Neler Yeni

Önü en açık mühendislik

yenigeldim

80+ Silver
kesinlikle hocam belirli bir yerden sonra mühendislik yazlmamalı diye düşünüyorum tabi herkesin hayali hedefi farklıdır ona da saygı duyarım
Mesaj otomatik birleştirildi:

staj işi nasıldı hocam bulmak kolay mı oldu zorladı mı
covide denk geldiği için biraz zor oldu.çoğu yer stajyer almadı. staj çok da önemli değil bence.

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Sefa Halı
Özel üni sanırım. Üni Hakkında bilgi sahibi değilim ama bölümün güzel. Çalışıp başarılı olursan iyi yerlere gelebilirsin
Hayır hocam özel değil devlet üniversitesi

covide denk geldiği için biraz zor oldu.çoğu yer stajyer almadı. staj çok da önemli değil bence.
Hocam sizinle bir iki defa daha konuşmuştuk bu konularda bilgilisiniz hangi üniversiteden mezunsunuz acaba

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Sefa Halı
Hocam Ankara üni yazılım da bana geliyormuş ama her gün gölbaşına gidiş dönüş 4 saat yol çekmek mantıklı mıdır aybü bana 35 dk uzaklıkta ve şöyle bir durum var Ankara üni %100 Türkçe ama aybü %100 İngilizce böylede bir durum var sizce Ankara üniye yatay geçiş yapmalı mıyım

yenigeldim

80+ Silver
Hocam Ankara üni yazılım da bana geliyormuş ama her gün gölbaşına gidiş dönüş 4 saat yol çekmek mantıklı mıdır aybü bana 35 dk uzaklıkta ve şöyle bir durum var Ankara üni %100 Türkçe ama aybü %100 İngilizce böylede bir durum var sizce Ankara üniye yatay geçiş yapmalı mıyım
Bilmiyorum yazılım yeni açılmış. Benim bölüm %100 ingilizce idi. Ben hacettepe ankara yazdım. gazi yıldırım beyazıt falan hiç yazmadım. Araba yoksa yol sıkıntı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Sefa Halı
Bilmiyorum yazılım yeni açılmış. Benim bölüm %100 ingilizce idi. Ben hacettepe ankara yazdım. gazi yıldırım beyazıt falan hiç yazmadım. Araba yoksa yol sıkıntı.
Hocam araba yok otobüsle de çok sıkıntı her gün Kızılay ordan Gölbaşı derken 4 sene ömür törpüsü bence ama işe alım sürecinde Ankara üni mezunu ile Aybü mezunu arasında çok fark var mıdır ( gano staj vs durumları eşit olarak göz önünde bulundurulduğunda )

yenigeldim

80+ Silver
Hocam araba yok otobüsle de çok sıkıntı her gün Kızılay ordan Gölbaşı derken 4 sene ömür törpüsü bence ama işe alım sürecinde Ankara üni mezunu ile Aybü mezunu arasında çok fark var mıdır ( gano staj vs durumları eşit olarak göz önünde bulundurulduğunda )
Yol sıkıntı evet. Ankara daha isimli bir okul. AYBÜ de fena değil. TAI alıyor oradan baya.

Hakan06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
464
İsim
Hakan Keser
Merhabalar ben bu sene yazılım mühendisliğine yerleştim fakat bazı kişilerin söylediğine göre yazılım mühendisliğinin önü kapanmış bu da hevesimi kaçırdı bölümü isteyerek yazdım hatta 1. tercihimdi gelmez diye düşünüyordum hatta eee gelir oradan yazılıma yönelirim diyordum kısacası bölümümü isteyerek yazdım ama dediğim gibi her konuda fikri olan kişiler yüzünden hevesim kaçtı bu aklıma şu soruyu getirdi acaba başka bir bölüm yazsam daha mı iyi olurdu kafamdaki mühendislikler de : Havacılık ve Uzay , Elektrik Elektronik ve Makineydi acaba bu bölümlerin önü daha mı açıktır ( en çok aldığım yorumlardan birisi de eee nin sengden daha iyi olup aynı işi hatta eee nin sengi 10 a katlayacağı olmuştu ).
Öyle diyenlere kulak asma. Kötü bir bölüm kesinlikle değil. Düzgün bir şekilde bitirirsen açıkta kalma ihtimalin %0a yakın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Sefa Halı
Yol sıkıntı evet. Ankara daha isimli bir okul. AYBÜ de fena değil. TAI alıyor oradan baya.
Hocam Aselsanda eeci olarak çalışan kuzene sordum orta segment üniversitelerin hepsi genelde aynı eğitimi verir dedi burda gazi ankara ve aybüyü kastetti ankara ünide 10 yıl önce filan açılmış olsa tamam diyicem de iki okulda da yeni bölüm aybüde 2021 de ankara ünide 2022 de açılmış o yüzden çok fark yoktur diye düşündüm

