktan sonra hangi üniversiteden mezun olursanız olun işin ucu sizin çabanıza bakacak. Burdan ne anlam çıkıyor peki? A,B yada C üniversitesinde hangi mühendisliği okuduğunuzun bir önemi yok... Bu kadar açık yazmak zorunda bıraktırmasaydınız keşke... İyi üniversite bu arada. İleri ki hayatında başarılar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Resul
Yazımda bahsettiğim konuyu anlamamışsınız. İtü'den mezun birisinin network'ü ve donanımı yozgat bozok üniversitesinden mezun olan birisine göre hayliyle fazla olacak. Birisi mezun olur olmaz iş sektörüne atılırken diğeri belki aylarca yada yıllarca iş veya torpil kovalamak zorunda kalacak. Ailenizden üç beş kişinin a üniversitesinden mezun olduktan sonra işe girmesi Tr gerçeklerini değiştirmiyor maalesef. Belirli üniversitelerden mezun olmadıktan sonra önünüz kapalı. Malum üniversitelerden mezun olmadıktan sonra hangi üniversiteden mezun olursanız olun işin ucu sizin çabanıza bakacak. Burdan ne anlam çıkıyor peki? A,B yada C üniversitesinde hangi mühendisliği okuduğunuzun bir önemi yok... Bu kadar açık yazmak zorunda bıraktırmasaydınız keşke...
Verilen ders kalitesi hoca kalitesi vs. İlla ki etkileyecek hocam zaten bunun herkes farkında ama İTÜ'de ortalama ders çalışan bir adamla Yozgat Bozok Üni'de (sizin tabirinizle) kafayı yorarak tabiri caizse harıl harıl ders çalışarak bölümü bitiriyorsa öncelik emek verip harıl harıl ders çalışan adamın olacaktır diye düşünüyorum. Şirkete CV verirken aaa bu arkadaş İTÜ'den mezun bunu alalım demek yerine ne biliyorsun bize ne katabilirsin diye soruyorlar. 🙂

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Katılmıyorum hocam, sağlık sektörüde tıkanmaya başladı. Havacılık ve uzay mühendisliği en iyi seçenek olduğunu düşünüyorum.

slazynp5

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Sla Zeyno
Merhabalar ben bu sene yazılım mühendisliğine yerleştim fakat bazı kişilerin söylediğine göre yazılım mühendisliğinin önü kapanmış bu da hevesimi kaçırdı bölümü isteyerek yazdım hatta 1. tercihimdi gelmez diye düşünüyordum hatta eee gelir oradan yazılıma yönelirim diyordum kısacası bölümümü isteyerek yazdım ama dediğim gibi her konuda fikri olan kişiler yüzünden hevesim kaçtı bu aklıma şu soruyu getirdi acaba başka bir bölüm yazsam daha mı iyi olurdu kafamdaki mühendislikler de : Havacılık ve Uzay , Elektrik Elektronik ve Makineydi acaba bu bölümlerin önü daha mı açıktır ( en çok aldığım yorumlardan birisi de eee nin sengden daha iyi olup aynı işi hatta eee nin sengi 10 a katlayacağı olmuştu )
Tüm meslekler kapanır, yazılım önü kapanmaz yapay zekadan sonra hele hele hiç kapanmaz :) Okulda erasmus gibi faaliyetlere katılmaya özen göster. Oralarda aldığın tecrübeyle diğer ülkelerde ki ortamı tanıyıp ona göre çalışmalarını şekillendirirsin. Kuzenim bu sayede fransa ya yerleşti. Ve hala yazılım alanında büyük açık var. Yabancı dil olarak, ispanyolca, fransızca gibi dilleri eklersen sen değil firmalar peşinden koşar. Biraz algoritma taraflarına hakim olup kafa yorman gerekiyor. Mezun olduktan sonra işinin hazır olması bir tek bana sorarsan dil faktörüne bakıyor. Hedeflediğin ülkedeki dili orta dereceli olarak öğrenirsen büyük kapılar açılacaktır. Başarılar

Ysuflix

80+ Gold
Mekatronik Mühendisliği

Top Bottom