Öyle diyenlere kulak asma. Kötü bir bölüm kesinlikle değil. Düzgün bir şekilde bitirirsen açıkta kalma ihtimalin %0a yakın.
Teşekkürler Hocam

yenigeldim

80+ Silver
Hocam Aselsanda eeci olarak çalışan kuzene sordum orta segment üniversitelerin hepsi genelde aynı eğitimi verir dedi burda gazi ankara ve aybüyü kastetti ankara ünide 10 yıl önce filan açılmış olsa tamam diyicem de iki okulda da yeni bölüm aybüde 2021 de ankara ünide 2022 de açılmış o yüzden çok fark yoktur diye düşündüm

Teşekkürler Hocam
yazmışsın artık fazla takılma. bi koç sabancı değil ikisi de. üç aşağı 5 yukarı aynı. o yol çekilecek yol değil 1.5 sene canım çıktı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Sefa Halı
yazmışsın artık fazla takılma. bi koç sabancı değil ikisi de. üç aşağı 5 yukarı aynı. o yol çekilecek yol değil 1.5 sene canım çıktı.
Tamamdır Hocam bir sorum daha var kuzenimin tesisat firması var ve makine mühendisi ihtiyacı var ve bana makine yazarsan yanımda çalışırsın hem de ihaleler için bana lazım demişti şimdi ben makine ile çap yaparsam sadece diploma yetiyor 2.00 üstü olsun yeter makine çok zormuş seng de kolay değil ama makine okuyup yanında çalışmak da mantıklı geliyor gözüme acaba dediğim gibi yapabilir miyim yoksa iki bölümü de okumak imkansız derecede zorlukta mı ( kuzenimin bana demesinin sebebi şirkete ortak alıcak o yüzden kendi çevresinden birisini alması lazım bırakıp giden çok olmuş zamanında )

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Ahmet ismet
Merhabalar ben bu sene yazılım mühendisliğine yerleştim fakat bazı kişilerin söylediğine göre yazılım mühendisliğinin önü kapanmış bu da hevesimi kaçırdı bölümü isteyerek yazdım hatta 1. tercihimdi gelmez diye düşünüyordum hatta eee gelir oradan yazılıma yönelirim diyordum kısacası bölümümü isteyerek yazdım ama dediğim gibi her konuda fikri olan kişiler yüzünden hevesim kaçtı bu aklıma şu soruyu getirdi acaba başka bir bölüm yazsam daha mı iyi olurdu kafamdaki mühendislikler de : Havacılık ve Uzay , Elektrik Elektronik ve Makineydi acaba bu bölümlerin önü daha mı açıktır ( en çok aldığım yorumlardan birisi de eee nin sengden daha iyi olup aynı işi hatta eee nin sengi 10 a katlayacağı olmuştu )
Yav hocam yazılım mühendisliğinin önü kapanmaz kullanılan diller değişir asla çürümez

yenigeldim

80+ Silver
Tamamdır Hocam bir sorum daha var kuzenimin tesisat firması var ve makine mühendisi ihtiyacı var ve bana makine yazarsan yanımda çalışırsın hem de ihaleler için bana lazım demişti şimdi ben makine ile çap yaparsam sadece diploma yetiyor 2.00 üstü olsun yeter makine çok zormuş seng de kolay değil ama makine okuyup yanında çalışmak da mantıklı geliyor gözüme acaba dediğim gibi yapabilir miyim yoksa iki bölümü de okumak imkansız derecede zorlukta mı ( kuzenimin bana demesinin sebebi şirkete ortak alıcak o yüzden kendi çevresinden birisini alması lazım bırakıp giden çok olmuş zamanında )
ya boş ver kuzen işlerini. bölümün iyi boşuna hamallık yapma kendine. benim kuzen de çok bilindik bir enerji firmasında yönetici pozisyonda ee yaz mezun ol gel başlarsın dedi, staja bile yardımcı olmadı. salla gitsin akraba işlerini.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
992,918
Üyeler
156,993
Son üye
ardabltt